Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małe drzewo do ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Małe drzewo do ogrodu

ZbigniewG 23:32, 12 lip 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Margaretka dużo pisania, lepiej wrzuć w wyszukiwarkę np "szkółkę roślin ozdobnych"
pojawi sie masa sprawdź kliknij tam gdzie są katalogi z pogrupowanymi roślinami wg potrzeb są opisy i zdjęcia
albo wpisz " drzewa ozdobne" (grafika) i wybieraj po zdjęciach
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 19:10, 12 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Margaretka84 napisał(a)
Witam, potrzebuję pomocy z wyborem małego drzewka/krzewu do mojego ogrodu, najlepiej kwitnące, blisko wejścia do domu, przy ogrodzeniu. Ogród nowoczesny.
Podoba mi się magnolia, ale nie wiem czy da sobie radę w tym miejscu, bo jest tam wietrznie, nie jest to miejsce niczym osłonięte. Podoba mi się też świdośliwa. Tylko czy można ją przycinać? Bo czytałam, że rośnie dosyć duża. A może macie inne pomysły?


Pomysły na pewno będą ale po wklejeniu zdjęcia przedogródka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
makadamia 19:10, 12 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z małe drzewko przed wejściem do domu

Bez zdjęć pomysłów żadnych nie będzie: nie wiadomo ile miejsca, jakie warunki, do czego ma pasować

Magnolia na wygwizdowie na pewno nie.
Świdośliwę na pewno można przycinać, pięknie wygląda w wersji wielopniowej.
Rarytasem jest klon strzępiastokory acer griseum.
Nieduże i bardzo ładne, niewymagające są wiśnie (kanzan, umbraculiera) i jabłonki ozdobne (adirondack, van esseltine, ola).
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Iwona100 16:13, 17 maj 2019


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Witam. Dziś w ogrodniczym widziałam lipę drobnolistną Winter Orange. Bardzo spodobało mi się to drzewko ,a głównie jego listki. Danusiu i inni forumowicze, czy polecacie je. Wyczytałam ,że dość szybko rośnie ,ma szeroko stożkową ,ale regularną koronę i bardzo ładne pomarańczowe zimą gałązki. Nie jest bardzo wymagające. Chcę posadzić drzewo na miejscu bardzo słonecznym i nie chcę ,żeby przypalało mu listki. Myślałam o kupnie klona Red Sunset ,ale nie mogę go nigdzie u mnie znaleźć. Proszę o opinie.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Adam_ 18:48, 14 lip 2019


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Witam, proszę o poradę jakie drzewo lub drzewa dosadzic do rabaty, pośrodku będzie palenisko. Myślę o gruszy wierzbolistnej lub bordowy pendula np buku.Obok jest rabata z kolekcją białych irysow.
Majka123 08:47, 18 lis 2019

Dołączył: 06 lis 2019
Posty: 9
Mam do Was pytanie: jakie polecilibyście małe drzewko/krzew do ogrodu?

Cis pośredni Pirat, ambrowiec kolumnowy, miłorząb dwuklapowy Menhir?
Jakie inne polecacie?
Chce zagospodarować niewielką rabatę blisko domu i chciałabym zachować proste linie w postaci nasadzeń w kształcie kresek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies