Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

violaskom 12:44, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Haniu coś pięknego. Morze lilii, floksów i jeżówek. Wygląda to cudnie w tak masowym nasadzeniu. Jak w jakimś ogrodzie botanicznym. Dawaj więcej zdjęć, bo to prawdziwa uczta dla oczu!!!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
ElzbietaFranka 22:33, 22 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
O matko co za raj. Przerzucam się na inny nośnik bo tu mało widzę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anabell 22:48, 22 lip 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mirka napisał(a)
Haniu no wreszcie jesteś Zdjęcia usprawiedliwiają nieobecność.Pięknie kolorowo jak lubię.
Wiesz muszę się do ciebie znów uśmiechnąć po nasiona pałki.Zebrałam w zeszłym roku i wiosną wcale mi nie wzeszły nasiona.


Mirko! cieszę się że mnie rozgrzeszasz, nieraz tak wychodzi długa nieobecność.

oczywiście wyślę nasionka. a ja późno sadziłam i nędzne są ale nasionka dadzą.
róża żywy pomarańcz.


a to Polka jasno morelowa
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:16, 22 lip 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Kasya napisał(a)
Haniu.... no wow ile kolorow ile kwiatów !
Skad ty masz siły ?
Jezowki ! U mnie nędzne resztki bo cześć wypadła przez nornice...
Widoczki na dobranoc żeby mieć kolorowe sny


Kasiu!
dobrze że jesteś też mam nornice widocznie obojętnie przechodzą przy roślinach.

niektóre jeżówki zagłuszył mi przetacznik, wykopię go jak tylko czas mi pozwoli.

a to rózyczki sadzone jesienią.




to juz stary krzew.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
ElzbietaFranka 23:19, 22 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Haniu nie pamiętam kiedy byłam, ale pamiętam zawsze ciebie stojąca w śniegu. W jakiejś gazetce też ta fotka była.

Coś pięknego, tyle lilii, Jeżowek, floksów nigdy nie widziałam. Aromat musi się unosić na kilometry od twojego ogrodu.

Czy to wszystko kupowałeś, czy siejesz, przesadzasz rozmnażają dajcie żyć tyle tego toż to obdzielić można kilka ogrodów.

Daj namiary kupna na jeżówk i cebul. Musisz mieć dobrą ziemię, że tak wszystko pięknie rośnie no i reka dobra.
Ale jestem zdołowana. Mętlik mam w głowie

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anabell 23:37, 22 lip 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Gosiek33 napisał(a)



Jak zwykle u Ciebie szaleństwo kwiatowe. Bardzo podoba mi się to włączenie lili do muru anabelkowego, nabrały lekkości. Tak jak nie mam lili w ogrodzie to ta czarna piękność mogłaby u mnie zamieszkać, pod warunkiem, że nie pachnie
Jaka to odmiana? Night Flyer czy Nightrider? Uświadom mnie, zostają w gruncie na zimę?



Gosiu!
Zle podałam przepraszam to Landini. Night Flyer już przekwitła była obok.

następne 9 szt Landini juz wychodzą posadziłam w lipcu. Te ciemne odmiany potrzebują ciut przypruszonego słońca. dłużej utrzymują kwiat i kolor jest mocniejszy.

wszystkie lilie zostają w gruncie i te doniczkowe też. zakopuję głęboko 20 cm a nawet i głębiej.
a miałam dziś powąchać by ci odpowiedzieć ale wydaje mi sie że nie, bo tu przechodzę często.

pachną te wysokie przy brzozie.
to jeszcze Rexona długo ma kwiat.



to zdjęcie z czerwca pomarańczowa piękność.

a jeżówka Cherry F jest różowa tak mi wychodzi z tel.
zacznę robic aparatem fotogr.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 00:01, 23 lip 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
ElzbietaFranka napisał(a)
Haniu nie pamiętam kiedy byłam, ale pamiętam zawsze ciebie stojąca w śniegu. W jakiejś gazetce też ta fotka była.

Coś pięknego, tyle lilii, Jeżowek, floksów nigdy nie widziałam. Aromat musi się unosić na kilometry od twojego ogrodu.

Czy to wszystko kupowałeś, czy siejesz, przesadzasz rozmnażają dajcie żyć tyle tego toż to obdzielić można kilka ogrodów.

Daj namiary kupna na jeżówk i cebul. Musisz mieć dobrą ziemię, że tak wszystko pięknie rośnie no i reka dobra.
Ale jestem zdołowana. Mętlik mam w głowie

Pozdrawiam


Elu! w jakiej gazetce ja byłam, kto mnie wsadził? dlatego nie chcę wstawiać siebie.

to zdjęcie co widziałaś robione było u mnie w styczniu, mróz był wielki a ja
wybierałam się na wycieczkę iluminacja światełek.

Napiszę pv gdzie cebule lilii zawsze biorę kiedy mają promocje Landinii w lipcu płaciłam po 1,68 zł zależy od odm. bo i po 0,69 zł też.
Jeżówek nazbierało się bo co rok dokupuję odmianowych mam 350 i jeszcze białe z siewu.
Jeżówki purpurowe co rok wyrywam i wyrzucam bo się sieją, a potem chcę by zakwitła niech pokaże kolor. tak ze w sumie + białe to ponad 400 szt.



czym sie dołujesz przecież masz pięknie w ogrodzie. Trawnik na pokaz.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
zawitka 08:30, 23 lip 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
oOOOOOOOMatko jaki kolorowy piękny raj kwiatowy Jesteś niemożliwa jak to ogarniasz .Cieszę się że jesteś bo to nie możliwe zeby nam zginął taki OOOOogród.Bardzo załuję że nie mogę przyjechać i zobaczyć to na własne oczy.Idę doczytać czy lilie wykopujesz na zimę Buziaki .


Już doczytałam że zostają lilie w gruncie .A czy nie zjadają ich nornice ?????/
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Mirka 08:36, 23 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Dzięki HaniuDaj znać przed wysyłką bo adres zmieniłam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kasia_CS 08:46, 23 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anabell napisał(a)






Haniu, u Ciebie kolorowe szaleństwo! A obwódka jeżówkowa w tej masie robi kolosalne wrażenie!! Masz bardzo różnorosny ogród, nie wiem, jak Ty to ogarniasz - ale nawet gdy piszesz, że nie miałaś czasu, to po ogrodzie tego nie widać - dopieszczony w każdym calu.

Anabell napisał(a)

tu maruna i jeżówki samosiejki.


Maruna wygląda tu mega wdzięcznie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies