Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak udekorować ZIEMIANKĘ ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak udekorować ZIEMIANKĘ ?

Agata12031 14:08, 06 kwi 2013

Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 8
1 - dąb
2 -brzoza
3 -świerk
4 -modrzew
5 -sosna
7 -dąb,lub klon...
8 -bez fioletowy
9 -głóg
11-jarzębina
12 kapusta ozdobna
13 trawa pompasowa
____________________
marzena 23:03, 06 kwi 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Agata, witam
to jest ziemianka ? tzn jak jest we wnętrzu ? ma sklepienie z kamieni ?
ja mam właśnie piwniczkę ziemną, tak ją nazywam, zbudowana jest z kamieni a tylko na zewnatrz jest pokryta ziemią...
po prostu traktuje tę zewnętrzną część jak skalniak,sadzę różne rośliny, które dają sobie radę w takich warunkach...troche eksperymentuję, a od strony pn jeszcze nie ma nic oprócz trawy
pozdrawiam
____________________
marzena O....!
Gardenarium 08:37, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agata12031 napisał(a)
1 - dąb
2 -brzoza
3 -świerk
4 -modrzew
5 -sosna
7 -dąb,lub klon...
8 -bez fioletowy
9 -głóg
11-jarzębina
12 kapusta ozdobna
13 trawa pompasowa


Agatko, to chyba za dużo gatunków.
Podysłam Ci link na rośliny okrywowe, na sam dach ziemianki będą się nadawały

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/228-rosliny-okrywowe-w-ogrodzie

Kapusta jest jednoroczna, nie nadaje się do takiego celu, Trawa pampasowa nie zimuje, zastąp ją miskantem jakimkolwiek.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1041-trawa-pampasowa-cortaderia-selloana

Jakie trawy wybrać masz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/287-trawy-ozdobne-jakie-gatunki-wybrac
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agata12031 13:41, 07 kwi 2013

Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 8
Dziekuje wam za podpowiedzi..


marzena.... co wyglądu mojej piwniczki od środka ....wykonany jest poprostu strop na baaardzo solidnym zbrojeniu tak, by utrzymał mało to że sam siebie to jeszcze te ilości ziemi która jest usypany.A sklepienie jest z betonu gładkie.Przy okazji wstawie zdjęcie jak było w trakcie budowy

Gardenarium---- najwiekszy problem w tym,że ja mam te drzewka posadzone...o choroba....:/ Ta trawa pompasowa i kapusta pewno bedzie do wykopania .Ale te drzewka?
Nie mam wyobrażni co gdzie posadzić...a jak mam na to za dużo naraz sadzę i wychodzi własnie taki bajzel.
____________________
Gardenarium 14:09, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż jak masz posadzone drzewka, skoro są to trzeba dokomponowac resztę. Wklej zdjęcia tego miejsca
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agata12031 18:22, 07 kwi 2013

Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 8
Dobrze... zdjecia robiłam godzinę temu. Jest jeszcze u nas trochę sniegu ......ale mam nadzieję,że moje roślinki bedzie choc troche widać Tu widac te bidne trawki Tu jest misz masz...Ooooooooooooooooooooooooooo i słonko tez wyszło Tu zaś miałam GENIALNY plan zrobic warzywnik w skrzyniach 2 lub 4 sztuki na wysokośc kolana może niższe jeszcze nie wiem
Taki jest widok z niej A to mój pomocnik Ziemia...jaka ziemia? Glina ,że łopaty nie idzie wbic Taraz jest cienka warstwa czarnej to nie wyglada tak żle .....ale w realu????...ISTNY KOSZMAR !!!!!!!!!!!!!!!Teraz na wiosne i na jesieni wpada sie do łydki.....Jeśli uwazacie ,że cos jest posadzone lub w złym miejscu to chętnie to przekopie.Patrzac na WASZE ogródki jestem oczarowana i chętnie posłucham rad osób doswiadczonych.
____________________
goniak 18:50, 07 kwi 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Moja ziemianka wykończona jest czerwoną, stara cegłą. U podnóża rośnie irga Dammera, dalej w górę rosną rozchodniki okazałe poprzeplatane kępami miskantów i rozplenicy. Na szczycie rosną czerwone żurawki i karłowe kosodrzewinki posadzone w romby. Na samej górze posadziłam bez czarny Black Lace, którego postrzępione liście imitują zwiewny klon palmowy . Zbocza obsadzone są czyśćcem wełnistym.
Nasadzenia są stosunkowo młode, bo brakowało mi czasu aby się tym zająć.





____________________
Małgosia mój zielony świat
Agata12031 08:28, 09 kwi 2013

Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 8
Goniak dzieki z fotki...
Piękna twoja ziemianka jest.......
Problem w tym,że ja na obsypanie korą sobie pozwolic nie moge ponieważ tuje nie zastawiaja jeszcze tak bardzo wiatru i wszystko zwieje ....Tym bardziej że jest usypana dosyć wysoko.

Mam juz 4 szt iglaków płożących ,które przesadzę z innego miejsca.Na brzegach przy kamieniach może kocimiętke,bo tak bardzo mi sie podoba.Mam też dość dużo kamieni polnych dużych rozmiarów więc też kilka wkomponuję.Fajnie by tez wyglądało gdyby na zmiane cos ciągle kwitło...Mam juz zaklepane konwalie,piwonie i łubin.Posiadam modrzew na nóżce ok 2 m.......Nie wiem gdzie go wcisąć? A gdzieś musze....bo to prezent
____________________
goniak 10:00, 09 kwi 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Modrzew na nóżce będzie ciekawym akcentem, ale powinien być posadzony gdzieś u podnóża zbocza, bo wtedy zrównoważy proporcje własnej wysokości do wysokości piwniczki.
Iglaki płożące to też dobry wybór, szybko się rozrosną, umocnią nasyp, będzie mniej pielenia i dadzą zielone tło dla innych roślin kwitnących.
Jeśli chcesz mieć kolorowe kwitnące plamy to polecam szałwię, lawendę, floksa szydlastego, przetacznik, wiesiołek missouryjski, wilczomlecz mirtowaty, karłowego liliowca Stella D'oro, ubiorek wiecznie zielony, smagliczka skalna, przywrotnik ostroklapowy. Wybór jest duży a wszystko zależy od inwencji twórczej ogrodnika
____________________
Małgosia mój zielony świat
baraga1904 10:06, 09 kwi 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...zazdraszczam pozytywnie takiej ziemianki...super na przechowywanie....i ciekawy element architektoniczny...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies