Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małe drzewo do ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Małe drzewo do ogrodu

MiraR 18:05, 27 lut 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Gardenarium napisał(a)
A to Betula jacquemontii


O Matko jaki cudny gaik brzozowy
____________________
Agacia 11:49, 10 wrz 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Ja w tej samej sprawie Również bardzo Was proszę o pomoc, bo nie potrafię nabrać (dosłownie i przenośni) dystansu do tego miejsca w moim ogrodzie:



Plan był taki, że wykorzystuję piękną jabłoń w tle, u mnie rosną na wysokość siatki cisy, a przed nimi trawy, byliny. Cisy rosną już chyba 3 rok, mają przyrost minimalny i ogólnie jakoś ta wizja się nie klei.
Potrzebuję drzew. Takiego akcentu, na którym zawieszę wzrok. Trzech sztuk. Jakby posadzonych między berberysami, tylko wysuniętych do przodu/ w większej odległości od siatki.
Zdjęcie jest robione z progu salonu.

Myślałam o brzozach Doorenbos, ale chyba jednak za duże. Może po prostu klony Globosum? Jakieś pomysły?
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Pszczelarnia 16:28, 10 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Brzozy nie są za duże. Są zwiewne i lekkie w odbiorze. Dorosły klon Globosum daje taką kopułę spłaszczoną, taką czapę. Jest bardzo masywny w odbiorze, przysadzisty. Ja bym dała graby fastigiata, ew. albo śliwy szczepione wyżej?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
waldek727 16:31, 10 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Śliwa wiśniowa ,,Pissardii".
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Agacia 20:27, 10 wrz 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Dziękuję ślicznie za podpowiedzi
Mam sporo fioletowych drzewek w tej części ogrodu, w tym śliwę Pissardi. Chciałabym coś zielonego.
Pomysł z grabami podoba mi się, tym bardziej, że mogłabym je trzymać w ryzach wg potrzeb.
Chodzą mi jeszcze po głowie te doorenbosy. Przyznam, że marzą mi się i bardzo szukałam jakichś wzmianek, że da się je utrzymać na wysokości 5m, ale wszędzie piszą, że jednak 10. Pomijając, że wlazłyby mi na dom, to zasypałyby i zacieniły totalnie sąsiadkę, a tego przecież nie mogę zrobić...
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Agacia 20:36, 10 wrz 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
A może serby?
____________________
~ W ogrodniczkach ~
AgnieszkaW 14:19, 11 wrz 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Agatko, a może grusza drobnoowocowa Chanticleer - wiosną ładnie kwitnie, a jesienią pięknie się przebarwia? Jeszcze wpadł mi do głowy grujecznik japoński?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
mandran 21:46, 11 wrz 2014

Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 20
Posadziłam brzozy Doorenbos, 3-4 metrowe, w zeszłym roku. Szybko rosną, ale wczale nie zacieniają. Z liśćmi też nie ma odczuwalnych problemów. Są urocze.
____________________
miejske-wyzwanie
Agacia 21:16, 12 wrz 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
AgnieszkaW napisał(a)
Agatko, a może grusza drobnoowocowa Chanticleer - wiosną ładnie kwitnie, a jesienią pięknie się przebarwia? Jeszcze wpadł mi do głowy grujecznik japoński?


Dzięki Agnieszka, ale poza tym, że ciężko z dostępnością, to za wysoka.
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Agacia 19:35, 17 wrz 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Zaryzykowałam i kupiłam doorenbosy Dziękuję wszystkim za porady.
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies