Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rdzawa kora jabłoni

Pokaż wątki Pokaż posty

Rdzawa kora jabłoni

kaisog1 11:25, 03 kwi 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
dokładnie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Mazan 12:08, 03 kwi 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Jest to prawidłowe rozpoznanie, a znam wielu, którzy próbowali zlikwidować tego przybysza /to porost / za pomocą roztworu sody, niektórzy nadmanganianu potasu, ale czy to coś dało - nie wiem. Lubi okresowo wilgotne srodowisko z którego czerpie składniki pokarmowe i wodę. Niekorzystne warunki potrafi przetrwać jak róża jerychońska - zasycha, a po nadejściu wilgoci - ożywa.

Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 21:48, 03 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widziałam w Anglii stare kamelie czy inne drzewa i były porośnięte innymi porostami - srebrzystymi, powiedziano nam że powietrze jest tutaj niesamowicie czyste bo inaczej te porosty by nie rosły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 09:33, 04 kwi 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

To prawda. Szczególnie wrażliwe są na obecność SO2, który po utworzeniu kwasu siarkowego niszczy chlorofil, którego glony mają i tak niewiele. Dlatego porosty są bioindykatorami, a od lat 70 ub. wieku jest opracowana skala porostowa, która dotyczy czystości powietrza.


Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
Monika 16:41, 04 kwi 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Mazan napisał(a)
Witam

Jest to prawidłowe rozpoznanie, a znam wielu, którzy próbowali zlikwidować tego przybysza /to porost / za pomocą roztworu sody, niektórzy nadmanganianu potasu, ale czy to coś dało - nie wiem. Lubi okresowo wilgotne srodowisko z którego czerpie składniki pokarmowe i wodę. Niekorzystne warunki potrafi przetrwać jak róża jerychońska - zasycha, a po nadejściu wilgoci - ożywa.

Pozdrawiam,

Mazan - Walerek


Czyli uroda taka tego drzewa i trzeba się do tego przyzwyczaić ?
Wszelkie próby walki z tym nie mają sensu?
Na wszelki wypadek spróbuję spryskać Topsinem, jak radzi Danusia. Zobaczymy co dalej będzie.

Pozdrawiam
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Gardenarium 16:57, 04 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie pryskaj jeśli to jest ta przyczyna, czyli algi, bo ja napisałam na wszelki wypadek.

http://en.wikipedia.org/wiki/Trentepohlia_(alga)

http://cfb.unh.edu/phycokey/Choices/Chlorophyceae/filaments/branched/TRENTEPOHLIA/Trentepohlia_key.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monika 21:03, 04 kwi 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Jutro przyjrzę się dokładnie jabłonce i porównam ze zdjęciem z wikipedii.


Dzięki
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies