Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

mira 22:17, 30 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Haniu gapię się już któryś raz i stale mi mało.To co pokazałaś przeszło moje wyobrażenia że można mieć taką kolekcję zwłaszcza jak się pomyśli o kopaniu.
No i to zadbanie o podparcie. Masz tak posadzone gęsto że same się chyba podpierają.
Jak bym miała tyle dalii to już za nic by mi się nie chciało nic robić tylko gapić.
Dzięki za kolorowe dywaniki to cudny pokaz. Nie wiem która najładniejsza. Edisona mam cudna.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:30, 30 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Przepiękne dalie i posegregowane odmianami i do tego nazwy przypisane do konkretnego osobnika, podziwiam I chyba się skuszę na kolejne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Aurelllia 22:36, 30 wrz 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Haniu zamurowało mnie !!! Ogromna ilość przepięknych dalii Jak Ty sobie dajesz radę z wykopywaniem ich potem ? Ja mam 6 i już trzy wykopałam, żeby zdążyć ze wszystkim
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Anabell 22:42, 30 wrz 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
mira napisał(a)
Haniu gapię się już któryś raz i stale mi mało.To co pokazałaś przeszło moje wyobrażenia że można mieć taką kolekcję zwłaszcza jak się pomyśli o kopaniu.
No i to zadbanie o podparcie. Masz tak posadzone gęsto że same się chyba podpierają.
Jak bym miała tyle dalii to już za nic by mi się nie chciało nic robić tylko gapić.
Dzięki za kolorowe dywaniki to cudny pokaz. Nie wiem która najładniejsza. Edisona mam cudna.

pozdrawiam


Mira już oznakowałam, nowe wstążeczki zawiązane, a wiosną i tak pomylę.
Wiążę i nie zawsze ładnie to wygląda

To też ładny kolor. Downham Royal
Miałam kiedyś Royal ale był mniejszy i bardziej pomponowy, może i to pomyłka.


jeszcze raz cukiereczek

i Polka

Crazy Lowe jeszcze mało rozwinięta.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Zielona_Monia 22:46, 30 wrz 2017

Dołączył: 22 wrz 2017
Posty: 6
Haniu , jesteś prawdziwą królową dalii !!! Podziwiam !!!
JoannA 22:53, 30 wrz 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Dalie zawsze u Ciebie podziwiam Haniu i miałam szczęście oglądać je na żywo.
Bardzo piękna kolekcja, a Crazy Lowe cudowna.
Pewnie działasz teraz pełną parą w ogrodzie bo pogoda piękna i w końcu trochę obeschło. Od dwóch dni ściągam darń, poszerzam rabaty, a część roślin wydałam bo na cebulowe miejsca brak. Wszystko w tym roku tak się rozrosło że normalnie busz się zrobił. A jeszcze miejsce na wiosenne zakupy robię bo wiosną jest tyle innych prac.
Andrzej chodzi i się śmieje ze mnie że ciągle coś wymyślam. I ubolewa że taki ładny trawnik likwiduję
Uściski Hanuś
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 22:56, 30 wrz 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Aurelllia napisał(a)
Haniu zamurowało mnie !!! Ogromna ilość przepięknych dalii Jak Ty sobie dajesz radę z wykopywaniem ich potem ? Ja mam 6 i już trzy wykopałam, żeby zdążyć ze wszystkim [/quote

Aurello dziś myślałam jeszcze szkoda, teraz w słoneczne dni zaczęły rozwijać pąki, zrobiło się gęsto. Wycięłam bukiet różowych pomponikowych do wazonu, bo jak przyjdzie mróz to zetnie wszystko.
Zawsze było mi szkoda wyciąć.
Popatrzyłam dziś też na dzielżany czy nie wyciąć i pomyślałam o przysłowiu
"do Jadwigi na polu ani łodygi"

a to część tylko z ubiegłego roku. zawsze wędruje do piwnicy i w takim stanie stoją, nic nie chowam w kartony.
Wykopię po pierwszych przymrozkach. jak mróz zważy, liście i kwiaty.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:22, 30 wrz 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
JoannA napisał(a)
Dalie zawsze u Ciebie podziwiam Haniu i miałam szczęście oglądać je na żywo.
Bardzo piękna kolekcja, a Crazy Lowe cudowna.
Pewnie działasz teraz pełną parą w ogrodzie bo pogoda piękna i w końcu trochę obeschło. Od dwóch dni ściągam darń, poszerzam rabaty, a część roślin wydałam bo na cebulowe miejsca brak. Wszystko w tym roku tak się rozrosło że normalnie busz się zrobił. A jeszcze miejsce na wiosenne zakupy robię bo wiosną jest tyle innych prac.
Andrzej chodzi i się śmieje ze mnie że ciągle coś wymyślam. I ubolewa że taki ładny trawnik likwiduję
Uściski Hanuś

Asiu, mam ściągać też darń i tak wychodzi że w tych miejscach jest najładniejszy trawnik.
Brakuje czasu, jestem tak chytra na wyjście z domu, siedzę na rabatach, wyrwałam chwasty, chcę przesadzić z tyłu poprzecznej rabaty krzewuszkę białą jest to wysoki krzak tylko o metr bo zasłaniają go clematisy.
Dalej jest jaśmin też w inne miejsce pójdzie, ale to zostawię na jeszcze później.

Teraz chcę berberys Admiration 7 szt z długiej rabaty przesadzić na środkową i to już. jeszcze muszę zabrać 5 szt z trawiastej też na środkową. Na trawiatą w to miejsce po berberysie przeniosę juki a na miejsce juk pójdzie krzewuszka.

a kiedy cebulowe? właśnie muszę im przygotować miejsce po berberysach, tam zrobiło sie gęsto bo rozrosły sie jeżówki.
i tak dalej z tym tyraniem wszędzie sama.
Dziś miałam iść na tort urodzinowy 3 letniej wnusi to się nie mogłam wymigać, tak mi szkoda było oderwać się, za piękna pogoda

Daliowo się skończyło, to Asiu przesyłam Ci 'Marie Balard'


i aniołka w skrzydłach żabkę z parasolką


____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
mira 23:30, 30 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jak to daliowo się skończyło? wykopałaś już ? jak oznaczasz te dalie to jest jakaś wstążeczka? a nie wysychają jak nie są przykryte?

też mam Maryślkę astra śliczny - ale na razie mały bo to tegoroczna sadzonka
wszystkie Ballardy takie ładne pomponiki

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
JoannA 23:37, 30 wrz 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Ja też łapię każdą wolną chwilę żeby popracować w ogrodzie. Wstawiłam gulasz na obiad i tak sie zajęłam sortowaniem cebul że z garnkiem musiałam wyrzucić
Nie ruszam dużych krzewów bo nie mam siły ich wykopać, roszada tylko w bylinach.
Andrzej wykopał mi modrzewia szczepionego na pniu bo po wiosennych mrozach nie doszedł do siebie i tylko straszył.
Aster 'Marie Ballard' piękny ale mogę go tylko u Ciebie podziwiać lb dokupić działkę obok.
Figurki słodkie
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies