Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Rabaty angielskie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty angielskie

kaisog1 12:08, 02 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...nie daje mi ta rabata spać A najgosze, że próbowałam to łączyć i kurtka na wacie nie idzie... Ale się nie poddaje!
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gabriela 12:20, 02 sty 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Cudownie inspirujące założenie.
Małgosiu, tak dosłownie jest trudno skopiować, tym bardziej że u nas te rośliny raczej nie osiągają tak imponujących rozmiarów jak w Anglii (klimat).
Założyłam u siebie rabatę z żywopłotami, wzorując się na ogrodzie Vaan Garden i inspirując się fotografiami, chodzi o styl, niekoniecznie wierną kopię. W tym roku zobaczę ten ogród na żywo, ale nie będę porównywać, bo się nie da, no i zadręczyłabym się. Zatem nie zadręczaj się i Ty.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
hanka_andrus 12:31, 02 sty 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
I to jest właściwa sugestia Gabrysiu.Ziemie nasze też się różnią, więc to,co jest super u kogoś ,niekoniecznie takie samo będzie u nas.Ale dążyć do wzorca trzeba.
Pozdrawiam!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kaisog1 13:26, 02 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Gabrysiu masz rację Ale bez inspiracji pewnie nic bym nie zrobiła Poza tym projekt to projekt, najszybciej czlowiek uczy sie obserwując rosliny. Jak wie co i jak u niego rośnie to jest znacznie łatwiej Dlatego traktuję tą angielke moją jako rodzaj eksperymentu

Haniu racja! Trza dążyć to perfekcji
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
greglis 09:11, 04 sty 2013


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Cudny wątek, już z utęsknieniem wiosny wypatruję potrząsając już nasionkami
____________________
To będzie zaczarowany ogród
kaisog1 11:02, 04 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
będzie pytanie lajkonika.... Widzę dwie nazwy Veronicastrum i Veronica.... czy w jednym i drugim przypadku chodzi o przetacznika? Kurcze nie znam się na tych łacińskich nazwach... w googlach są jakieś skróty przy nazwie Veronica ale kompletnie nie wiem co oznaczają
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gabriela 12:01, 04 sty 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Veronica to przetacznik, a veronicastrum to przetacznikowiec, ten drugi ma lancetowate liście , po trzy w okółku, kwiaty niewiele się różnią od przetacznika kłosowego. Przywiozłam sobie z Anglii egzemplarz różowy, podzieliłam sadzonkę na dwie części i zobaczymy co będzie po zimie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
kaisog1 12:06, 04 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...no to znalazłam w takim razie sporo przekłamań.... mało tego sprzedawane sa etykiety do roślin z nazwą łacinska Veronicastrum i polska jako Przetacznik.... nie Przetacznikowiec.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 00:26, 05 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gabriela napisał(a)
Cudownie inspirujące założenie.
Małgosiu, tak dosłownie jest trudno skopiować, tym bardziej że u nas te rośliny raczej nie osiągają tak imponujących rozmiarów jak w Anglii (klimat).
Założyłam u siebie rabatę z żywopłotami, wzorując się na ogrodzie Vaan Garden i inspirując się fotografiami, chodzi o styl, niekoniecznie wierną kopię. W tym roku zobaczę ten ogród na żywo, ale nie będę porównywać, bo się nie da, no i zadręczyłabym się. Zatem nie zadręczaj się i Ty.


Byłam w tym ogrodzie, bardzo jednak zaniedbany tak szczerze, a Gertrudy tam nie było wcale widać prawie Choć opisałam go dobrze, bo nie było najgorzej. Też będę w tym roku Porównam.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/171-ogrody-angielskie-vann-garden-z-ogrodem-wodnym-wg-gertrudy-jekyll
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
renatamama3 17:49, 05 sty 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Bomba wątek mam nadzieję ,że chodź w 50% tak piękna rabata będzie u mnie .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies