Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kiedy najlepiej wapnować trawnik? Wapnowanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy najlepiej wapnować trawnik? Wapnowanie trawnika

sylcia 23:03, 13 lip 2017


Dołączył: 09 kwi 2015
Posty: 14
Hmm..Mimo wszystko dziekuję za odpowiedź
na razie spalić go nie spaliłam-tak mi się wydaje- ale w kondycji jest średniej- tzn widać , ze juz potrzebuje nawozu- chyba odczekam jeszcze z tydzień i go posypię, ale tez coś mu jest- podejrzewam czerwona nitkowatość traw- muszgo go topsinem spryskac
____________________
Gardenarium 14:45, 20 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bemol napisał(a)
Witam

Czy przy takiej pogodzie jak jest teraz ( w dzień +3 w nocy przymrozki) mozna przeprowadzić zabieg wapnowania ?

Pozdrawiam


Najpierw trzeba zbadać pH gleby, bo wapnowanie przeprowadzamy tylko w przypadku konieczności, czyli jeśli odczyn gleby jest zbyt kwaśny.



Najlepsza pora wapnowania wtedy gdy trawnik nie rośnie czyli koniec lutego - marzec gdy śniegu nie ma już. Może poczekaj aż te mrozy do końca lutego przejdą.

Dolomit lub kreda nawozowa są najlepsze dla trawnika.

Jednak najpierw zbadaj odczyn gleby, bo możesz zaszkodzić trawnikowi tym wapnowaniem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bemol 16:27, 20 lut 2018

Dołączył: 20 lut 2018
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)


Jednak najpierw zbadaj odczyn gleby, bo możesz zaszkodzić trawnikowi tym wapnowaniem.


Badałem odczyn gleby i jest poniżej 6 (od 5,5 do 5,8) ponadto pojawiło się też sporo mchu.
Gardenarium 16:55, 20 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mech mógł pojawić się z powodu cienia i wilgoci, niekoniecznie musisz wapnować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bemol 17:45, 20 lut 2018

Dołączył: 20 lut 2018
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)
Mech mógł pojawić się z powodu cienia i wilgoci, niekoniecznie musisz wapnować.


Cały trawnik praktycznie przez cały dzień jest nasłoneczniony, więc cień raczej odpada. Sezon letni był bogaty w opady więc może wilgoć, ale bardziej zmartwiło mnie to Ph ziemi, czy ono nie jest zbyt niskie ?. (dodam, że trawnik jest założony od 4 lat i nigdy nie był wapnowany).
Gardenarium 07:52, 21 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro nie był wapnowany to zrób w tym roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies