Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małe drzewo do ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Małe drzewo do ogrodu

Iwona100 19:29, 20 sty 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Witam. Potrzebuję niezbyt wysokiego drzewa na miejsce bardzo słoneczne żeby mieć cień. Drzewko rosłoby prawie na środku trawnika. Przy żywopłocie rosną śliwy wiśniowe Nigra i hortensje. Myślałam o klonie Drummondii, ale nie wiem czy zniósłby takie nasłonecznienie. Natomiast klon Globosum chyba byłby zbyt masywny, nie wiem czy by pasował. Grujecznik z kolei chyba nie dałby zbyt dużo cienia. Proszę ewentualnie o inne propozycje. Załączam zdjęcie tego miejsca. Dodam jeszcze, że rabata z hortensjami będzie w tym roku wysypana korą.

____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Sebek 15:55, 23 sty 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Iwona, a gdzie dokładnie chcesz posadzić to drzewo? I co ma ono zacieniać?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:24, 23 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Platanus 'Alphen's Globe'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwona100 22:49, 23 sty 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Danusiu przejrzałam zdjęcia platana i rzeczywiście jest piękny. Bardzo dziękuję za pomysł. Na jakiej wysokości powinien być szczepiony? Myślę, że minimum 170 cm.

Sebek. Drzewo chciałabym posadzić trochę na lewo od huśtawki dla cienia samego w sobie. Cały dzień mam tam słońce, dopiero ok. godz. 17 jest cień, ale bliżej domu. Nawet moje psy mają ciężko i jak ja siedzę pod parasolem, to one zazwyczaj leżą pod samochodem. Jest to więc tzw. patelnia. Bardzo podobało mi się powiedzenie jednej osoby, że ogród bez drzew jest jakiś pusty, one dają kojący cień, migotanie światła. Wstawię jeszcze jedno zdjęcie. Tutaj jest inna huśtawka, której już nie ma. Teraz mam huśtawkę krótszą, więc jest więcej miejsca.


Tu jeszcze nie ma hortensji i jak jest smutno. One pięknie rozświetlają to miejsce. Oczywiście kupione są pod wpływem Ogrodowiska.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Iwcia 16:45, 24 sty 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Ogrodowisko zmienia ogrody i ludzi pozdrawiam
____________________
Mój przyszły ogród
Sebek 18:33, 24 sty 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To sadź platana Tylko lepiej wysoko szczepionego, dwa metry to minimum.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwona100 20:31, 24 sty 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Iwcia - święta racja.

Sebek - dziękuję za pomoc. Ja podpatruję Wasze ogrody od ok. 1 roku, czytam dużo informacji, porad, ale nie mam takiej wyobrażni jaką mają niektórzy i trudno mi czasem samej coś wybrać.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gardenarium 20:47, 24 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
2.5 m. szczepienie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwona100 13:18, 25 sty 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Danusia- dziękuję bardzo. Im więcej oglądam zdjęć platana, tym bardziej mi się podoba. Na pewno go kupię.

Mam jeszcze prośbę o zerknięcie Twoim fachowym okiem na mój post w "Pojedynczych pytaniach na temat projektowania rabat" dotyczącym dokończenia rabaty ze śliwami wiśniowymi Nigra i hortensjami, żeby wszystko łącznie z platanem Alphens Globe fajnie się komponowało. Mam nadzieję, że w natłoku zajęć i pytań znajdziesz dla mnie jeszcze chwilę. Dziękuję za poświęconą mi dotąd uwagę w sprawie drzewa, bo ja już od długiego czasu nad tym myślałam i nawet nie wiedziałam, że takie super drzewko istnieje.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gardenarium 07:49, 26 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Platana sadzisz jako soliter w trawniku w konkretnym celu. Ma dawać cień i komponowanie tu nie ma znaczenia. Śliwy pasują. Ważna cała reszta, czyli wypełnienie całego ogrodu.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies