Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przy lesie początek 2012/2013

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przy lesie początek 2012/2013

renatamama3 22:04, 27 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Dzień bardzo ,pracowity ,ale jesteśmy z M zadowoleni ,wymalowane zostało 55 sztachet ,zostało 25 do wymalowania ,udało nam się przykręcić 22 deseczki (2 przęsła).Synkowie 9,5 i 11 lat skosili trawę.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
renatamama3 22:14, 27 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
JoannA napisał(a)
Masz rację Renatko, najlepiej liczyc na siebie.
Niezłe tempo sobie narzuciłaś, już widzę jak działka wypięknieje z tym ogrodzeniem. Koniecznie rób fotki, wiesz jak wszyscy na nie czekają.
Ja dzisiaj znów zmęczona, rabaty zmieniły kształt, obrzeża z kostki granitowej M ułożył i trochę bałaganu zniknęło.
Dzisiaj popatrzyłam na roślinki w ogrodzie, niesamowite jak szybko strzeliły pąki na drzewach. Klony zaczęły wypuszczać listki, wiąz Wredei o którego drżałam najbardziej ma nabrzmiałe i pękające pąki, buki niestety ciągle w uśpieniu ale żyją. Funkje pokazują kły, tulipany lada dzień rozkwitna w pełnej krasie. Wypatrzyłam też dzisiaj swoje lilie, wychodzą z ziem. Niesamowite tempo ma ta wiosna. No i trawy ruszyły, widać zielone źdźbła, o nie martwiłam się troszke to posadziłam je jesienią i nie wiedziałam jak przezimują.
Fotek niestety brak bo nie zdążyłam, ciemno się zrobiło.
Jutro też pracowity dzień, sadzenie horti, rh, przesadzanie żurawek. Jak zdążę to zabiorę bratki z rozsadnika, zaczęły już ładnie kwitnąć.
Powinnam już wysiać nasionka bylin na rozsadnik, w domu nadal brakuje miejsca na parapetach, powinnam chyba swoje rozsady zacząć hartować przed wysadzeniem na działkę.
Pozdrawiam i dobrej pogody życzę





Asiu ,ja jak tylko mogę staram się nie brać pracowników ,bo ciężko mi wyegzekwować dobrze zrobioną robotę ,jakoś ciężko mi przychodzi zwrócenie uwagi komuś .Wydaje mi się,że jak ktoś czegoś się podejmuje ,to zna się na robocie a bardzo często tak nie jest .
Ja też nadziwić się nie mogłam ,piwonie mnie najbardziej,zadziwiają.
Też hartuję ,liatry i chyba zacznę Kobeę.pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
JoannA 22:23, 27 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Renatko, ale masz wspaniałych chłopaków, tacy malcy i już trawę kosza, niesamowite.
Fajnie, że prace posuwają się do przodu, roślinki hartuj bo delikatne, nie tylko przymrozki ale wiatr i słońce mogą im zaszkodzić.
Ja dzisiaj niewiele zrobiłam, posadziłam horti, parę dalii i oczyściłam cebulki mieczyków bo zaczynają rosnąć w garażu. Zaczął padać deszcz i wypędził mnie z działki, z jednej strony to dobrze bo działka podlana, ale zepsuł mi plany. Trudno, po niedzieli będę kończyła.
Pozdrowienia dla całej zapracowanej rodzinki
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Asia 23:06, 28 kwi 2013


Dołączył: 20 sty 2013
Posty: 330
Pozdrawiam, dobrego tygodnia

____________________
Kwiaty i ja - nierozłączna z nas para
renatamama3 07:27, 29 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
JoannA napisał(a)
Renatko, ale masz wspaniałych chłopaków, tacy malcy i już trawę kosza, niesamowite.
Fajnie, że prace posuwają się do przodu, roślinki hartuj bo delikatne, nie tylko przymrozki ale wiatr i słońce mogą im zaszkodzić.
Ja dzisiaj niewiele zrobiłam, posadziłam horti, parę dalii i oczyściłam cebulki mieczyków bo zaczynają rosnąć w garażu. Zaczął padać deszcz i wypędził mnie z działki, z jednej strony to dobrze bo działka podlana, ale zepsuł mi plany. Trudno, po niedzieli będę kończyła.
Pozdrowienia dla całej zapracowanej rodzinki




Asiu oj tak chłopcy lubią pomagać szczególnie ten młodszy ,o koszenie to się prawie biją ,wertykulację M ,robił jak byli w szkole , bo też chcieli,gorzej z córą ,ona mniej chętna chyba ma to po chrzestnym.
U mnie sobota ,była upalna .Asiu deszczyk potrzebny ,my wstaliśmy, wczoraj i ucieszyliśmy się,że w nocy padało .pozdrawiamm
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
renatamama3 07:31, 29 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Asia napisał(a)
Pozdrawiam, dobrego tygodnia





Asiu dzięki za narcyza ,moje już przekwitają.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
JoannA 07:39, 29 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Pozdrowienia przesyłam,
ja w pracy,ale dzisiaj pustki i cisza,
W nocy był przymrozek, szron na trawie
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Ewa4 08:26, 29 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Renatko daj mi tych twoich pomocników do koszenia jak pochodzą 4 godziny przy kosiarce to im się znudzi.Mój 7 latek też kosi ale 3 kółka i ma dość.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
renatamama3 09:03, 29 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Ewuś ja mam mało trawnika ,działka też mniejsza. Miłego dnia dziewczynki ,ładuje aparat ,zrobię jakieś foty.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
renatamama3 10:20, 29 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Robi ,się płot .

prezent od M na urodziny.

piwonie
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies