Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Agata, właścielka małej i brzydkiej (narazie) działki ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Agata, właścielka małej i brzydkiej (narazie) działki ;)

canis 10:46, 05 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 30
Witam wszystkich Mam na imię Agata i od roku jestem właścicielką ogródka działkowego o powierzchni 350m2. Nie mam pojęcia od czego zacząć, ponieważ muszę stworzyć wszystko na nowo - między innymi wyrównać teren, zasiać trawę, zrobić chodnik, ocieplić altanę i oczywiście stworzyć mój piękny ogród... Mam nadzieję, że znajdę pomoc u doświadczonych Forumowiczów, trzymajcie kciuki Pozdrawiam
____________________
Moj (nie)piękny ogród
Gardenarium 10:54, 05 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Agatko. Musisz najpierw uporządkować wszystko, wyrzucić zbędne rzeczy, wyrwać chwasty, podciąć drzewa, podkrzesać od dołu, żeby ogród się prześwietlił, wytyczyć ścieżki, a na reszcie zaplanować gdzie trawnik, a gdzie rabaty.

Zaplanuj też ławkę wśród kwiatów gdzieś pod drzewem, przyda się. Mamy u nas działkowiczów, na pewno się odezwą

Pokaż parę zdjęć, będzie nam łatwiej doradzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
canis 11:14, 05 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 30
Poszukam zdjęć, a jutro będę na działce to na pewno zrobię i dodam
____________________
Moj (nie)piękny ogród
madzielena 11:25, 05 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Witam canis, jestem w podobnej sytuacji - stawiam swoje pierwsze kroki na działce. Będę podpatrywać co sięu Ciebie dzieje pozdrawiam!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
agata19762 11:33, 05 kwi 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
witam imienniczkę
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
AgnieszkaW 13:08, 05 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Agatko, na pewno stworzysz na działce piękny ogród.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
zaga 18:41, 05 kwi 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Hej Agato! Troszkę tu Agatek jest, ale każda inna Czekamy na ciąg dalszy. Pozdrawiam!
____________________
Agata - Ogród Zagi
BASIA8 20:24, 06 kwi 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Cześć Agatko.
Witamy na ogrodowisku. Czeka cię sporo pracy. Danusia dobrze radzi - musisz zacząć od uporządkowania działki. Czekamy na zdjęcia i wątek.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Debra 20:35, 06 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Witaj Agato, zajrzyj do mnie.
Przed dwoma laty stałam się posiadaczką kompletnie zarośniętej i zaniedbanej działki.

Danusia dobrze radzi, bo nigdy nie radzi inaczej - porządek, odchwaszczanie, oczyszczanie terenu, przekopywanie ziemi, nawiezienie ziemi, ew. piasku, sprawdź koniecznie jaką masz ziemię. Nie spiesz się z nasadzeniami czy trawnikiem, dopóki nie zrobisz podstawowych prac porządkowych, czy prac przy altanie.
Koniecznie zaplanuj jakie i gdzie mają być ścieżki, gdzie ma stanąć np. kompostownik, czy stół do posiedzenia.
Zanim posiejesz trawę nawieź ziemię kompostem, przekop, to w przyszłości pozwoli Ci mieć piękny trawnik.

____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
KONWALIA 15:20, 12 kwi 2013


Dołączył: 06 kwi 2013
Posty: 6
Hej Agatko , to tak jak ja też nie wiem od czego zacząć
Mam dość duże podwórko do zagospodarowania , muszę zrobić kilka fotek to może ktoś mi doradzi
pozdrawiam AGA
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies