Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

Anabell 23:26, 12 lut 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Z czasów granatowej ławki podpatrzonej w pismach.Scieżki też śledziłam . Cały teren w koło domu był beton, na ten beton woziłam piach , ułożyłam płytki kółek , obok kamień tłuczony. to wydzielony zaułek od wschodniej części domu. Trawka na betonie.
Jaka to może być hortensja?
Przed granatową ławką z czasów kiedy stało i wisiało ok. 500 doniczek. Beczki cięte na pół, a w nich hosty
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 00:29, 13 lut 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962

Mało wyraźne zdj. to z telefonu komórkowego. Lobelia
Clematis Rouger Cardinal Przemarzł w kwietniu ubiegłego roku.

Hortensja ( Nikko Blue ) najłatwiej się wybarwia i nadaje się do cienia. w ubiegłym roku kwiat miał 35 cm średnicy ale wybarwiałam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
boguslawa_ma... 07:09, 13 lut 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Witaj,zaglądam do ciebie,a tu tak pięknie, podobają mi się peargonie,czy możesz zdradzić czym ty je podlewasz,że tak pięknie rosną,a jeśli chodzi o podlewanie to chyba zajmuje ci to pare godz.tyle donic,
naprawde podziwiam.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Gabriela 08:03, 13 lut 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Piękny, bogaty w rośliny, kolorowy ogród, Bardzo podobają mi się też kwietne kompozycje w donicach. Wygląda, że masz "zielone palce", bo ukorzenianie cisów to trudna sztuka, a Tobie się udało wyhodować tyle pięknych egzemplarzy. Twój przykład mnie zachęca do eksperymentów. Próbowałam dawno temu z cyprysikiem i jałowcami i udało się, ale one z iglastych najłatwiej się ukorzeniają.
Zdradzisz, co to za wielka szklarnia, którą widać na zdjęciach za żywopłotem?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
mira 14:13, 13 lut 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Witaj Haniu!
dopiero teraz dotarłam do Ciebie i zachwyciły mnie potęzne hosty, masa kwiatów , wielkie iglaki no i te doniczki , a berberysa Ci współczuję, bo ja miałam co prawda 10 lat ale tez mi wymarzł ub zimy i tego nie mogę darować zimie choć zwykle nie mam z tym aż takich problemów.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
margi 16:38, 13 lut 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Witam Haniu ale piękny wypasiony ogród wszystkie rośliny bardzo mi się podobają.
Cisy śliczne zdradz tajemnicę jak je ukorzenić.
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
ZbigniewG 18:26, 13 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8893
z pierwszą wizytą bez kwiatka nie wypada
ochy i achy oraz pytania będą przy następnych


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Lukas 19:36, 13 lut 2013


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
bardzo ciekawy pomysł z hostami w starych beczkach
Hortensja zachwycająca i jakie rozmiary!
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Anabell 20:46, 13 lut 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Bogusiu! pelargonie przy sadzeniu do doniczek wsypuję Osmokate lub Compo to nawóz długo działający i dodatkowo po pierwszym silnym kwitnieniu zasilam saletrą potasową w roztwór 0,1%.Lubię nawozy firmy Scott ( Argoleaf ) na początek wzrostu w składzie 20+20+20+mikro w nastepnych nawożeniach Agroleaf w składzie 15+10+31+ Fe to są nawozy rozpuszczalne w dwu kilog. opakowaniach, kosztowały ok. 50 zł. compo i osmocate do roślin balkonowych.
Kwity w doniczkach podlewam ok. 2godz.przy okazji poskubię suche listki, kwiatki

Gabrielo i Gosiu! cisy ja zaczęłam ukorzeniać w kwietniu. Stały wiecej jak rok. Do skrzynek60x45 ułożyłam doniczki kwadratowe mieści się 24 szt. W każdą doniczkę po 4/5szt na zapas jak się coś nie ukorzeni. odrosty ok. 10 cm umoczyć w (proszku ) ukorzeniaczu i do doniczki włożyć. Mieszanka torf+ piasek . Mają stać w zacisznym , cienistym miejscu , musż mieć wilgoć,w pierwszym miesiącu okryć fizeliną . Najlepiej włożyć patyczki do skrzynek i fizelinę położyć , musi byc powietrze między rośliną a fizeliną Zimą osłonić dobrze boki przed wiatrami stały wiecej jak rok , bo były w doniczkach i sobie rosły. Przesadzić do większych , ustawić jak w szkółce. Wiosną i latem podlać nawozem do iglaków. Po ukorzenieniu można oprysk dolistny nawozem
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
GorAna 21:09, 14 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16004
Jaki ten Twój ogrod piękny Masz złote ręce
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies