Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Gardenarium 18:26, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po przekroczeniu tysiąca stron postanowiłam rozpocząć nowy wątek. To nasz prywatny ogród stworzony od początku.
http://www.gardenarium.pl/realizacje

Pierwsza część mojego ogrodu znajduje się tutaj

O mojej pasji związanej z ogrodnictwem napisałam w artykule Ogrodnictwo - czym jest dla mnie

Budowa domu (zdjęcia archiwalne) od strony 1109 To tutaj

Jeśli dotrzecie jakimś cudem do końca tego wątku, będziecie świadkami wielkiej metamorfozy ogrodu za podjazdem do garażu i upiekszania kompozycji mam nadzieję na lepsze. Zapraszam





Hania Andrus napisała:

Wpadłam tu na chwilę....Zostaję !
Nie ma tu co prawda bajek,
Ale widoki przecudnej urody,
i nawet jesienią ogród jest młody!




Dziękuję wszystkim, którzy pisali wiersze, życzenia i gratulacje.
Tyle postów za mną, cała historia ogrodu w nich zawarta. Czas pozostawić przeszłość za sobą i rozpocząć nowe wyzwania ogrodowe.

Nadmienię jeszcze, że I część zanotowała od początku istnienia wątku rekordową ilość 1milion 375 tysięcy 814 wyświetleń i 10.115 odpowiedzi.


Rok 2012

Witam wszystkich "starych" Gości, jak również "nowych:".



Sebek napisał:

Jest pewien zakątek na tym globie
O którym każdy dobre słowo powie
Hortensje łanami tu zakwitają
Żurawki i konwalniki dobrze się tu mają

Tutaj każda roślinka jest pielęgnowana
Cięta, czyszczona, nawet odkurzana
Lecz zawsze górują tu cisy i bukszpany
Każdy z osobna cudnie wycackany

Są formowane w stożki i kule
Przez ogrodniczkę wyściskane czule
A na słynnej rabacie hidcotowej
Kwitną róże - wprost unikatowe

I choć może się wydawać, że jest baśniowy
Taki jest właśnie ogród nie tylko bukszpanowy









Mój ogród powstawał wraz z budową domu. Wraz z mężem prowadzę pracownię Gardenarium - projektowanie i zakładanie ogrodów, i nie mogłam się doczekać własnego ogrodu.

Jako ogrodnik niecierpliwy, podstawowe rośiny i żywopłoty sadziłam dość duże, aby nie czekać na efekt latami. Starałam się, aby wszystkie niepotrzebne elementy były zamaskowane, a trawa dobrze utrzymana, mimo ciągłego jej niszczenia. W końcu budowa została zakończona, brygady się wyniosły i mogłam urządzać ogród docelowo.
Jaka to była przyjemność

Można powiedzieć, że ogród jest już ukończony, ale jak wiadomo ogrodnik ambitny zawsze stara się coś zmieniać i ulepszać. Tak więc i ja mam jeszcze różne plany, ale można powiedzieć, że jestem zadowolona z efektu mojej pracy, która trwała kilka lat.

Najbardziej w moim ogrodzie lubię mi się front - otoczony wysokim murem, porośniętym od strony ogrodu bluszczem, który chroni przed kurzem i spojrzeniami przechodniów.
Główną rolę grają bukszpany w formie kul, stożków, obwódek i kostek, pomieszane z cisem, a wysokie tło stanowią świerki serbskie i ekrany-przegrody z cisa. Nie brakuje zarówno roślin zimozielonych (runianki, żurawki, różaneczniki, ostrokrzewy, trzmieliny) jak i gubiących liście (hortensje, hosty i róże).





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:29, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj przeniosłam doniczki z cebulowymi z garażu na parapet okienny. Postanowiłam je "pędzić". Parapet jest słoneczny, a w garażu było dość ciemno.

Wspominam sobie wiosnę i wiem, że szybciutko przyjdzie, ani się obejrzymy a już będziemy się chwalić przebiśniegami i krokusami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgnieszkaBK 18:32, 09 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Danusiu, to dobry pomysł, łatwiej będzie go odwiedzać, szczególnie tym co dołączyli do ogrodowiska niedawno ... tak jak ja Nie będziemy tak zagubieni
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Jagna 18:33, 09 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
To ja nie pierwsza u Ciebie w nowym wątku? - pozdrawiam i życzę kolejnego 1000.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Neska 18:38, 09 lut 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Danusiu fajny pomysł. Też tęsknię za wiosennymi kwiatami. Jestem ciekawa jakie u mnie wyrosną. Chociaż nie mogę się doczekać tych łanów u Ciebie, Anuli i Sebka.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Gardenarium 18:39, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na początek przypomnę zeszłoroczną wiosnę. Lubię żółty, niebieski i biały.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AniaDS 18:42, 09 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Pięknie rozpoczęty wątek. Te zdjęcia oddają wszystko to, co u Ciebie najpiękniejsze Danusiu.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Gardenarium 18:47, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Juzia 18:49, 09 lut 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38412
Witamy, witamy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 18:52, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




To nie żart - miałam sałatę z bratkami w skrzynce balkonowej





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies