Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 21:25, 13 lip 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
No i skoro Ogrodowisko to bez kulek się nie obejdzie
Nie mam pojęcia jak sobie dam rady z ich cięciem, ale nie będę się tym teraz martwić.
Niech tylko zechcą rosnąć Docelowo dostaną jaśniutki żwirek.
No i trawa posiana, czekam aż się zazieleni.









____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:34, 13 lip 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
No i teraz prośba ogromna do wszystkich
Jakie nasadzenia zrobić przed cisami. Jest tam zostawione ok 1,5 metra.
Długość tego pasa to ok. 40 mertów. Nie mam koncepcji. Liczę, że coś mi pomożecie.
Wszystkie pomysły mile widziane i z góry za nie dziękuję



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Netka 23:03, 13 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Jolu nieźle poszalałaś z nasadzenami ! Super Myślę, że będzie bardzo elegancko z tymi kulami z bukszpanu. Powiedz mi proszę, bo często się zastanawiam nad tym, jak oglądam ogrody z nasadzeniami blisko domu i dachu - a u Ciebie dach czterospadowy - czy w zimie śnieg przy odwilży nie zjeżdza Ci z dachu ? bo u mnie przy takim obsadzeniu, bankowo by spadał na te bukszpany, a hałdy takie spadają, że szok
Co do nasadzeń przed cisami ... tam masz północ z tego co pamiętam ? Jakieś słoneczko tam dociera ? Ja bym widziała tam jednak coś kwitnącego ... może klasycznie szpaler z hortensji np. Limelight i pod nią żurawki ? jakieś trawy pewnie też by fajnie wyglądały ... niech radzą bardziej doświadczeni pozdrawiam
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
jolka 23:18, 13 lip 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Netka witaj
Co do spadającego z dachu śniegu - nawet mnie nie strasz
Dach liczy sobie dopiero jedną zimę i szczerze mówiąc nie przyuważyłam w ub. roku jak ten śnieg się rozkładał. Zobaczymy ...

Jeśli chodzi o słoneczko na mojej północnej stronie, to dosyć dużo go tam będzie.
Zarówno wschodnia jak i zachodnia strona jest otwarta, tak więc słońce i do południa i po południu.

A co do horti... heh.. śmieszne, jakaś "zaraza ogrodowiskowa" nas chyba ogarnia
To samo pomyślałam co TY, że pas białych bukietowych hortensji pójdzie.
Już prawie je pakowałam dziś na wózek w szkółce,
ale ostatecznie postanowiłam sobie dać trochę czasu, by "dojrzeć" do tych nasadzeń.
I .. nie ukrywam .. skonsultować się z Wami





____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Netka 23:33, 13 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Jolu, absolutnie nie chciałam Cię straszyć z tym śniegiem Po prostu nie wiem jak to robią nasi Ogrodowiskowiczanie ( co to za słowo mi wyszło ? ), że mają takie piękne nasadzenia z zimozielonych i Im śnieg z dachu nie leci przy odwilży i nie niszczy roślinek ! Ja nie mam szans na nic zimozielonego czy iglastego blisko domu, bo każdej zimy śnieg zjeżdża z takim impetem, że aż strach Ale skoro nie zauważyłaś tej zimy, to pewnie Ci to nie grozi
Jeśli chodzi o szpaler z hortensji, to myślę, że pięknie by tam wyglądał Podpatrz jeszcze w innych ogrodach, może coś jeszcze innego Ci wpadnie w oko
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
polinka 10:18, 14 lip 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ale się zrobiło u Ciebie ogrodowiskowo Ładnie to wszystko już wygląda, taki zarys co będzie dalej
Popatrz się na inne ogrody i spróbuj się zastanowić co byś chciała a pewnie mądre głowy dopowiedzą jak sensownie rozmieścić
Pozdrawiam z doliny Baryczy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Madzenka 11:35, 14 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wow wow!! Jakze pieknie połozony dom, rewelacyjna skarpa, takie położenie to ma potencjal. Nawet nie wiesz jak Ci zazdraszczam... Marzył mi się dom na takie skarpie.... Ale u nas płasko jak na pustyni.... A ja pochodzę z gór i uwielbiam, skarpy, wzgórza i góry... Na emeryturze wyprowadzę sie z Wroclawia i osiedlę na skarpie


Pieknie zagospodarowujesz teren, widzę że czytasz i sadzisz to co polecane jest na forum. Nawet nie wiesz jak się ciesze, ze masz choinę kanadyjską. Myślę, że kiedyś do choiny dojrzeję, jeśli mi budleje wymarzną założę zamiast nich żywopłot z choiny.
Kule przepiekne, hosty rewelacyjna a rh cunninhams na pewno Cię nie zawiodą. Podziwiam je u Syli i ciagle zastanwiam się gdzie je upchać


Widzę, że rabata przed oknem otrzymała miłorzębu. Będzie to z czasem rewelacyjnie wyglądać, ta zieleń liści przez okno będzie Ci wywołwyać uśmiech na twarzy

Macham i odnzaczam wątek aby podziwiać postępy prac. Za rok Twój ogród będzie jednym z najpiekniejszych na forum
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
asica 13:20, 14 lip 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Podziwiam odkąd zobaczyłam cudnie ułożoną kostkę. Teraz do tego świetne nasadzenia.
Przed cisami, jak ma być ogrodowiskowo to pewnie sprawdzą się hortensje, funkie, wrzosy, żurawki.
Może podejrzyj w realizacjach Danusi: w zimozielonym, w ogrodzie przy białym domku, może ogród Sylwii, może ogród Tosi i ogród Kraani - ja tm szukam inspiracji
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
jolka 15:27, 14 lip 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Polinka witaj, dziękuję za wizytę i pozdrowienia z Doliny Baryczy
Doliną Baryczy spacerowałam ubiegłego lata, to rodzinne tereny mojego M.
Podrawiam z gór i idę oglądać Twój ogród.

Madżen.. fajnie, że wpadłaś Uwielbiam Twój ogród.
Co do "zalet" domu na skarpie ...hmm... to ja na razie ich nie dostrzegam.
Same problemy, od projektu domu począwszy a na aranżacji ogrodu skończywszy.
W ogóle nie mam planu na zagospodarowanie tej części ogrodu ze skarpą.
Mam nadzieję, że do następnego sezonu mi się coś wyklaruje.

Choiny od dawna mi się podobały, zwłaszcza piękny z nich żywopłot u Finki.
Mam nadzieję, na podobny u siebie


Asica.. witaj
Pewnie będzie tak jak mówisz - horti.. żurawki, funkie, trochę traw.
Na wrzosy i brzozy mam upatrzone inne miejsce w ogrodzie, ale to dopiero w przyszłym roku.






____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Mirka 15:48, 14 lip 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Co tak cichutko wśród pól i wiatrów?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies