Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Duży ogród i brak pomysłów

Pokaż wątki Pokaż posty

Duży ogród i brak pomysłów

IzaK 15:25, 04 sie 2013


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Witaj... wpadłam się przywitać i "obejrzeć" Twój ogrodowy zakątek... zapowiada się bardzo ładny ogród...
ogrodowe dylematy widzę nie tylko mnie spędzają sen z powiek...
życzę powodzenia..
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
bella 12:31, 15 sie 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Po długiej przerwie prosze o podpowiedz co posadzić pod klonami ( cos kolorowego nie koniecznie kwitnacego może byc o kolorowych lisciach)? . Chciałbym utworzyc wokół pni koła ale nie wiem co posadzić pod nimi jest to strona poludniowa , korona klonów jeszcze mała więc cały czas jest słonce. i jeszcze jedno czym odgrodzic sie od trawy nie bardzo mój M chce zrobić obwódki z kostki. Prosze o poddanie jakiegos pomyslu.
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
Katkak 08:28, 18 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Bella,
ogród masz śliczny i pełen możliwości. Jeśli mogę coś doradzić to na twoim miejscu dołożyłabym do tego skalniaka kilka miniaturowych drzewek, żeby nie był taki "płaski". Ja też uwielbiam boksery, choć mam kundelka ze schroniska. Ale dzielnie strzeże swojego terytorium
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Borbetka 12:15, 19 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witaj Bello, dylematy ma każdy, a już w przypadku większej działki to dopiero jest zagwozdka. Widziałaś podjazd u mnie? Ja lubię kule i posadziłam wzdłuż podjazdu, i z jednej i z drugiej strony, thuje Danica, ale masz już klony, więc pasek ze żwiru jest konieczny, no bo przecież nie będziesz jeździła wokoło tych drzewek kosiarką. Ja miałam kiedyś trawę w sadzie i źle wspominam narzekania M., po prostu dzięki. A poza tym trawnik będzie kiepski po zimie od odśnieżania tak, jak pisze Alinka. Jak się skupię później, to może wpadnę na jakiś pomysł, bo teraz w robocie jestem.
A jeśli chodzi o obrzeże, to możesz kupić taki border i oddzielić trawnik od rabaty. Ja po latach nie mam już nic, robię tylko kanty "kanciakiem".
____________________
borówcowy wizytowka
bella 20:06, 22 sie 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Ja po latach nie mam już nic, robię tylko kanty "kanciakiem".




A trawa nie wrasta w rabatki ? jak często uzywasz kanciaka?
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
bella 14:29, 14 wrz 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Prosze o pomoc. Na wiosne wrzosy przyciełam i teraz jesienia mam piękny dywan , tylko jest jeden problem jak odchylę gałązki widzę przy ziemi bialy nalot . Czym opryskać . Prosze o szybka podpowiedz abym ich nie stracila.
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
bella 11:25, 07 sty 2014


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Witam po długiej przerwie. Danusiu mam do Ciebie prosbę abyś pomogła mi z beznadziejna rabatką od strony północnej.

Pod samym murem garażu posadziłam na jesień 5 host (nr1). Chciałabym zagospodarowac kawałek terenu na tarasik z płytek betonowych imitacja piaskowca, ponieważ mam duzy taras na południe i nie da się tam wypić kawy w lecie jak słoneczko grzeje. Poniżej jak zaczyna sie rabatka jest oczyszczalnia ekologiczna płyta betonowa 3x4 m, przysypana drobnym kamyczkiem gdzie rośnie jak szalony rozchodnik (nr 2). Chciałabym od sąsiada sie odgrodzić łukiem z roślin. Mam do dyspozycji 5 hortensji Mis Polarny, 2 lilaki jeden biały drugi ciemny fiolet, 2 katalpy, perukowiec o ciemnych liosciach, jasmin, oraz pojedyncze iglaki widoczne na zdjeciu, które mogę przesadzić w inne miejsce. Poradź mi jak mam rozmieścic rośliny ewentualnie jestem skłonna dokupić inne aby rabatka nabrała wyglądu. Napewno chciałabym tam hortensje.Może jeszcze jakieś oczko maleńkie ?.Kształt rabatki też dowolny.



____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
renatamama3 10:40, 16 sty 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
bella napisał(a)




A trawa nie wrasta w rabatki ? jak często uzywasz kanciaka?



Trawa wrasta ,wiadomo ,trzeba zrobić kanciki min 2 razy w sezonie ,a najlepiej chodz raz w miesiącu ,ja tak robię ,bo ładniej wygląda .Pierwszym razem trochę to trwa a potem wchodzisz wprawę i szybko idzie.pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
iwonaal 20:59, 12 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Odwiedziłam Twój ogród, czyściutki, zadbany, bardzo ładny.
____________________
Zakochana w ogrodach
bella 21:15, 12 lut 2014


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Iwonko dziękuje. Do perfekcji duuuuuuuuuużo jeszcze brakuje, a powoli sil juz nie mam.
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies