Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Niekończąca się Opowieść

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Niekończąca się Opowieść

Dominiqa 08:12, 31 gru 2013


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 89
Mam na rabacie modrzewia...ale nie wiem co to za odmiana......Jego historia jest taka ....wysiany był z nasion zakupionych w firmie nasienniczaj - kupione były nasiona modrzewia japońskiego....i wszystkie były japońskie a ten jeden był taki płaczący.....rósł dwa razy wolniej i w zeszłym roku trafił do mnie do ogrodu......hmmmmm......ale jest inny...i nurtuje mnie co to za modrzew....
____________________
Dominika- Ogród- Niekończąca się opowieść
Zeta 13:39, 01 sty 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Hej piękne klimatyczne miejsce znalazłaś sobie na zamieszkanie ......i dużo pracy za Tobą ale i przed Tobą .....życzę spełnienia marzeń i uśmiechu na twarzy.
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Gardenarium 14:41, 16 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Życzę udanej walki w zrywaniu maty p. chwastom, będzie dużo bardziej estetycznie i zdrowiej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dominiqa 15:10, 11 lut 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 89
chciałam wam pokazać mój skalniak, który powstał z kupy gruzu byle jakiego piachu i zwalonego pnia
____________________
Dominika- Ogród- Niekończąca się opowieść
ZbigniewG 17:25, 11 lut 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Dominiqa napisał(a)
Mam na rabacie modrzewia...ale nie wiem co to za odmiana......Jego historia jest taka ....wysiany był z nasion zakupionych w firmie nasienniczaj - kupione były nasiona modrzewia japońskiego....i wszystkie były japońskie a ten jeden był taki płaczący.....rósł dwa razy wolniej i w zeszłym roku trafił do mnie do ogrodu......hmmmmm......ale jest inny...i]

Dominika właśnie w ten sposób powstają nowe ciekawe odmiany które rozmnaża się przez szczepienie
z "płaczących " japońskich jest np Stiff Weeper ale to nie to,
masz ładny okaz o pokroju płaczącym, jeżeli chcesz utrzymać wąski pokrój to możesz wyciąć przy pniu te grubsze poziome gałęzie zostawiając cienkie spływające w dół
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Dominiqa 16:26, 12 lut 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 89
dziekuję Zbigniewie za podpowiedź...na tym zdjęciu może nie widać dokładnie ale one wszystkie praktycznie są lekko płaczące(nie tak jak u stiff weeper'a) napewno jest jedyny w swoim rodzaju i jak wypuści zielone igiełki to zrobię zdjęcie
A co do wycianania tych grubszych gałęzi to może i masz rację....muszę mu się dokładniej przyjrzeć
____________________
Dominika- Ogród- Niekończąca się opowieść
Maria667 20:01, 25 lut 2014


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Dominiko!
Skalniakowi przydałby się lifting. Zedrzyj tę włókninę , podosadzaj jeszcze trochę skalnych. On wcale nie wygląda źle. Ten korzeń z kamieniami tworzy niezłą podbudowę.
Pozdrawiam i powodzenia życzę.
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Dominiqa 19:21, 27 lut 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 89
troche zdjęć z grudnia ogrodu za domem, najbliżej domu jest część rekreacyjna, a dalej sad i warzywnik

____________________
Dominika- Ogród- Niekończąca się opowieść
Dominiqa 19:23, 27 lut 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 89
Maria667 napisał(a)
Dominiko!
Skalniakowi przydałby się lifting. Zedrzyj tę włókninę , podosadzaj jeszcze trochę skalnych. On wcale nie wygląda źle. Ten korzeń z kamieniami tworzy niezłą podbudowę.
Pozdrawiam i powodzenia życzę.

wiem że trochę muszę podosadzać.....a reszta musi się rozrosnąć.....a zdjecia są z jesieni, więc nie najlepszy czas na pokazywania ogrodu
____________________
Dominika- Ogród- Niekończąca się opowieść
Maria667 08:20, 28 lut 2014


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Ale masz miejsca! Można poszaleć
Pozdrawiam.
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies