Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » W jakiej odległości sadzić?

Pokaż wątki Pokaż posty

W jakiej odległości sadzić?

karolina_rg 08:50, 01 kwi 2016


Dołączył: 10 paź 2015
Posty: 87
Gardenarium napisał(a)
...

Można kupować kopane., dobrze posadzić, podsypać conitorfu czy kompostu najlepiej. Wyściółkować korą sosnową przekompostowaną i podlewać, zraszać co jakiś czas.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/355-iglaki-sadzenie-i-pielegnacja

dziękuję za odpowiedź tuje zamówione na przyszły tydzień

conitorf? - google mi nie znajduje nic takiego, może występuje to pod jakąś inną nazwą też?
ewentualnie co innego kupić? próchnicę?

tuje będą mieć 150cm wysokości, czytałam w linku żeby wsypać cały worek do dużych drzewek, czyli taki 50 litrów??
____________________
...chwasty mnie wykończą ... pierwsza rabata
nina 09:04, 01 kwi 2016


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Eh mnie znowu babeczka ze szkółki poradziła kwasśny 80 litrowy worek rozłożyć na 3 tuje 170 cm.I bądz tu człowieku mądry :/

____________________
ewellinka 06:48, 06 kwi 2016


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 78
Gardenarium napisał(a)
Podłoże żyzne lekko kwaśne w dołek i żadnych nawozów a tym bardziej długo działających. ja w ogóle takich nie stosuję.



Witam, chce posadzić szmaragdy. Jak przygotować podłoże dla tych iglaków? Bedą to male rośliny 50 cm.
Podłoże lekko kwaśne jak w cytacie to 100 % wsypać z worka kupionego ? Czy pol na pol z ziemia rodzima? I czy podsypać im jakiś piasek czy cos w tym stylu? Ziemie w ogrodzie mam gliniasta
____________________
Gardenarium 09:20, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Cytat z mojego artykułu

W zależności od wymagań pH naszej rośliny, dobieramy dwa rodzaje mieszanek:

lekko kwaśną (próchnica kwaśna, próchnica odkwaszona, torf kwaśny lub Conitorf do iglaków)
odkwaszoną (ziemia ogrodowa, próchnica odkwaszona, torf odkwaszony, lub dowolna modyfikacja z kompostem)
Równie dobre będzie cokolwiek niż nic. Pamiętajmy o tym kupując rośliny, dla każdej małej rośliny przeznaczamy co najmniej pół worka podłoża, a dla większej - cały lub więcej. To wszystko zależy od wielkości bryły korzeniowej.

Kopanie rowu pod szpaler żywotników Przed sadzeniem odchwaszczamy teren, wyjmujemy roślinę z doniczki i moczymy bryłę korzeniową w wiadrze z wodą przez 10-15 minut.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/355-iglaki-sadzenie-i-pielegnacja
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina_rg 14:13, 06 kwi 2016


Dołączył: 10 paź 2015
Posty: 87
Gardenarium napisał(a)
... dla każdej małej rośliny przeznaczamy co najmniej pół worka podłoża, a dla większej - cały lub więcej...

o jakiej pojemności tu jest mowa?? bo różne są te worki

czy jak kupię taki 80 litrów to będzie to na dwie tuje 150cm??
____________________
...chwasty mnie wykończą ... pierwsza rabata
Gardenarium 14:52, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może być na trzy tuje.
Jak wielkie doły będziesz kopać ? od tego zależy ile ziemi w dołek do podsypania potrzeba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina_rg 16:42, 06 kwi 2016


Dołączył: 10 paź 2015
Posty: 87
wstępnie jakoś powiedzmy 40cm głęboki i 50cm szeroki - w sumie to nie wiem
nie wiem jak duża będzie bryła korzeniowa - jak już tujki przyjadą to wtedy się dołki powiększy by były szersze od tego worka jutowego


bo chcę wstępnie wykopać dołki, by w dniu przywiezienia już nie tracić na to za wiele czasu


dobrze?
____________________
...chwasty mnie wykończą ... pierwsza rabata
Gardenarium 16:18, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja nigdy nie kopię dołków zawczasu, przymierzam najpierw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mp_krk 11:59, 19 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Gardenarium napisał(a)
Ja nigdy nie kopię dołków zawczasu, przymierzam najpierw.


Popieram Danusie, lepiej kopać na bieżąco. Ja wykopałem na zapas i mimo że dołki były dość duże bo ok 40x40 to od20ej thuji w rzędzie musiałem kopać podczas sadzenia już rów bo się poprzesuwało Tak naprawdę wystarczy cm na każdej...
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
karolina_rg 21:03, 19 kwi 2016


Dołączył: 10 paź 2015
Posty: 87
zgadzam się że na pewno lepiej kopać na bieżąco... ale jak do posadzenia jest kilkadziesiąt wielkich okazów i robi to tylko 1 osoba, to dołki wykopane wcześniej to wybawienie dzięki temu mąż miał łatwiej bo tylko lekko powiększał dołki już zrobione
____________________
...chwasty mnie wykończą ... pierwsza rabata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies