Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Same wątpliwości

Pokaż wątki Pokaż posty

Same wątpliwości

margi 22:33, 07 kwi 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
asica napisał(a)
Cisów szukałam w zeszłym roku, nic taniego nie znalazłam, więc zrezygnowałam.
Ale mam jednego dużego cisa, mąż przymierza się go przyciąć, może spróbuję zrobić sadzonki? Na pewno spróbuję

Asia ja mam dość dużo cisów ale nie na żywopłot,niestety muszę o nie powalczyć,zostały przelane i teren z wysokim poziomem wód gruntowych,zamierają,czekam na cieplejsze dni i zacznę pielęgnację i przesadzanie
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
andzia1606 21:16, 09 kwi 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Gosiu, dziękuje za życzenia i odwiedziny u mnie. Ostatnio taka byłam zajęta: malowanie, później święta i przyjezdni goście, teraz pogody nie ma, więc trochę czasu jest. Ogródek niestety nic nie ruszony. Dla wszystkich tej upragnionej wiosny. Idzie już dużymi krokami. Tak się wydaje. U mnie - też muszę zacząć od początku.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
margi 22:22, 09 kwi 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Jak projekty?zdecydowałaś się?
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
andzia1606 09:25, 10 kwi 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Mam pewien plan w głowie, ale jak zwykle będzie pewnie improwizacja. Zobaczymy jak przyjdą zamówione rośliny. Wtedy będzie jakiś pogląd. Najpierw muszę wymienić ziemię na rabatach. Ta co mam nie jest najlepsza. Potem ukształtowanie tego wszystkiego, a jak będą gotowe do nasadzeń wtedy coś można sobie wyobrazić, poprzymierzać. Na szczęście nic nie musi wiecznie trwać. Ogród ma to do siebie, że można go zmieniać.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
asica 18:44, 12 kwi 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Jak tam praca Gosia? wre? u mnie już obsiany jeden prostokąt warzywny (nieduży deszcz, który popadał chyba pobudzi nasiona do wzrostu . Rozsypałam kopczyki, przycięłam co suche, wyniosłam 2 wiadra liści żurawek (nie wiem skąd tyle tego) i rozsypałam nawozy. M. w jeden dzień zrobił nam nową pergolkę więc i pod nią zrobiłam porządek. Tak mnie ciągnęło do ogrodu, że w tym tygodniu wszystkie popołudnia w nim spędziałam. Tak więc sezon ogrodowy u mnie rozpoczęty
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 10:05, 13 kwi 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Gosiu, już jest pani z bukszpanami na rynku, kupiłam dwa (te akurat pojechały na cmentarz). Po 5 zł szt.
Specjalnie postawiłam Ci dla porównania - ten w ziemi kupiłam jesienią 1,5 roku temu za 18 zł u ogrodnika!
Nie są formowane, ale jest z czego formować
Duże po 5 zł małe po 2 zł (małych nie było, ale specjalnie dla Ciebie wzięłam adres, można podjechać: Serbska 37, 300 m za autokomisem)
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
margi 08:41, 14 kwi 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Dzięki Asia ładne okazy na pewno pojadę
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 09:10, 28 kwi 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Zaczęty przedogródek zrobiłam błędy jak amator,nie wyznaczyłam sektorów tylko posadziłam na żywioł,trochę się zamotałam,
Na ekran z cisa trzeba będzie czekać wiele lat,no cóż i tak straciłam majątek na te maleństwa
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 09:14, 28 kwi 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Posadziłam 7szt horti lime..dokupić trzeba żurawek,bo zbrakło u pani,która nazw nie znała, no i jakoś kombinować dalej
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
asica 09:46, 28 kwi 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Żurawki mam nadzieję się pojawią na rynku. W zeszłym roku były sprzedawał Pan z Grabika. Ja kupując od razu dzielę i tym sposobem doliczyłam się ponad 70 szt swojej produkcji A ponieważ żurawki szybko się rozrastają efekt widać jeszcze w tym samym roku.
Jak żywiołowo posadziłaś coś z czego nie jesteś zadowolona możesz szybko przesadzić, Jeszcze się nie ukorzeniły, więc nie zrobisz roślinom krzywdy.
A zdecydowałaś się Gosia na trawę w przedogródku, czy korę i kamyczki?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies