Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - wspaniałe miejsce na relaks

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - wspaniałe miejsce na relaks

alinak 19:44, 21 lut 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Robert - traw u mnie duzo zwłaszcza miskantów , więc jak by co pytaj , bo uprawiam ich już z 7 lat .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Roberto 19:48, 21 lut 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Normalnie chyba mi z nieba spadłaś, bo zamierzam poważnie się za nie zabrać w tym roku a miscanty są piękne i różnorodne w odmianach. Dzięki za zaproszenie. Zajrzałem do Ciebie - pięknie.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
GorAna 20:24, 21 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16016
Ogród cudo
Szmaragdy trzeba ciąć są za to wdzięczne, bo stają się sztywniejsze i bardziej gęste.
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kasiek 20:40, 21 lut 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
I ja przybieglam sie przywitac i piekny ogrod podziwiac Oczywiscie z kwiatuchami
____________________
Bawarka
Ewa4 21:07, 21 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
bardzo ładna jest liatra kłosowa jest fioletowa i biała dostaniesz to w cebulkach ok. 40 cm ale warta polecenia
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Roberto 21:08, 21 lut 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
dzięki i pozdrawiam.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
danuta_szwajcer 21:15, 21 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Roberto piękny masz ten ogród i fajną rodzinkę a co do lilii to mało wymagające ale dobierz odpowiednie do Twojego uporząkowanego ogrodu, pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Roberto 21:17, 21 lut 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Będę wdzięczny za porady co do konkretnych odm. do moich rabat, a tak w ogóle to jak długo kwitną, chciałbym niezbyt wysokie.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Anabell 11:21, 22 lut 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Robercie!! To już masz piękny zadbany gotowy ogród. w tym najwięcej było pracy z wyprowadzeniem.
Ogrodomaniacy lubią dosadzać i przesadzać , nie wszystko udaje się za pierwszym razem.
Wszystko jest w słonecznym miejscu to trawy obowiązkowo.
Doczytałam się o tujach w żywopłocie trzeba przyciąć. Zimy śnieżne jak w tym roku zniszczą tuje nie cięte.ja kiedyś uważałam , że zatracają swój pokrój.
Na początku ciąć wierzchołki dosłownie jak Danusia pokazała, kiedy zarośnie całość strzyć boki. Nie dopuścić , by rozrastały sie w szerokość, mogą gubić igły z braku powietrza.
Przypadkowo do Ciebie trafiłam, widziałam wpis o karbidzie. kupowałeś, możesz podać namiary gdzie i jaka cena. pokazuja sie kretowiska w części ogrodu gdzie są drzewka owocowe.
Kiedyś można było kupić Politanol na krety jest wycofany. dla mnie to samo co karbid.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
13:29, 22 lut 2013
Przyjemne miejsce tworzysz. Gatunki roślin, które sama bardzo lubię - berberysy, sosny.
Pytasz o trawy. Ja mam doświadczenie tylko z miskantem i rozplenicą.
Miskant Zebrinus rozjaśnia miejsce i jest wytrzymały. Rozrasta się jeśli mu na to pozwolimy, ale można go wtedy podzielić i rozmnożyć
Tu pierwszy sezon, a posadziłam kilka pędów.



Z mniejszych traw, posadziłam na razie rozplenice, są wytrzymałe i pięknie ożywiają ogród, poruszają się przy najmniejszym wietrze. Ale trzeba dobrze sprawdzić odmiany.




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies