Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Callistemon cytrynowy - kuflik

Pokaż wątki Pokaż posty

Callistemon cytrynowy - kuflik

Monika 14:18, 23 mar 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Dzień Dobry

Czy ktoś z Was posiada to drzewko lub krzaczek? Ja zakupiłam w zeszłym roku drzewko już po przekwitnięciu kwiatostanów - z promocji. Stało sobie ono na tarasie i urzekało swymi pięknymi listkami.Na zimę wstawiłam je do garażu. Cały czas miało ono zielone listki, podlewałam co jakiś czas. Teraz zauważyłam, że niektóre liście robią się suche i opadają. Poradźcie mi jak mam postępować z nim: czy je mogę przyciąć, nawozić etc. Ciekawa jestem, czy w tym roku mi zakwitnie


Pozdrawiam

____________________
Monika Ogród dla Mamy
Gardenarium 20:06, 23 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Inaczej kuflik, jest do dostania na giełdach i w dobrych centrach ogrodniczych.
Ciekawe czy go nie zasuszyłaś albo nie zalałaś, Sprawdź bryłę korzeniową, wyjmij lekko z doniczki i zobacz jakie są korzenie, czy zdrowe czy zgniłe.

Wiosną przytniesz jeśli żyje i zazieleni się. Przesadź go przed wystawieniem na zewnątrz.

Przenoszę wątek do nie zimujących.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monika 20:38, 23 mar 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Gardenarium napisał(a)
Inaczej kuflik, jest do dostania na giełdach i w dobrych centrach ogrodniczych.
Ciekawe czy go nie zasuszyłaś albo nie zalałaś, Sprawdź bryłę korzeniową, wyjmij lekko z doniczki i zobacz jakie są korzenie, czy zdrowe czy zgniłe.

Wiosną przytniesz jeśli żyje i zazieleni się. Przesadź go przed wystawieniem na zewnątrz.

Przenoszę wątek do nie zimujących.


Dziękuję ślicznie Danusiu za radę. Tak zrobię. A czy on ma jakieś specyficzne wymagania glebowe?
Rozumiem, że cięcie pobudzi go do zagęszczenia się?
A czym go później odżywiać ?
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Gardenarium 22:26, 23 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Po przycięciu nawożenie jest wskazane, bo pobudzi do szybszego wypuszczania nowych pędów.

Zimą wymaga pomieszczenia jasnego i chłodnego. Być może dlatego stracił liście, że miał za ciepło?

Nawozisz nawozem do roślin kwitnących, może być Florovit, albo z innej serii. Ale nie przesadzaj, raz albo dwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monika 20:39, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Danusiu, wyjęłam kuflika z donicy i wydaje mi się, że poprostu miał on za sucho Spryskałam korzenie nawozem, potem podlałam w doniczce. Suche listki usunęłam i wydaje mi się, że proces destrukcji został zahamowany.

Jednak boję się go ciąć. Postaram się zrobic zdjęcie z aktualnego jego stanu, to doradzisz mi, czy cięcie jest konieczne.

Pozdrawiam
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Gardenarium 21:00, 11 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli ma sucho to pierwsza sprawa to podlewanie, nie nawozimy suchej bryły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnes 09:04, 13 lip 2013


Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 406
A tak na obecną chwilę wygląda jeden z moich kuflików.
Po przycięciu przekwitłych kwiatostanów wypuścił nowe przyrosty.
____________________
Pozdrawiam Aga -Mój ogród :)
SebastianOgr... 11:24, 24 lut 2017

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 6
Mój kuflik
Kwitnie późną wiosną i latem. W sezonie 2016 miał dwa "rzuty" kwitnienia. Lubi wilgotne , przepuszczalne podłoże. Należy pamiętać aby odcinać przekwitnięte kwiatostany co powoduje zagęszczanie się rośliny. Oczywiście jest wrażliwy na niską temperaturę. Należy go chować, najlepiej do pomieszczenia z temp. nie wyższą niz 10 stopni ale jasnego. Jeżeli zimę spędza w ciemnym pomieszczeniu, to źle znosi nagłe nasłonecznienie. Liście stają się brunatne od strony nasłonecznionej, mimo, że od spodu są zieloniutkie. Po prostu ulega poparzeniu. Tak miałem zimą 15/16. Tą zimę spędził w jasnej szklarni z temp. powyżej 4'C ale z dostępem do światła.




SebastianOgrodnik
Gardenarium 12:20, 24 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Agnes napisał(a)
A tak na obecną chwilę wygląda jeden z moich kuflików.
Po przycięciu przekwitłych kwiatostanów wypuścił nowe przyrosty.


Czy to czasem nie jest Photinia?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
SebastianOgr... 12:28, 24 lut 2017

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)


Czy to czasem nie jest Photinia?


Moim zdaniem ewidentnie kuflik. Młode liście maja taki czerwonawy kolor. Głogownik ma szersze liście.

SebastianOgrodnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies