Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Domek ogrodowy dla dzieci

Pokaż wątki Pokaż posty

Domek ogrodowy dla dzieci

iwka 12:14, 02 mar 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
jeżeli nie masz materiału i sami nie zrobicie to pewnie taniej wyjdzie kupić, ale za fajny to trzeba słono zapłacić, a te tańsze to chyba takie sobie Ja swój robiłam z resztek drewna po budowie, przez całe dwa miesiące Córka była zachwycona, teraz po kilku latach przerosła prawie mamę i czasami nadal zaszywa się w swoim domku
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
KAMILNOWICKI 12:28, 02 mar 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Robienie swojego daje duzo satysfakcji ja wykorzystał em material z budowy. Najwiecej kosztowala mnie farba na odmalowanie całości
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
Gardenarium 17:09, 07 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Awek520 napisał(a)
Witam.
Prosze o poradę. Chciałbym na dniach zbudowac domek dla dzieci.
Wymiary to 180x150. Chciałbym do tego uzyc kantowek 10x10. Co do podstawy i dachu to chciałbym użyć kantowek 10x5 i płyty wiórowej 20cm.
Co do kotw to chciałbym użyć wbijanych.
Prosze o poradę czy te kotwy wbijane mogą być? Nie trzeba ich trochę zalać betonem? Czy te kantowki 10x5 wytrzymają na podłogę? Wiadomo że beda w odległości około 30cm, zastosuje 6 w jednym kierunku i 2 drugim.
Proszę o porady.
Pozdrwiam

PS. Wysokość to około 60cm plus 140cm domku. Dach w najwyższym miejscu 60cm


Możesz tak zbudować, ale z płyty wiórowej to zbyt estetyczny nie będzie. Czy betonować kotwy? zalezy od wysokości domku, tzn. czy będzie on na "palach" czy normalnie na gruncie podłoga?
Napisałeć wysokość dach w najwyższym miejscu 60 cm...hmmm chyba jakaś pomyłka. Skoro pytasz - pisz prawidłowo i konkretnie, bo na to się odpowiedzieć nie da.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Awek520 17:52, 07 mar 2021

Dołączył: 07 mar 2021
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)


Możesz tak zbudować, ale z płyty wiórowej to zbyt estetyczny nie będzie. Czy betonować kotwy? zalezy od wysokości domku, tzn. czy będzie on na "palach" czy normalnie na gruncie podłoga?
Napisałeć wysokość dach w najwyższym miejscu 60 cm...hmmm chyba jakaś pomyłka. Skoro pytasz - pisz prawidłowo i konkretnie, bo na to się odpowiedzieć nie da.


Wysokość na której będzie domek to 60cm od gruntu. domek będzie miał 140cm.
Czyli łącznie 2m.
Następnie dach który będzie miał 60cm w najwyższym punkcie. Będzie spadzisty. /\
Gardenarium 19:15, 08 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zabetonować kotwy, to są dzieci. Bezpieczeństwo najważniejsze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beatris 10:59, 31 mar 2021

Dołączył: 31 mar 2021
Posty: 1
Ja bym nigdy samodzielnie nie zbudowała takiej konstrukcji. Ważne jest, aby nie tylko była mocna i ergonomiczna, ale również estetycznie wykończona. Jak sobie pomyślę, ile zajęłoby przygotowanie każdej deski... Podziwiam osoby, które posiadają takie umiejętności My obecnie szukamy gotowego domku. Myślimy nad takim z tworzywa sztucznego, albo drewnianym. Myślę, że dla przedszkolaka (3-4 lata) lepsza będzie ta druga opcja? Tworzywo sztucznie prawdopodobnie mocno się nagrzewa latem?
____________________
Aktualnie: szukam opinii o domkach do ogrodu - jeśli ktoś już miał z nimi styczność, to proszę o info na PW.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies