Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

yolka 16:07, 17 mar 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
JoannA napisał(a)
Witam wszystkich serdecznie, Po 25 latach bycia mieszczuchem zamarzyłam o własnym domku z ogrodem. Bardziej marzył mi się ogród ponieważ pasję ogrodnika miałam w sobie od dziecka. Zaczęliśmy od zakupu
10 ar działki na peryferiach małego miasteczka i dalej już się potoczyło. Późną jesienią 2010 r. zakończyliśmy budowę naszego domu. Nie było łatwo, mnóstwo formalności w urzędach, jakieś drobne problemy z ekipami budowlanymi (budowaliśmy systemem gospodarczym) ale w końcu udało się. Urządzanie domu była naprawdę przyjemnością. I tak przyszła wiosna 2011, a w moim przyszłym ogrodzie iście księżycowy krajobraz. Jakieś resztki materiałów budowlanych, pryzmy ziemi do rozplantowania w ogrodzie, wszędobylskie chwasty rozsiewające się z okolicznych pól (nieużytków). W głowie miałam jakieś plany nasadzeń ale nie do końca przemyślane (to będzie widoczne na zdjęciach). Trzy miesiące ciężkiej pracy (w pocie czoła), rośliny posadzone, pierwsza trawka skoszona, Finansów brak.Już po roku zaczęłam planować zmiany.Nadszedł czas wcielić je w życie. Zaczynam od wiosny, z pomocą ogrodowiska będzie łatwiej. Fajnie, że trafiłam na to forum.

Witaj. opis bardzo posuje do mojej sytuacji. Mnie trochę siły opuściły, ale ty widze trzmasz się zielnie.Pozdrawiam.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 16:07, 17 mar 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
JoannA napisał(a)
Witam wszystkich serdecznie, Po 25 latach bycia mieszczuchem zamarzyłam o własnym domku z ogrodem. Bardziej marzył mi się ogród ponieważ pasję ogrodnika miałam w sobie od dziecka. Zaczęliśmy od zakupu
10 ar działki na peryferiach małego miasteczka i dalej już się potoczyło. Późną jesienią 2010 r. zakończyliśmy budowę naszego domu. Nie było łatwo, mnóstwo formalności w urzędach, jakieś drobne problemy z ekipami budowlanymi (budowaliśmy systemem gospodarczym) ale w końcu udało się. Urządzanie domu była naprawdę przyjemnością. I tak przyszła wiosna 2011, a w moim przyszłym ogrodzie iście księżycowy krajobraz. Jakieś resztki materiałów budowlanych, pryzmy ziemi do rozplantowania w ogrodzie, wszędobylskie chwasty rozsiewające się z okolicznych pól (nieużytków). W głowie miałam jakieś plany nasadzeń ale nie do końca przemyślane (to będzie widoczne na zdjęciach). Trzy miesiące ciężkiej pracy (w pocie czoła), rośliny posadzone, pierwsza trawka skoszona, Finansów brak.Już po roku zaczęłam planować zmiany.Nadszedł czas wcielić je w życie. Zaczynam od wiosny, z pomocą ogrodowiska będzie łatwiej. Fajnie, że trafiłam na to forum.

Witaj. opis bardzo posuje do mojej sytuacji. Mnie trochę siły opuściły, ale ty widze trzmasz się zielnie.Pozdrawiam.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
JoannA 16:21, 17 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Jolu, mnie też siły opuszczały, nie raz i nie dwa, szczególnie w trakcie budowy. A praca w ogrodzie była pewnego rodzaju terapię na stargane nerwy. Życzę Ci powodzenia, jestem pewna że z wiosną dostaniesz skrzydeł i niedługo zaprezentujesz nam piękny ogród.
Pozdrawiam ze słoneczneo Mazowsza
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Mirka 16:32, 17 mar 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Zaglądam i pozdrawiam w słoneczną niedzielę
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
JoannA 16:35, 17 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Witam i pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
wiunia 17:32, 17 mar 2013


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Joasiu, pozdrawiam serdecznie w niedzielny słoneczny dzionek
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
JoannA 17:40, 17 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Witaj Wiunia! Dzionek dzisiaj wyjątkowo słoneczny, aż miło było spacerować po niedzielnym obiadku. W taką pogodę chciałoby się trochę popracować ale wszędzie śnieg, nie da rady Prognozy niezbyt optymistyczne, gdzie ta wiosna?
Pozdrawiam i miłego wieczorku życzę
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
zawitka 07:54, 18 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Tak słoneczko piękne szuam już twego wiąza a czy są wiązy takie lejące się smukłe ????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
JoannA 07:55, 18 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Halinko, wiązy są smukłe, można je ciąć
Nie mam tu fotki mojego wiąza, zapraszam wiosną, realnie na działkę odpoczniesz, zrelaksujesz się, w miejscowości w której mieszkam jest 15 letni okaz więc go dokładnie obejrzysz.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
zbigniew_gazda 08:15, 18 mar 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Joasiu zwiedziłem Wasz ogród, zobaczyłem domek. Wszystko piękne. Będę zaglądał. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies