Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z przeszłością

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z przeszłością

goniak 12:43, 02 lut 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Jolu, fantastyczna historia ogrodu, taka zielona wyspa w toni blokowisk.
Cudnie
____________________
Małgosia mój zielony świat
Joku 12:43, 02 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Rok 2001. Posadziłam żywopłot "na miedzy":



Przedogródek wyporządniał:



Za garażem też wszytko ładnie rośnie







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 12:58, 02 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093


Na tym zdjęciu widać pozostawione po poprzednikach betonowe krawężniki w przedogródku. Jakoś tak u mnie jest że mierzę wszystko na własne siły (nie umiałabym ich własnymi rękami i nogami wykopać, pomimo że krzepę niezłą mam - wykopując zielsko za domem wygięłam i złamałam jeden z zębów w widłach angielskich ). Nie wpadłam na pomysł że panowie, którzy kładli kostkę mogą być silniejsi i pewnie by sobie z tym betonem poradzili. Dzisiaj miałabym większe pole manewru w tym miejscu.

Bluszcz dopiero "raczkuje". Pod płotem zadomowił się barwinek (sadzony z pojedynczych gałązek).
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 13:02, 02 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
marta_hawraj napisał(a)
Joku żona marynarza ,jakie to romantyczne ...
"Bo męska rzecz być ,daleko ,a kobieca wiernie czekać..." Hmm
Nie znam w swoim środowisku "Żony Marynarza"...
Podziwiam


Mieszkam nad morzem, tutaj takie dziwne małżeństwa nie są rzadkością. Zresztą mężowskie pływanie po morzach i oceanach to też od niedawna przeszłość. Ku mojej radości
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Matka 13:13, 02 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Jolu, a sąsiedzi, oprócz tego co pomaga, nie biorą się do pomocy?wszytsko Ty tylko?a kto płacił(płaci)za roślinki?bo widzę, że mieszkasz w domku wielorodzinnym?czy się mylę?
____________________
U Matki
Joku 13:47, 02 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
To jest domek dwurodzinny ( wyjściowo należał do jednej rodziny, tak myślę). Ten ogród, który pokazuję jest nasz. Coś jakby dwa ogrody na jednym kawałku ziemi + część wspólna (oj, te zawiłe powojenne historie...). Każdy gospodaruje na swoim - trudna ale możliwa do zrealizowania lekcja dobrosąsiedzkiego współstnienia. Chyba to znasz, bo historia Szczecinka podobna.
Rośliny częściowo rozmnażałam sama, ale sporo kupiłam. Ogrodnicza pasja mocno mnie opętała. Zamiast do sklepów z ciuchami jeżdżę do sklepów z kwiatkami
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
monteverde 15:17, 02 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
masz ładny ogródeczek,a zakupy..... skąd ja to znam) aha inne "wariatki",chleba nie kupią tylko książki, a my roślinki)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
shrekol 19:12, 02 lut 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Joku napisał(a)




i własnoręcznie ją pomalował



Ciekawa historia , trawnik prawdziwy angielski niesamowicie bujna roślinność i ukryta w śród drzew altanka super efekt udało Ci się Jolu uzyskać. Czekam na dalszą relację
____________________
Niage 19:50, 02 lut 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Jolu, to prawdziwa enklawa wśród bloków. Bardzo fajne i odizolowane miejsce do wypoczynku Szczególnie podoba mi się ukryta altanka
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
monteverde 19:54, 02 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
musisz zrobić zdjęcie altaneczki w całości abyśmy ją zobaczyli)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies