Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kiedy najlepiej wapnować trawnik? Wapnowanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy najlepiej wapnować trawnik? Wapnowanie trawnika

Margoth 23:53, 08 mar 2014

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Danusiu, Gruboszu, dziękuję za odpowiedź. Jeszcze tylko proszę o jedną informację: kiedy po wiosennym wapnowaniu można nawozić trawnik?
____________________
Ogród Margoth
Gardenarium 17:14, 09 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jesienią późną.albo o innej porze roku, kiedy nie stosujesz innych nawozów, Zrób przerwę w nawożeniu i zastosuj dolomit lub kredę (łagodne) nie wapno jakieś inne.

Wapnujesz nie co roku, a co kilka lat. Nie syp w tym czasie po prostu innych nawozów.

Wapnujesz dlaczego? Zrobiłaś analizę gleby? Rośnie mech? Nie wapnujesz bez powodu, żeby wapnować, a żeby odkwasić glebę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemciu83 20:17, 09 mar 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Wapniowe nawozy możesz łączyć z polifoską, więc jak ruszy wegetacja możesz dać taki nawóz jak piszę na przykład.

Gardenarium ma rację wapnujesz raz na kilka lat, a jak masz mech siarczan żelaza czysty w proporcjach właściwych lub nawóz na mech zawierający Fe im więcej tym efekt szybszy.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
MonikaH 08:33, 11 lip 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
mój roczny trawnik został opanowany przez skrzypy, to podobno oznaka zakwaszenia, sosenki, szczaw również wszędzie wokół, czy jesienne wapnowanie pomoże? pomaga chwilowo oprysk starane, skrzypy czernieją, ale musiałabym robić to co miesiąc, no i wygląd mocno cierpi
____________________
Monika - Bez linijki
Garu57 11:54, 02 paź 2014

Dołączył: 02 paź 2014
Posty: 1
Ja tam zawsze jestem za wapnowaniem, chociaż wiadomo trzeba uwzględnić pH gleby. Wiele jest artykułów na temat zalet wapnowania, więc można o tym poczytać. Pod trawnik można spokojnie zastosować jesienią. Ja stosuję Wapniak Kornicki z OMG, na pewno działa szybko, ale co ważne bezpiecznie. Jak zastosujesz tej jesieni, to myślę, że na wiosnę będą widoczne już efekty.
Pszczelarnia 12:24, 16 lut 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pytanie laika: jak rozsypać dolomit na trawnik? Czym? Siewnikiem czy z ręki?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 12:50, 16 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A czym sobie stryjenka uważa Jeśli masz proszek to ręką będzie wygodniej, siewnikiem po prostu nie poleci Zapcha się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysiekie 22:16, 21 lut 2015

Dołączył: 21 lut 2015
Posty: 1
Witam,

Ja jako kilkuletni praktyk w pielęgnacji trawnika zdecydowanie polecam jesienne wapnowanie. Najważniejsza zaleta tego terminu to dużo wilgoci w glebie i co za tym idzie szybsze rozpuszczenie się wapna. Jeśli mamy wapno w dużych granulkach to wiosenne wapnowanie może przy wyższych temperaturach uszkodzić trawnik.
____________________
Manalena 20:06, 27 lut 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Na moim trawniku jest od strony zacienionej mech a dodatkowo na pozostałych miejscach przez cały rok pojawiają się grzybki ( małe na chudych nóżkach ). Chciałam się Was poradzić co zrobić? Wapnować czy coś innego? Jak wapnować to teraz na wiosnę - po wertykulacji czy przed? I jak dalej zasilać moja trawę?

____________________
Ogród dla zapracowanych
marylka100 11:21, 17 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2014
Posty: 5
A jaki nawóz można zastosować na wiosnę? Jakie zabiegi polecacie aby trawa wyrosła piękna i zielona?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies