Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - wspaniałe miejsce na relaks

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - wspaniałe miejsce na relaks

Roberto 19:59, 17 lip 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335






Rośliny są obsypane jedynie korą. Nie mam szmaty. Po usunięciu porażonych młodych przyrostów choroba postępuje na starsze, także od środka zasycha na niektórych igliwie. Po wykopaniu iglaka korzenie nie wyglądają na uszkodzone, ziemia także nie jest mocno przemoczona, raczej podłoże przepuszczalne, nie ma zastoju nadmiaru wody.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Fidelity 23:29, 17 lip 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 12
iwonaj napisał(a)
Napisz mi nazwę proszę na moją pocztę pozdrawiam z zasypanego Bielska



Czy ja też mogłabym prosić o info tego nawozu? Piękny trawnik i ogród.
Roberto 06:46, 18 lip 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Na trawnik stosuję Polimag S, ma 10 % azotu, bez chlorkowy nadaje się dosłownie do wszystkiego, także do iglastych, tylko nie jest o przedłużonym uwalnianiu. Stosuję go na trawę i krzewy liściaste. Dostępny w workach po 25 kg. ( ok. 65 zł. ) w punktach sprzedaży nawozów rolniczych. Kobieta, która sprzedaje mówi, że biorą go u mnie na stadion piłkarski na murawę, także pewnie wiedzą czym podsypywać. Po zimie musowo wertykulacja. Na rośliny iglaste kupuję długo działający
( raz w sezonie ) Hortiform Iglaki - firmy Intermag. Ten stosuję tylko raz wiosną. Bardzo dobra cena w porównaniu z innymi długo działającymi znanych firm. Pozdrawiam.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Roberto 16:17, 18 lip 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Do wcześniejszego postu dodaję z trudnością wykonane fotki szkodnika, który rajcuje po moich roślinach, także u sąsiadki są takie same okazy oraz w sklepach ogrodniczych zaobserwowane przeze mnie na iglakach z brązowiejącymi pędami. Bardzo proszę o identyfikację i pomoc co preparatu zwalczajacego.









____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Roberto 16:48, 18 lip 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Fachową odpowiedź otrzymałem od Mazana w innym poście. To wciornastka.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Roberto 13:43, 28 lip 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
To jednak nie wciornastka, tylko skoczonóg, czy jakoś podobnie. Nie jest on przyczyną brązowienia iglaków. Jak się okazuje przyczyna tkwiła w czymś innym - za dużo wody, po wykopaniu znajoma pielęgnująca ogrody stwierdziła, że korzenie są martwe. Przy podlewaniu trawnika zraszacz sięgał także na rabaty, później przyszły burze z obfitymi opadani deszczu. Rabaty wysypane korą, które utrzymują wilgoć. Chyba nie ma innego sposobu jak tylko czekać. Wiadomo, że iglaki nie lubią za dużo wody. Cóż, trzeba będzie robić odsadzenia, przy okazji może coś się zmieni.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Roberto 01:07, 31 sie 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335


Proszę o pomoc. Co mogę posadzić na miejscach iglaków oznaczonych na foto na obwódce, tak by było jednolicie i miało wygląd. Iglaków już nie ma w tym miejscu, gdyż wyglądały nijak, każdy innego pokroju i wielkości
Miejsce jest dość ograniczone z uwagi na wbetonowane obrzeże przy kostce brukowej. Myślałem o czymś z niewielkim systemem korzeniowym. Jaki kolor wybrać i w jakich odległościach dać nasadzenia. Czy ewentualnie można będzie dodać oświetlenie w postaci słupków? Z prawej strony w dolnym rogu jest niewidoczna furtka, natomiast z lewej strony za chodnikiem stoi dom tzw. słupek
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Gardenarium 07:09, 31 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj pasują żółte formy pienne cyprysika Yvonne lub podobnego lub żółtej tui na pniu. Masz tu dużo bordowego a więc żółty jak najbardziej pasuje.

Posadź w tym fragmencie ogrodu trawy miskanty, najlepiej Variegatus albo Morning Light. Drzewo by się przydało, wszystko jest takiej samej wysokości i cudze dom y dominują nad twoim ogrodem.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:12, 31 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aby spowodować poczucie bycia we własnym ogrodzie, powinieneś mieć żywopłoty i większe drzewa. Zobacz, jak się zmieniło


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roberto 07:36, 31 sie 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Dziękuję za pomoc, faktycznie, wygląda o niebo lepiej Pozdrawiam.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies