Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój goły ogród -(

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój goły ogród -(

agu113 02:51, 02 mar 2013

Dołączył: 02 mar 2013
Posty: 4
Witam Wszystkich. Potrzebuję pomocy ;-( mój ogród który ma dopiero powstać jest w opłakanym stanie.

Nie ma jeszcze domu ,ale chciałabym stworzyć już ogród aby swobodnie sobie rósł. Na razie postawie malutki domek tak aby spędzać na działce wolne chwile. W poprzednim roku posadziłam jałowca Skyrocket u góry i z prawej strony działki , chciałabym sie zasłonić, ale ten jałowiec nie wygląda najlepiej - jest jakiś golaśny, ładnie to nie wygląda podobno potrzebuje dwóch lat na rozrost ale niewiem czy coś z tego będzie.

Wygladał ładnie tak mi się przynajmniej zdawało.kilka fotek jałowca.





Działka ma 40 metrów szerokości i 50 długości.Planowałam że posadzę połowę działki w około jałowce a na dolnej części świerki.kilka zdjęć całości działki ,teraz jest ogrodzenie tymczasowe z siatki leśnej,póżniej będzie ogrodzenie typu ranczo dom w przyszłości z bala w kształcie litery L.




Wjazd na działkę jest od strony lasu,kiedyś martwiłam się że będzie tam za mało słońca ale w lecie praktycznie cały dzień jest nasłonecznina po za wąskim pasem cienia który w pierwszej połowie dnia jest pod lasem a póżniej z lewej strony działki 85 % jest nasłonecznione.



Z lewej strony działki u góry postawiony jest grill (jeszcze nie wykończony) będzie wkomponowany w tarasik małego domku wypoczynkowego około 20m2.zrobiłam malutki skalniak moze przypomina choć troszkę skalniaka eheheh.

Na kratkach jest owiniety bluszcz posadziłam go jak nie miał juz listków.Mam sporo drzewek w doniczkach wszystko to iglaki zalezy mi aby na dole działki przy lesie i po prawj stronie do połowy działki rosły wzdłuż ogrodzenia świerki i sosny dwa rzędy w szachownicę ale tak aby nie były sciśnietę sadzone co 3 metry żeby rosły swobodnie a przy okazji osłoniły mnie od strony drogi.Rospisałam sie strasznie ale potrzebuje pomocy,spróbuje wrzucić projek działki gdzie będą stały budynki w przyszłości.



Kolor różowy to posadzone jałowce ,kolor żólty mam zamiar tam posadzić jałowce ale ze względu że bedą w tym roku kopać tam pod wodociagi na razie nic nie mogę tam posadzić.kolor jasny niebieski miałam w planach posadziś swieki ,sosny .z lewej strony duzy wjazd z garażem na srodku dom,u góry po lewej stronie malutki domek z tarasem i grilem.trawy jeszcze nie siałam chciała bym robić to etapami .
Gardenarium 09:48, 02 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj u nas, wśród fajnych ogrodniczek i ogrodników. Teraz jest bardzo okazały i fajnie położony.
Ja akurat nie jestem zwolenniczką jałowców, bo mam z nimi złe doświadczenia. Jałowce atakują szkodniki i choroby grzybowe i często w ogrodach się zdarza, że wyglądają brzydko. Dlatego moja rada jest taka, żebyś już nie inwestowała w nie a raczej w świerki serbskie, które również będą pasowały do lasu. Jeszcze fajnie wyglądają cięte żywopłoty grabowe.

Tutaj masz podpowiedzi odnośnie żywopłotów.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/334-zywoploty-iglaste-trwaly-element-ogrodu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele

Na pewno będziesz miała ślicznie, bo widać że dbasz, wypielone są te pasy z żywopłotem, wytyczone i wyściółkowane.

Teraz ogród jest goły, ale za chwilkę nie będzie. Zobaczysz jak to szybko pójdzie.
Masz w sobie potencjał i chęci do pracy. To fajnie.

Patrząc na Twój plan rabaty są zbyt małe, na pewno przeznaczysz na nie więcej miejsca z czasem, możesz też zrobić rabaty wyspowe. Wtedy stworzysz zakątki, różne zakamarki, i nie będzie tak na dłoni od razu widac wszystkiego w ogrodzie. Ogród będzie zachęcał do spacerów, żeby dokładnie przyjrzeć się wszystkim roślinom.

Pozdrawiam serdecznie.

(Rób ENTER pomiędzy zdjęciami a tekstem)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:51, 02 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze dodam, że przy domu potrzebujesz dwóch tarasów, jeden większy - jadalniany, a drugi na poranną kawkę i pogaduszki. W ogrodzie przyda się gdzieś altana, ustawiona ławka itp.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agu113 16:43, 02 mar 2013

Dołączył: 02 mar 2013
Posty: 4
Dziękuje za odzew jeśli chodzi o altankę to miała byc tam gdzie grill a domek ogrodowy po drugiej stronie,ale zmieniłam aby domek z małym tarasem był przy grillu.wokół małego domku chciała bym stworzyć ogród aby go troszke przysłonic.po prawej u góry chcę zostawić większy kawałek czystego trawnika.Może w przyszłości powstanie tam jakiś staw lub basen.
andzia1606 16:12, 03 mar 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Trzymam kciuki za realizacje.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
agu113 10:28, 29 kwi 2013

Dołączył: 02 mar 2013
Posty: 4
Witam wszystkich,wiosna już jest tak więc zaczynam działać na działce.Na nowo zrobiłam skalniaka tym razem z obrzeżem aby wszystko trzymało się kupy jeszcze zostało wypełnić go jakimś drobnym żwirkiem tzn.przykryć ziemię i czekać aż rośliny w nim rozrosną się teraz podsypuję ziemię pod jałowce wzdłuż ogrodzenia potem agrotkanina i kora.Jałowce przetrwały zimę mam nadzieję że w końcu ładnie zaczną rosnąć i się zagęszczą bo jak narazie to takie badylki każdy w inną stronę.Mam sporo kijków bambusowych i chyba je podwiąże aby się wyprostowały,Zna ktoś sposób na zagęszczenie jałowców ,może je podciąć.pozdrawiam

Tak się zastanawiam,czy nie lepiej by było gdybym wzdłuż kratek przy skalniaku posadziła np.jałowce blue arow zamiast bluszczów .tak żeby osłonić te kratki,Teraz są bluszcze narazie same łodyszki gdyż jeszcze nie obrosły w liście.
agu113 14:17, 04 maj 2013

Dołączył: 02 mar 2013
Posty: 4
Postanowiłam że wokół grilla gdzie będzie taras pociagnę skalniak i tak na razie to wygląda.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies