Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe skarby

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe skarby

Ewa4 11:13, 13 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Takie tanie u mnie były po 7 zł i podobno 5 nasionek tam było dlatego nie ryzykowałam a wierzba bardzo mi się bodoba i dziś podglądałam swoją bo mam sadzonkę w wodzie i czekam na korzenie ale pojawiają się co mnie cieszy i jeszcze ukorzeniam derenia i jaśminowca zerwałam jak podcinałam u mamy 2 tygodnie temu jak pogoda była wiosenna i tak wziełam nie licząc na korzonki bo myślałam że jeszcze pora nie ta ale wypuszczają i pąki się rozwijają powolutku ale widac więc posadzę w donicy i przesadzę do gruntu bo narazie to mam zaspy wszędzie.strumyk cudny dlatego zaglądam do Ciebie co wokół niego sie dzieje.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Betka 14:02, 13 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Blisko mnie jest Stacja nasiennictwa mają tanie nasiona kłącza cebulki i doniczki i wiele innych rzeczy do ogrodu. Czasem tam jeżdżę uważam że warto

Znalazłam w katalogu wierzbę purpurową ,Nana' zastanawiam się czy ją kupić, podoba mi się jeszcze wierzba mandżurska
A ta twoja wierzba to faktycznie dziwne że korzonki puszcza fajnie a dereń i jaśminowiec jak mają korzenie ?
Cieszę się że strumyk Ci się podoba póki co to czekam na wiosnę i biorę się do dzieła
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Ewa4 14:33, 13 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Dereń i jaśminowiec mają widoczne takie punkciki z których pewnie 4 dni i wyjdą korzenie też jestem zaskoczona bo wierzbę już kilka razy prubowałam ukorzenić i zawsze posadziłam bez korzenia a teraz z racji że śnieg to trzymam w wodzie i może w końcu mi się uda ukorzenić a powiedz mi czy wierzba płacząca to jest właśnie ta którą ty nazywasz mandzurską czy to inna bo najczęściej każdy używa wierzba płacząca ale fachowej nazwy nie znam a chciałabym wiedzieć .To ty szczęściara jesteś masz strumyk i do tego blisko stacja nasiennictwa nie no super masz .
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Betka 20:42, 13 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Wierzba mandżurska ma takie pokarbowane gałązki .Wpisz w Google to wyświetlą się zdjęcia
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
danuta_szwajcer 21:36, 13 mar 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ale masz ciekawe miejsce takie naturalne i zapewne ten szum wody to fajna sprawa? mam tylko z fonntanny sztuczny szum ale tez bardzo go lubie bo uspakaja a dereń szybko sie i łatwo ukorzenia. Będe tu zaglądac jak Tworzysz to swoje dzieło ze strumykiem no i miło popatrzec na taka usmiechniętą buzie) pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Ewa4 07:40, 14 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
KasiaBialofi... 08:11, 14 mar 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
A rosną nad rowem kaczeńce? Uwielbiam je! Dla mnie są takim gruntownym potwierdzeniem wiosny!
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Betka 12:13, 14 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
danuta_szwajcer Witam !szumu wody na razie nie ma. Płynie ona bardzo spokojnie będę musiała zrobić nie wielkie zapory no i jak się zrobi spiętrzenie wody to szum będzie ojjjj będę miała co słuchać
Szkoda że nikt w pobliżu nie ma derenia namnożyła bym i już za to znajoma ma wierzbę mandżurska więc sadzoneczki będę miała

Witam bialofiolet kaczeńców mało rośnie może dwie kępki ale zamówiłam sobie w białym kolorze.

____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Bogdzia 17:50, 14 mar 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
bialofiolet napisał(a)
A rosną nad rowem kaczeńce? Uwielbiam je! Dla mnie są takim gruntownym potwierdzeniem wiosny!

Też uwielbiam kaczeńce a cudne ma Agnieszka ,,Wszedzie dobrze ale ....najlepiej"Kaczeńce przy wodzie sę konieczne i spiętrz ta wodę , porób progi ......ale będzie cudnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
bogumila 17:59, 14 mar 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...pięknie będzie wiosną...strumyk...i tyle wyhodowanych roślinek,też wysiewam,bo lubię patrzeć jak rosną "od początku"...pozdrawiam
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies