Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Same wątpliwości

Pokaż wątki Pokaż posty

Same wątpliwości

margi 15:58, 15 mar 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Zrobiłam dalszą część wzdłuż domu ale coś mi nie pasuje nie mogę wstawić moich roślin,bo ich nie ma na liście Garden.Jak Wy to robicie nie mam pojęcia
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
asica 16:14, 15 mar 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Gosiu , a czy Ty będziesz dużo spacerować tą ścieżką wokół domu? Pytam, bo my latem, akurat odwotnie, powyrzucaliśmy ścieżki (co prawda brzydkie i betonowe).
Potem się pobawię Twoim zdjęciem.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
margi 16:57, 15 mar 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Asia na tym poprzednim zdjęciu ta ścieżka musi zostać tam nie rośnie trawa wcale i mężowi podobałoby się coś w tym stylu,przed domem nie musi być ścieżka ale nie wiem jak to zakończyć M nie chce tam trawy,bo brzydka była
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gosiniak 18:54, 15 mar 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
W garden nie ma wszystkich roślin, w zasadzie mało co jest, trzeba się posiłkować i wykorzystywać te co są, zamiast tych rozczochranych wybierz klona i to będzie robił za wiśnie, przecież ona kulista ma być, to trochę zmieni obrazek. Poza tym powiększ znacznie te limki bo one do 3 metrów dochodzą, czyli w przyszłości będą tylko nieco niższe od cisów, bo znacznie szybciej od nich rosną. I nie ma co się wstydzić, bardzo dobrze ci idzie
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
asica 20:19, 15 mar 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Na razie próbowałam z trawką, której nie chcesz
U mnie to strona zachodnia, tylko trochę słońca wieczorem.

Na zdjęciu pod ogrodzeniem : żywopłot (jakiś iglak), hortensje drzewiaste, przed nimi wrzosy - 2 rodzaje
Pod ścianą: cisy, bukszpany i funkie (roślin z pewnością trzeba więcej niż "wchodzi" na zdjęcie
Na zachętę pokażę Ci to samo miejsce, z trawą o którą zaczęliśmy dbać inaczej (tzn. zgodnie z kalendarzem trawnikowym: areator, wertykulator, nawożenie, podlewanie


Acha w garden puzzlach jeśli nie mogę znaleźć czegoś to szukam rosliny o podobnym pokroju. Brakuje bardzo żurawek, więc wstawiam np wrzosy.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 20:56, 15 mar 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Jeszcze takie proste , ale chodniczka nie narysowam, bo mi ręka zjeżdża i krzywo wychodzi.
Pod ogrodzeniem żywopłot z iglaków i: roplenice z funkiami i bukszpany z rozplenicami .
Pod domem hortensje oczywiście.

Chciałam powstawiać miskanty, ale w programie są takie rozczapirzone, że wogóle do miskantów niepodobne. Niech więc udają je rozplenice.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
margi 09:27, 16 mar 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Asia ale się napracowałaś ten pierwszy gicio pomimo,że jest trawa dyskutujemy z M co robić,dzięki
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 09:29, 16 mar 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Trochę mi na rękę ta zima mogę dłużej pogłówkować nad projektem
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Mala_Mi 09:50, 16 mar 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ot i ktoś się wreszcie cieszy z zimy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
asica 11:34, 16 mar 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Hortensje i miskanty pod ogrodzeniem,
Pod ścianą jakieś iglaki cięte jak żywopłot
Jakieś kule na pniu , przy pierwszej zawijaz z bukszpanu
przed bukszpanami i za nimi 2 kolory wrzosów (lub żurawek)
z drugim na pniu dwa rzędy rozplenic
a przed nimi plac z funkiami



Na tą część z boku domu obejrzyj na gardenarium mały ogród miejski
http://www.gardenarium.pl/realizacje/maly-ogrod-miejski . Niemal jest gotowiec na ten kawałek:

Tak myślę,że problem z trawą w tym miejscu jest spowodowany drzewmi, które zacieniają.U mnie też nie rosla trawa pod drzewami. Z tego powodu wycięliśmy niemal wszystkie drzewa owocowe a ozdobne zepchnęliśmy pod płot. Później poszukam Ci zdjęcia , zobaczysz jaka różnica w trawie. Byliśmy pewni, że będziemy musieli trawnik zakładać na nowo, ale po zabiegach pielęgnacyjnych odżyła pięknie.

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies