Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże pienne

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże pienne

Gardenarium 16:40, 08 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Chyba tak, zachowawczo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 09:44, 09 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gardenarium napisał(a)
Chyba tak, zachowawczo.


Dziękuję.
Ona nie rośnie już tak intensywnie w sezonie jak wiosną, ale obcięcie samych przekwitniętych kwiatów nie wystarcza, bo róża wyrasta zbyt wysoko, przetestowałam to zeszłym sezonie na jednej gałązce.
____________________
Ogród na glinie
Mari 08:19, 06 cze 2016


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Poradzcie mi w sprawie róży piennej
Wiem, ze to za wcześnie ale wolę zasięgnąć już teraz informacji
Zakupiłam róże pienną około 1,5m jak mam ją zabezpieczyć przed zimą?
Dodam, że przyginanie do gruntu nie wchodzi w grę. Myślałam aby miejsce szczepienia korony porządnie owinąć w kilku warstwach wełną szklaną i na to dać agrowłokniną zimową białą. Ponadto piankę hydrauliczną wykorzystać do owinięcia całego "patyka" róży a miejsce szczepienia na dole usypać kopczyk z ziemi i przykryć świerczyną. Co o tym sądzicie?
Czy jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie wokół róży mini szklarenki? bo mam taką możliwość- przede wszystkim zależy mi na tym aby przezimowała i nie ucierpiała. Czy teoria co za dużo to nie zdrowo - może niekorzystnie wpłynąc na róże?
Róża jest posadzona na rabacie od strony południowo-zachodniej...W lecie słońce świeci na rabatę od godziny 9 rano do późnego wieczora.

Jeśli ma to znaczenie mieszkam na pograniczu województw świętokrzyskiego i śląskiego.

Liczę na to,żę pomożecie...
Sebek 16:17, 20 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mari napisał(a)
Poradzcie mi w sprawie róży piennej
Wiem, ze to za wcześnie ale wolę zasięgnąć już teraz informacji
Zakupiłam róże pienną około 1,5m jak mam ją zabezpieczyć przed zimą?
Dodam, że przyginanie do gruntu nie wchodzi w grę. Myślałam aby miejsce szczepienia korony porządnie owinąć w kilku warstwach wełną szklaną i na to dać agrowłokniną zimową białą. Ponadto piankę hydrauliczną wykorzystać do owinięcia całego "patyka" róży a miejsce szczepienia na dole usypać kopczyk z ziemi i przykryć świerczyną. Co o tym sądzicie?
Czy jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie wokół róży mini szklarenki? bo mam taką możliwość- przede wszystkim zależy mi na tym aby przezimowała i nie ucierpiała. Czy teoria co za dużo to nie zdrowo - może niekorzystnie wpłynąc na róże?
Róża jest posadzona na rabacie od strony południowo-zachodniej...W lecie słońce świeci na rabatę od godziny 9 rano do późnego wieczora.

Jeśli ma to znaczenie mieszkam na pograniczu województw świętokrzyskiego i śląskiego.

Liczę na to,żę pomożecie...


Jeśli nie da się jej przygiąć to najlepiej chyba zrobić ten kopczyk w środku, a kolejne warstwy będziesz dokładać bądź też zdejmować w zależności od pogody. Teraz zimy są różne i typowe okrycie nie wystarcza.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Anda 13:18, 27 lis 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Zabezpieczanie róż piennych przed zimą:
https://m.youtube.com/watch?v=nv62_-fBNIQ
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
katel 23:55, 25 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Wstawiam zdjęcia moich piennych wsadzane wiosną 2016, nie wiem jeszcze jak przetrwały zimę - o ile przetrwały.
Pink Fairy, Old Port i Bonica.




____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 23:56, 25 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Jeszcze Bonica.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Ogrod_Werki 09:32, 10 mar 2017

Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 4
Fajne odmiany różny zamawiałam w tamtym roku tutaj: [zmoderowane], wszystkie ładnie się przyjęły i mogę Wam polecić W tym roku też na pewno zamówię kilka nowych odmian. Odnoście odmian, czy ktoś ma jakieś nowe sprawdzone ?
____________________
Kiedy w ogrodzie zwiędły już najpiękniejsze kwiaty i chwasty wydają się być urocze
adkawi 16:07, 10 mar 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Dziś sprawdzałam moje dwie róze na pniu które sadzone były w tamtym roku na początku lata.. Okryłam na zimę w ten sposób: miejsce szczepienia owinęłam agrowłokniną ,w koronę nasypałam słomy ,jeszcze raz owinęłam.Na korzeń nasypałam kopczyk ,pień zabezpieczyłam otuliną -taką pianką do rur. Widać ze gałązki zielone i pojawiły się malutkie pączki.Do końca jej jeszcze nie odkryłam,robię to stopniowo.Na razie słoma wyjęta ,agrowłóknina została.
____________________
Adrianna
Gardenarium 07:24, 13 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dobrze, wszystkiego naraz nie zdejmuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies