Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 02:37, 20 lis 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Codziennie grabię liście ale to robota bez końca bo mój las za płotem dostarcza mi coraz to kolejnej porcji liści i mimo mojej pracy ogród wygląda tak :


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
mirkaka 06:54, 20 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Przepiękne kolorki jesienne
Czy Twój sumak nie daje odrostów? Bardzo ładnie wygląda.
Kiedyś też miałam ale odrostów była cała masa, wywaliłam go i jeszcze wiele sezonów z nimi walczyłam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
sylwia_slomc... 09:52, 20 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
A mnie ten obrazek urzeka, liście na trawniku, szczególnie jak drobne wyglądają malowniczo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nikita 23:14, 25 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Małgosiu piękny ten twój ogród...i nawet te listeczki na trawniku mi się podobają.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 23:16, 25 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Zostawiam fotkę na pamiątkę spotkania.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
AniazUroczyska 01:45, 26 lis 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Nikita napisał(a)
Małgosiu piękny ten twój ogród...i nawet te listeczki na trawniku mi się podobają.

Bo listeczki są ozdobą trawnika!
Margarete 14:52, 28 lis 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
mirkaka napisał(a)
Przepiękne kolorki jesienne
Czy Twój sumak nie daje odrostów? Bardzo ładnie wygląda.
Kiedyś też miałam ale odrostów była cała masa, wywaliłam go i jeszcze wiele sezonów z nimi walczyłam

Oczywiście że daje odrosy ale ja je po prostu usuwm. Na rabatach to proste i łatwe bo przy pieleniu wywalam, na trawniku koszenie nie pozwala odrostom wyrosnąc a najgorzej jest gdzy wyskoczy mi jakis gdzies w środku krzewu albo w zywopłocie - tam gdzie nie zaglądam dłuższy czas ale wtedy przy strzyżeniu zywopłotu te odrosty po prostu wyrywam. Ja wiem że to troche syzyfowa praca bo one i tak sie pojawiają ale dla mnie to niewielki minus za to plusów sumaka jest duuuuzo więcej.
Lubie go za pokrój , za kolor w lecie gdy na tle głęboikiej zieleni odcinają sie pieknie bordowe kwiaty?owocniki? - sama nie wiem jak je nazwac.
A najbardziej kocham go jesienia gdy przybiera ogniste kolory.
Nie pozbedę sie go z ogrodu bo go bardzo lubię
Legenda głosi że odstrasza też komry... ale nie wiem czy to prawda.
Są odmiany mniej ekspansywne - bo mój to taki zwykły, pospolity jest ale te "rasowe " są mniej uciążliwe . Wiem że jedna z tych odmian szlachetnych to chyba "tygrysie oko" czy jakos tak, poszukaj bo tu na forum też dziewczyny je mają
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:56, 28 lis 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
sylwia_slomczewska napisał(a)
A mnie ten obrazek urzeka, liście na trawniku, szczególnie jak drobne wyglądają malowniczo

Sylwio - malowniczo to fakt ale i wku....ąco bo co i raz dosypuje - w sobote najbliższą zaplanowałam generalne grabienie bo juz wreszcie większość liści opadła i nie bedzie tylu nowych. No chyba że zawieje z lasu....:-0
Ale to juz tak jak mówisz taki urok tego miejsca
Miło mi ze zaglądasz tu do mnie. Pozdrawiam.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:57, 28 lis 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita napisał(a)
Małgosiu piękny ten twój ogród...i nawet te listeczki na trawniku mi się podobają.

Z przymróżeniem oka napisze "że to takie specjalne liscie " by dodac uroku - i niech tak zostanie
A prawda jest taka ze nie mam kiedy wziąc sie za generalne porządki - bo juz wiekszosc lisci opadła w lesie wiec grabienie da efekt wreszczie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:58, 28 lis 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita napisał(a)
Zostawiam fotkę na pamiątkę spotkania.

Dziekuje
Było bardzo miło !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies