Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Duży ogród i brak pomysłów

Pokaż wątki Pokaż posty

Duży ogród i brak pomysłów

Roberto 09:08, 21 lut 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witaj, nie bierz do głowy, nie jeden może pozazdrościć Ci tak dużej działki, pamietaj, że na wszystko potrzeba czasu, na pewno będę częśtym gościem u Ciebie, bo także bardzo lubię iglaki i żurawki. Zobaczysz jak powoli wszystkobędzie się zmieniać, oby tylko sił wystarczyło czego Ci życzę. Pozdrawiam.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Gardenarium 18:14, 21 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bella napisał(a)
.



Jak patrzę na to zdjęcie, to ta jajowata rabatka jest bardzo płaska, ale jej usytuowanie nijak mi nie pasuje do reszty. Tak jaby w poprzek była, no bo jest ale dlaczego tak akurat? Czy tam ona jest na szambie, musi tak być?

Tylko czy jest gdzieś rzut z góry jak ona się ma do reszty ogrodu? Rysowałaś coś?

Musiałaby mieć jakiś schemat tej strony ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
slawomir_dudek 21:59, 21 lut 2013

Dołączył: 13 maj 2011
Posty: 2
Danusia schemat na ukonczeniu, odezwie sie jutro.
____________________
bella 21:52, 22 lut 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Po wielkich trudach wyszedł mi taki szkic nie wiem czy bedzie czytelny?

A teraz mała legenda:
1 - skalniak ok 60 m długi
2- thuja brabant wys ok 160 cm
3- rabatka o która Danusiu Ci nie pasuje do całości, prostokat zamalowany na ciemno to płyta szamba, które zostało przerobione na oczyszczalnie scieków
4- świerki wys ok 100 cm
5- rabatka pod ogrodzeniem z siatki które oddziela ogród od sadu
6- zbiornik na deszczówkę z dachu ze starego domu


Tak Danusiu ta smieszna rabatka to jest zrobiona na płycie od oczyszczalni. W przyszłości chciałabym połączyć ją z tarasem, który planujemy dokleić do tylnej sciany garazu, tylko cały czas zatanawiam sie czy to jest dobry pomysł taras tak blisko oczyszczalni.

Może masz jakiś inny pomysł zakrycia płyty od oczyszczalni gdzie jest nasypane ok 3 cm ziemi.

Chodzi mi tez jak obsadzic rabatke pod siatką, w trawniku znajduje sie rów gdzie jest odprowadzana woda deszczówka z rynny, w przyszłości zbiornik na deszczówkę za ogrodzeniem na terenie sadu. Może jakis suchy potok?


Zdjecie tej beznzdziejnej rabatki z drugiej strony




Rów w trawniku ( koło mojej psinki)

Prosze o podpowiedz za co z góry dziękuję


____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
Urszulla 11:14, 23 lut 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
zaznacz jeszcze na planie strony świata, żeby widoczne było nasłonecznienie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
bella 13:54, 23 lut 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
ok wklejam z opisem stron swiata



krateczka wzdłuz domu to chodnik z płytek widoczny na zdjeciach
na rabatce nr 5 jest cały dzien słonce, cień na działce jest tylko za domem i garażem.

____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
Gardenarium 08:15, 24 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie wyspę mozna by było zmienić, żeby nie była tak "na sztorc", a nawiązywała do linii wąskiej rabaty. ŁAgodna fasolka ale z linią równoległą. Coś jak tutaj

Nie mam identycznego ogrodu akurat, ale chodzi o takie umieszczenie wyspy w trawniku



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bella 12:23, 24 lut 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
dziekuje za podpowiedz ale w przyszłości planuje przy tylniej scianie taras( zaznaczony kolorem brązowym) i moze zmienić ją tak( zaznaczony kolorem zielonym) ? Od zachodu posadziłabym thuje smaragd aby oslonić sie od wiatru, tylko jeszcze nie wiem na jakiej długości.
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
bella 12:38, 24 lut 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Może ktos zna jakis darmowy program do projektowania ogrodu? Tak aby można wgrać zdjęcia własne.
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
Gardenarium 12:29, 25 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kształt dużo lepszy, ale duża jest ta wyspa, sporo trzeba nasadzić. Można ją podzielić na dwie z przejściem na drugą stronę domu. Albo zostawić tak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies