Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na ogród

Skula 20:52, 31 mar 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
a tymczasem tak jak na święta przystało - sypie śnieg !
tylko ,że zapomnieliśmy kupić choinki !













przecież to jakaś MASAKRA !
____________________
Skula Pomysł na ogród
gierczusia 16:13, 02 kwi 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Skula ... Ty nie bądż Facet taki marudny , tylko się poudzielaj troszku u innych , to i inni Cię wspomogą ... To nie jest tak jak piszesz ,że to koło wzajemnej adoracji i to są wieloletnie przyjażnie .. Ja np jestem na forum dopiero od jakiś 5 miesięcy .. My się po prostu lubimy .., więc poodwiedzaj inne ogrody , podyskutuj a wtedy Twój wątek ruszy z kopyta ... I każdy ogród jest zupełnie inny ... Są jakieś trendy , które raczej się podobają ale musu nie ma... Powodzenia życzę ... I trzymam kciuki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 22:52, 02 kwi 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Nooo i nawet własnego wątku nie odwiedza ..achhh
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Skula 21:12, 13 kwi 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
gierczusia napisał(a)
Nooo i nawet własnego wątku nie odwiedza ..achhh


hey , a to trzeba codziennie podpisywać listę?
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 21:16, 13 kwi 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
jednak Wiosna przyszła
dzisiaj na pocieszenie świeciło piękne słońce dając znaki ,że już niedługo będzie można zacząć prace ogrodowe
stąd zainteresowanie projektami i budowanie koncepcji
na pierwszy rzut idzie front domu - drewutnia i cały przed-gródek

mimo tego,że nie ma jeszcze sprecyzowanych planów będzie pierwszą wiosenną realizacją
na razie bardziej skupiam się na wizualizacji całości - bez konkretyzowania gatunków roślin
chcę raczej znaleźć wizję i to jej szukam w projektach




____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 21:17, 13 kwi 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
dziś rano wreszcie można było sprawdzić jak system podlewania przeżył pól roku zimy
i jak zadziałało odwodnienie systemu
nie stosowałem powszechnego przedmuchania systemu sprężonym powietrzem , a postawiłem na odwodnienie zlokalizowane 1,5 metra pod ziemią - tuż przy ujęciu wody z pompy - w studzience
szczerze mówiąc miałem pewne obawy - bo gdzie bym nie czytał to wszędzie i wszyscy stosują kompresor
a i zima była długa i sroga
ale powiem Wam ,że się udało i bez najmniejszych strat wszystko zadziałało bez najmniejszego problemu
muszę się więc zabrać za podłączenie sterownika i czujnika deszczu - leżą i czekają sobie w pudełkach
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 21:20, 13 kwi 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
dokładnie wreszcie i za dnia obejrzałem uszkodzona sosnę....
niestety jednak nadaje się tylko do ścięcia
po pierwsze jest ona chora, a po drugie wyrwane ma dwie gałęzie - powiedzmy z jednego węzła
dokładnie naprzeciw siebie - i te dwie "wyrwy" spowodowały że gruby pień w tym miejscu ma kilka centymetrów






____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 21:20, 13 kwi 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
bardzo chcę posadzić coś w tym miejscu - proponujecie podobną sosnę czy jednak coś innego?
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 21:24, 13 kwi 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
jeszcze parę zdjęć

















____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 21:25, 13 kwi 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
nareszcie....
pierwszy taki dzień tej Wiosny
ciepły , słoneczny , niesamowity!
pierwsze prace w ogrodzie rozpoczęte: dokładnie wygrabiony trawnik i zebrany filc - sporo się tego uzbierało
w poniedziałek muszę pojechać po nawozy i dostanie swoją dawkę "witamin"
dziś grabiąc trawnik stwierdziłem że pomimo tego że dosłownie dwa dni temu leżał jeszcze śnieg to teraz w niektórych jego miejscach jest zupełnie sucho
niesamowite ...
jutro chciałbym przesadzić żywopłot i uzupełnić brakujące miejsca
mam nadzieję że nie będzie padać
____________________
Skula Pomysł na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies