Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na ogród

Skula 15:45, 05 paź 2018


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
Toszka napisał(a)
Grzybami u ciebie już mi nie zaimponujesz Nuuuudy Panie, nudy

Trawy pokazuj!


a ja na nie w tym roku bardzo czekałem, bo długo ich nie było , ale wylazły
trawy pokaże jak zrobię parę nowych zdjęć
4 dni temu wylazłem ze szpitala - naprawiali mi bark - tenodeza tak się to nazywa
śrubę mi wkręcili i zaczynam się rehabilitować
do zdjęć potrzebne fajne słoneczko , więc zapoluję
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 15:51, 05 paź 2018


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
trawy będę na wiosnę dzielił bo dojrzałem do nowej rabaty - będę likwidował żywopłot przy altanie i komponował coś w swoim stylu , więc trawki na pewno znajdą tam swoje nowe miejsce , dlaczego tak?
po pierwsze jest on na granicy z sąsiadem , którego co prawda nie ma i działka jest pusta, a żeby dobrze go strzyc potrzebny jest dostęp z obu stron. A na to że zawsze będzie pusta liczyć nie mogę .
po drugie trzeba go 5 razy w sezonie strzyc bo rośnie jak wściekły . Dopiero jesienią spowalnia i jest spokój . A ja z każdym rokiem coraz starszy i szukam mniej absorbującej zasłony od sąsiadów
Przypomnę Wszystkim ,że jest to wiąz.
____________________
Skula Pomysł na ogród
Toszka 16:10, 05 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To jedyna opcja szmaragd albo cis
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asica 22:02, 05 paź 2018


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Miałam ten sam dylemat z żywopłotem. Ogrom cięcia przy wielkim żywopłocie, no a sks się zbliża nieuchronnie. U nas stanęło na smaragdach, bo od cięcia jest mąż więc miał większe prawo głosu.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Skula 13:00, 07 paź 2018


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
no ja właśnie biję się z myślami , na razie piłę przygotowałem do cięcia, ale kontuzja i operacja trochę mnie przyhamowała
może jeszcze przed mrozami uda mi się wyciąć część , ale to i tak tylko początek pracy - bo jeszcze trzeba powalczyć z korzeniami , a tu na kolanach i z siekierką
kurcze , szkoda mi tego żywopłotu ale naprawdę jest bardzo absorbujący , prawie jak trawnik
w sumie nie dużo go jest , ale cały dzień się z nim schodzi - samo ścięcie to początek pracy , sprzątanie po tym to jest dopiero wyzwanie
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 13:04, 07 paź 2018


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
Toszka napisał(a)
To jedyna opcja szmaragd albo cis


ale cisy Iwonko też rosną wściekle
a szmaragdy są takie sztampowe ....
to że brabanty ludzie przycinają to wiem, a czy szmaragdy też można?
wydaje mi się że gdzieś widziałem takie ze ściętymi czubkami , one się wtedy zagęszczają , czy trzeba poczekać do ostatecznej wysokości tzn aż ją przekroczą i dopiero ściąć ?
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 20:56, 07 paź 2018


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
Dziś udało się zrobić kilka zdjęć


____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 20:57, 07 paź 2018


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471


____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 20:59, 07 paź 2018


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471


____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 21:00, 07 paź 2018


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471


Pierwsze zdjęcie to kilka podrosnietych okazów z ogrodu. W Puszczy zero grzybów i strasznie sucho
____________________
Skula Pomysł na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies