Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

Anabell 23:53, 30 wrz 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
mira napisał(a)
Jak to daliowo się skończyło? wykopałaś już ? jak oznaczasz te dalie to jest jakaś wstążeczka? a nie wysychają jak nie są przykryte?

też mam Maryślkę astra śliczny - ale na razie mały bo to tegoroczna sadzonka
wszystkie Ballardy takie ładne pomponiki

pozdrawiam


Mira nie jeszcze są na rabacie i w pełni kwitnienia, to co pokazałam Aurelii to wykopane w ubiegłym roku. tez oznaczone.

w tym tygodniu napisałam nowe wstążki takie starego typu od bukietów, jak szeroka to przerywam na trzy i wpisuje nazwę zwykłym długopisem mocno przyciskam, jak zmaże się kolor to zostaje odciśnięte i odczytać można.
zawiązuję na łodydze. Wiosną jak idą do doniczek tak robię w końcu lutego i w marcu, sprawdzam nazwy, dodaję napisy, pilnuję.
Jesienią odnawiam ponownie.
Tak przechowuję co rok z bryłą ziemi, bez otrzepywania, wiosną dzielę.

Przechowuję w głębokiej piwnicy pod domem, jak wielkie mrozy odkręcam grzejnik by hydrofor i pompa nie zamarzła.
Kiedyś miałam duże piece tam sie paliło zawsze było ciepło i też tak samo przetrzymywałam karpy w skrzynkach po dwie stały jedna na drugiej, przykryte pusta skrzynką by koty nie grzebały.
na karpy posypuję środek grzybobójczy jaki mam kaptan, dithane, sadoplon ale on bardzo pyli trzeba robić w masce.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
mira 10:42, 01 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Haniu dziękuję za wskazówki. Ja mam zaledwie 14 krzaczków ale muszę je podpisać. Tylko wiesz ja pisze biala, ta śliczna różową, w ciapki....hehe takie u mnie nazewnictwo. Ale stale je przestawiam no i dokupuję bo zwykle cos mi wypadnie. Teraz stawiam na żółte i pomarańcze.
Czytam że dajesz do doniczek czyli podpedzasz - wspomniałam sobie ze masz szklarnię i to jest wyjście.

To przetrzymywanie z ziemia to dobry pomysł żeby nie wyschly ja daję w mieekie gazety tez dobrze robią.

Czytałam gdzieś ze fachowo dam e powinno sie do góry nogami trzymać ale nie wiem dlaczego

Pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
abiko 20:33, 01 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Jej.. Mira miałaś rację, szans przy Hani nie macie
Hania masz prawie narodową kolekcję dali.. przepiękne
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Anabell 21:27, 01 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
abiko napisał(a)
Jej.. Mira miałaś rację, szans przy Hani nie macie
Hania masz prawie narodową kolekcję dali.. przepiękne


Agnieszko na myśli masz narodową barwę biało/czerwoną ha ha białe mam a czerwonych mało.

kręcą mnie w tym roku pomarańczowe i to bardzo.
Sama nie wiem dlaczego ciągnie mnie do dali Cieszę się że mają wielbicieli, to jednak nasze polskie dawne kwiaty, są bezproblemowe i długo kwitnące.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
paniprzyroda 21:52, 01 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
O mamuniu, ile dalii Śliczne wszystkie, człowiek by chciał, a tu miejsca brak, przecowywać nie ma gdzie Najładniejsze zegarkowe i te zbieram. A czekoladową masz? Dziś była wąchana komisyjnie, no czekolada jak nic
____________________
Dwa ogrody
Anabell 22:02, 01 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Astry zaczęły pokaz, jeszcze mało rozrośnięte krzaczki, w tym roku wiosną sadzone małe sadzonki.
Marie Ballard ma cudowny odcień jasno niebieski.



Nazwę tego zapomniałam spisać.
odcień ciut inny od poprzedniego.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Sebek 22:07, 01 paź 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Anabell napisał(a)
Dywaniki kolorowe



posortowałam dekoracyjne

Strzępiaste kaktusowe i semikaktus


O jeżuniu! WOW
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Anabell 22:07, 01 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
paniprzyroda napisał(a)
O mamuniu, ile dalii Śliczne wszystkie, człowiek by chciał, a tu miejsca brak, przecowywać nie ma gdzie Najładniejsze zegarkowe i te zbieram. A czekoladową masz? Dziś była wąchana komisyjnie, no czekolada jak nic


Mariolu czekoladowej nie mam, a jaka jej nazwa? też zegarkowe chcę najbardziej. wiosną szperałam po wszystkich wysyłkowych.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
paniprzyroda 22:18, 01 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Haniu, o ile dobrze pamiętam, to Karma Choc, bardzo ciemna purpura kwiatu i ciemne liście, błyszczące satynowo, dlatego nie mogę nigdy uchwycić koloru Mam ją trzeci rok, przyrasta wolno, ale może kawałek będę mogła oderwać, jak wykopię
____________________
Dwa ogrody
Anabell 22:27, 01 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
każdy kwiatek inna nazwa, ale już zapomniałam, spiszę z karteczek oznaczonych.



____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies