Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małe drzewo do ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Małe drzewo do ogrodu

Iwona100 10:57, 26 sty 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Danusia - to prawda. Ja właśnie chcę w tym roku skończyć tę rabatę przy żywopłocie, bo jest tam bardzo pusto i smutno. Pozdrawiam
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Efffa 01:05, 04 mar 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Dorotka napisał(a)
Poproszę o poradę bo szukam małego drzewka tyle że raczej wąskiego i strzelistego gdyż będzie miało mało miejsca pomiędzi ogrodzeniem a kostką. Nie chciałaby aby korzenie tego drzewka rozwaliły sąsiadowi ogrodzenie a mi kostkę.\Tak więc strzeliste i nie duże, wąskie i małe korzenie - takie bardziej ku ozdobie niż cieniowi.

Oprócz grabu , które poleciła Ewcia, jakie jeszcze drzewko byście polecili na tak wąskie miejsce i przy kostce.?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Gardenarium 11:16, 04 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prunus 'Amanogawa'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ag_zie 13:36, 04 mar 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Szukam drzewa do posadzenia przy furtce. Miejsce słoneczne, gleba piach a później glina, drzewo o kulistej koronie, nie bordowe, max 5m wysokości, średnica do 3 m. Będzie sadzony w odległości około 2,5m do 3 od kostki (korzenie nie mogą jej uszkodzić), przy ogrodzeniu są posadzone tuje.
Ponieważ jest to miejsce przy wejściu to chciałabym pod nim również posadzić rośliny a niektóre z drzew jest mocno "pijące" (brzozy) i takich chciałabym uniknąć.
Co możecie polecić?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Efffa 17:24, 04 mar 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Dziękuję Danusiu!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Karol99 22:44, 05 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
ag_zie napisał(a)
Szukam drzewa do posadzenia przy furtce. Miejsce słoneczne, gleba piach a później glina, drzewo o kulistej koronie, nie bordowe, max 5m wysokości, średnica do 3 m. Będzie sadzony w odległości około 2,5m do 3 od kostki (korzenie nie mogą jej uszkodzić), przy ogrodzeniu są posadzone tuje.
Ponieważ jest to miejsce przy wejściu to chciałabym pod nim również posadzić rośliny a niektóre z drzew jest mocno "pijące" (brzozy) i takich chciałabym uniknąć.
Co możecie polecić?


Może klon zwyczajny 'Globosum' albo wiśnia "Umbraculifera'? Oba drzewa niewymagające, poradzą sobie w gorszych warunkach. Ja bym wybrał wiśnie, delikatniejsza w odbiorze jest i mniejsza.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ag_zie 10:24, 07 mar 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Karol99 napisał(a)


Może klon zwyczajny 'Globosum' albo wiśnia "Umbraculifera'? Oba drzewa niewymagające, poradzą sobie w gorszych warunkach. Ja bym wybrał wiśnie, delikatniejsza w odbiorze jest i mniejsza.

Dzięki Karolu
O niej też myślałam ale zdecydować się nie umiem :/
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
21asia 07:52, 12 maj 2016

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Potrzebuję trzech drzewek o wąskiej koronie, które będą posadzone na tle żywopłotu ze szmaragdów. Zastanawiam się nad grabami: fastigiata lub frans fontaine (korona wyprowadzona ponad żywopłot) no i nie wiem czy to dobre zestawienie? może Ktoś doradzi
____________________
Pozdrawiam Aśka
Gardenarium 17:47, 12 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Złe, grabów nie będzie widać. Szukaj innych kolumnowych drzew przynajmniej przebarwiających się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:32, 12 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Margaretka84 napisał(a)
Witam,

jestem młodziutkim stażem ogrodnikiem, i zastanawiam się jakie nieduże 3 drzewa mogłabym posadzić obok siebie, przy ogrodzeniu, jako szpaler. Takie do 2-3 m wysokości, i nie szerokie, gdyż nie mam za dużo miejsca, ok. 1-1,5m. Albo w postaci kuli, albo stożkowate, albo kolumnowe. I nie wymagające zbyt wielu działań pielęgnacyjnych. Podobają mi się klon globossum, ale jest za duży, albo platan w formie kuli. Proszę poradźcie mi, co by się tu sprawdziło.


Przejrzyj ten wątek, może coś wybierzesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies