Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe skarby

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe skarby

AgnieszkaW 14:58, 26 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Byłam Betko, ale jeszcze zdjęć nie ma. Wpadnę później. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Betka 09:32, 28 cze 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Wczoraj mieliśmy Akcje - oczyszczanie przepustu! Dzieciaki miały frajdę, strażacy pracowali ok 2 godzin poszły 3 zbiorniki wody.









____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
AgnieszkaW 11:20, 28 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dobrze Betko, że nie ma tyle wody, co u nas spływa do rzeki w czasie ulew, bo ten przepust u nas na pewno nie dałby rady. Lawendę wsadź w jak najbardziej słonecznym miejscu, tak bardziej po prawej stronie stodoły, patrząc na zdjęcie. a pisałaś, że tam chcesz zrobić rabatę wiejską, zmieniłasś koncepcję?
Ps okienko stodoły wykorzystałabym jako dekorację, np przemalować go, powiesić firaneczki i kwiaty zwisające w donicach (na zewnątrz okienka)
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
brysia 11:48, 28 cze 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Betka napisał(a)
Wczoraj mieliśmy Akcje - oczyszczanie przepustu! Dzieciaki miały frajdę, strażacy pracowali ok 2 godzin poszły 3 zbiorniki wody.







Dobrze, że można było to wypłukać w przeciwnym kierunku, a nie wprost do twojego ogrodu.

Łał, ale te roślinki ci się już pięknie rozrosły.
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
Betka 12:28, 28 cze 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
AgnieszkaW napisał(a)
Dobrze Betko, że nie ma tyle wody, co u nas spływa do rzeki w czasie ulew, bo ten przepust u nas na pewno nie dałby rady. Lawendę wsadź w jak najbardziej słonecznym miejscu, tak bardziej po prawej stronie stodoły, patrząc na zdjęcie. a pisałaś, że tam chcesz zrobić rabatę wiejską, zmieniłasś koncepcję?
Ps okienko stodoły wykorzystałabym jako dekorację, np przemalować go, powiesić firaneczki i kwiaty zwisające w donicach (na zewnątrz okienka)


Dzięki Agnieszko za podpowiedzi
Różę pnącą i lawendę właśnie po prawej stronie chcę ulokować a jeśli chodzi o okno to myślałam żeby go pomalować na biało ale o firaneczkach to nie pomyślałam - fajny pomysł Planuję powiesić skrzynkę (taką balkonową) z kwiatami z pelargoniami.Akurat mam jedną na zbyciu póki
Do tej stodoły moim zdaniem styl wiejski pasuję więc chyba tego będę się trzymać.

PS już widzę te firaneczki
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 12:32, 28 cze 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
brysiu to fakt cieszę się że te wszystkie muły nie wpłynęły do mojego strumyka . Miałabym co sprzątać! .
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
AgnieszkaW 13:15, 28 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Pod lawendę musisz koniecznie dołożyć piasku, jeśli masz, to trochę dolomitu lub gruzu wapiennego, lub potłuczone skorupki z jajek.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
brysia 14:16, 28 cze 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Betka napisał(a)


Dzięki Agnieszko za podpowiedzi

Do tej stodoły moim zdaniem styl wiejski pasuję więc chyba tego będę się trzymać.

PS już widzę te firaneczki


Trzymaj się, trzymaj! Już widzę te malwy, łubiny, słoneczniki, rudbekie, floksy wysokie i jeszcze tysiąc innych, a ponad nimi króluje róża. Będzie pięknie, a firaneczka jeszcze to podkreśli. Już się nie mogę doczekać zdjęć.
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
alinak 20:32, 30 cze 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Beata pomysł z winobluszczem super . jak będziesz rozbierać budynek to nic nie płacz że winobluszcz się zniszczy . to chwast .przesadzisz albo wyrzucisz ...zobaczysz jeszcze na kompoście urośnie .

okna ja bym pomalowała na zielono lub niebiesko .oczywiście ja bym z firanki zrezygnowała .no chyba że jakiś malunek w formie okiennic po bokach

trochę bym zmieniła ustawienie rabaty. nie myślałaś żeby sie w tym kąciku schować przed światem . ja bym te rabatę zrobiła tak .tylko z moich umiejętności kreślarskich proszę ...ni ma śmichu




aha tam na rogu rabaty posadziłabym pęcherznice diabolo . kupisz za 8 zł a rośnie jak chwast po metr na rok . szybko by ci zasłoniła ten kącik . na rabacie tak jak pisałaś ostróżki malwy lawenda , dzwonki , nararstnice .niech się zaroi
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Betka 14:18, 01 lip 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Alinko pomysł bardzo mi się podoba Kształt rabaty bardzo ciekawy i jak najbardziej chciałabym mieć taki kątek aby się schować przed całym światem a jak będzie w śród kwiatów to już całkiem szczyt moich marzeń
Strych w budynku jest uczęszczany ( dosycha tam tytoń siostry) więc muszę z tym pomysłem poczekać bo mi wszystko wydepczą nie długo siostra się wyprowadza więc w tedy skorzystam z twojego pomysłu
Dzięki że mi ten projekt zrobiłaś bardzo mi się podoba i na pewno z niego skorzystam Stronkę zapiszę w kajecie żeby było mi łatwiej zajść !!!
Dzięki jeszcze raz

PS. ile winobluszczy powinnam posadzić ?
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies