Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Problemy z jukką - (Yucca, jukka)

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z jukką - (Yucca, jukka)

Monika 16:27, 06 sty 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70

Proszę o poradę.
Czym może być spowodowane żółknięcie mojej jukki?

Dodam, że wcześniej kwiatek stał u mojej mamy i miał się dobrze. Był piękny! Teraz, gdy go adoptowałam niestety mi żółknie liść za liściem.
Nie podlewam zbyt często, ale zwracam uwagę, żeby ziemia nie była przesuszona. Szkoda, go stracić
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Moniika 16:30, 06 sty 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Moze stanowisko złe?? A moze przyzwyczaja sie do nowych warunków nie podlegaj za dużo, lepiej znosi za mało wody niż na odwrót !!
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Gardenarium 16:30, 06 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pytałąś o dracenę, ale mnie się zdaje, że to jukka , bo ma kolce na zakończeniu liścia. Potwierdź czy ma kolce? Dracena nie ma, ma miękkie listki a jukka ostre, niebezpieczne w dotyku.

Przyczyną żółknięcia zimą może być przeniesienie z jasnego do ciemniejszego miejsca, zbyt ciepło (ona lubi chłód zimą i dużo światła).

Sprawdź czy nie ma za mokro, to też może być przyczyna, jeśli np. stoi w wodzie w osłonce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata19762 16:58, 06 sty 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Pewnie,że to jest jukka..........
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Monika 19:57, 06 sty 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Danusiu, liść zakończony jest kolcem, więc to jukka.

Postawiłam ją teraz przy oknie, wcześniej stała w przedpokoju, więc być może miała za mało światła.
Czy można ją teraz odżywiać? Czy poczekać do wiosny?

Aha, na dnie doniczki oraz z wierzchu rozsypałam keramzyt.

Pozdrawiam
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Gardenarium 13:00, 07 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żadna wpadka, zaraz poprawię w tekście, żeby się nie myliło

Dobrze, że przestawiłaś bliżej światła, to sprawa fizjologiczna a nie choroba czy szkodniki, choć możliwe są miseczniki czy tarczniki przy takich roślinach o twardych liściach.
Sprawdź czy od spodu liści nie ma takich małych tarczek, a jak podważysz, wysypuje się jakby mąka.

Sprawdź na dnie doniczki czy nie ma wody, jak jest, wylej.

Przeniosę ten wątek do "Domowe".

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monika 12:37, 08 sty 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Danuisu,

Od spodu liście są "czyste", więc to nie szkodniki.
Zrobiłam jeszcze jeden manewr z jukką. Mianowicie przesadziłam ją do mniejszej (ale nie małej) donicy. Nie mam pojęcia, czy dobrze zrobiłam, ale wcześniej rosła w takiej małej doniczusi i była piękna. Może teraz, gdy ma więcej światła i jej korzonki są bardziej ściśnięte będzie rosła lepiej? Zobaczymy za jakiś czas
Aha, faktycznie przy przesadzaniu ziemia była wilgotna, jednak woda nie zalegała na dnie. Kupiłam również nawóz do juk, i raz w tygodniu będę ją nawoziła.


Pozdrawiam
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Gardenarium 13:20, 08 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wolno nawozić w zimie Ona powinna teraz być w stanie spoczynku, czyli w chłodzie i świetle po prostu sobie nie rosnąć.

Możesz jej tylko tym zaszkodzić. Po przesadzeniu też dwa tygodnie wstrzymujemy się od nawożenia.

Zacznij nawożenie dopiero w kwietniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monika 09:52, 23 sty 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Póki co moja jukka wstrzymała się od żółknięcia z czego niezmiernie się cieszę
Na nowym miejscu jest jej dobrze i ma duzo więcej światła.
A nawożenie oczywiście od kwietnia


Pozdrawiam
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Gardenarium 11:54, 23 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cieszę się, że rady pomogły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies