Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Same wątpliwości

Pokaż wątki Pokaż posty

Same wątpliwości

margi 21:43, 23 cze 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Dziewczyny dobra dobra wystarczy pochwał sypnijcie pomysłami jak zagospodarować nową rabatkę
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
asica 22:17, 23 cze 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Zestawienie róż (jedna odmiana) z lawendą to bardzo udana kompozycja. Widziałam w parku róż w Forst, który zresztą pokazywała wczoraj Maja w ogrodzie.
Czy tu pasuje - niestety nie mam wyobraźni
Ale może ktoś podpowie

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
margi 07:49, 24 cze 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Myślałam o różach i lawendzie ale chyba w innym zestawieniu,róża pienna na podporze?za nią szmaragdy na lawendę chyba zbyt mało miejsca


Nie chciałabym zasłonić tego modrzewia bo jest b.ładny
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 07:54, 24 cze 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Za modrzewiem rośnie brzydko wycięty jałowiec Skyrocket myślałam aby obciachać mu górę i zostawić najniższe piętro uformować na kulkę a róża ? kompletny laik jestem
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gosiniak 19:01, 24 cze 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Margi daj spokój, więcej wiary w siebie, przecież my wszyscy tu laicy, no prawie
Jak do tej pory wychodzi ci wspaniale, więcej odwagi, ja też się strasznie męczyłam z pierwszymi rabatami, a im dalej tym większej odwagi w realizacji pomysłów człowiek nabiera, zazwyczaj też pierwsze wizje są trafione i myślę że u ciebie tak właśnie jest. Mi też jakoś ze zdjęć ciężko podpowiedzieć, ty jesteś na miejscu wiesz co się zmieści. Jeśli róże będą pięły się na podporach to lawenda się zmieści. Buziaczki
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Anabell 22:41, 24 cze 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Margi - masz dwa wątki w który zaglądać? Do horti sam florowit za słaby, kup magiczną siłę. i na przemian. A na początek zawsze więcej samego azotuczyli saletry amonowej,lub siarczanu amonu.Na początku do zawiązania pąków może byc magiczna siła do rododendronów bo ma w składzie równe proporcje NPK. do wiązania pąków w bukietowych i drzewiastych horti potrzebny jest fosfor. jak są pąki to azot i potas na równym poziomie tak ma M. siła do horti 14 azotu i 14 potasu.

Do horti ogrodowych troszkę zmienić układ bo pąki zawiązuje w sierpniu na następny rok . czyli jak rozwinięte są kwiaty ogrodowej od końca lipca dać M siłę do rododendronów w składzie równym NPK to tam jest po 20:20:20: na wiosne sam azot do pobudzenia. Potem na zmianę z innymi.

ja jeszcze anabelkom sypię samego siarczanu potasu następnie saletry potasowej, ale mam w dużych opakowaniach a Tobie nie potrzeba takich to lepiej stosować M. siły .
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
atena35 07:51, 25 cze 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Anabell napisał(a)
Margi - masz dwa wątki w który zaglądać? Do horti sam florowit za słaby, kup magiczną siłę. i na przemian. A na początek zawsze więcej samego azotuczyli saletry amonowej,lub siarczanu amonu.Na początku do zawiązania pąków może byc magiczna siła do rododendronów bo ma w składzie równe proporcje NPK. do wiązania pąków w bukietowych i drzewiastych horti potrzebny jest fosfor. jak są pąki to azot i potas na równym poziomie tak ma M. siła do horti 14 azotu i 14 potasu.

Do horti ogrodowych troszkę zmienić układ bo pąki zawiązuje w sierpniu na następny rok . czyli jak rozwinięte są kwiaty ogrodowej od końca lipca dać M siłę do rododendronów w składzie równym NPK to tam jest po 20:20:20: na wiosne sam azot do pobudzenia. Potem na zmianę z innymi.

ja jeszcze anabelkom sypię samego siarczanu potasu następnie saletry potasowej, ale mam w dużych opakowaniach a Tobie nie potrzeba takich to lepiej stosować M. siły .


Bardzo cenne informacje dziękuje, do siebie kopiuje
____________________
Ogród Tosi
margi 11:04, 25 cze 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Dzięki Haniu a zaglądać możesz do obu wątków
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gardenarium 21:04, 30 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
margi napisał(a)
Myślałam o różach i lawendzie ale chyba w innym zestawieniu,róża pienna na podporze?za nią szmaragdy na lawendę chyba zbyt mało miejsca


Nie chciałabym zasłonić tego modrzewia bo jest b.ładny


Przed modrzewiem lawenda, a do modrzewia i dalej róże.Przed nimi lawenda. Róż przed modrzewiem nie musisz dawać. Aksamitki wykop, nie pasują.

Popatrz co pasuje do róż, dodałabym jeszcze turzyce lub jakies trawy np. miskant 'Variegatus'

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/178-kompozycje-z-rozami-w-roli-glownej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
margi 08:37, 01 lip 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Danusiu dziękuję za podpowiedz te aksamitki i gazanie pojawiły się tak na razie artykuł czytałam wczoraj bardzo cenna wiedza.Zastanawiam się czy pod różą i lawendą może być kora?I jeszcze jedno pytanie jest to strona południowa tylko dalej za modrzewiem wzdłuż domu jest słońca coraz mniej bo zasłania dom sąsiada czy róża i lawenda da sobie radę?
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies