Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przy lesie początek 2012/2013

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przy lesie początek 2012/2013

bella 21:07, 25 kwi 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Chciałabym miec takiego sasiada
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
renatamama3 11:15, 26 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Izuś dzięki , fajnie siedzieć na tarasie z takim widokiemm.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
JoannA 11:23, 26 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
U Ciebie Renatko z każdym dniem coraz piękniej. A ja nawet nie mam czasu zdjęć zrobić i taka zmęczona wieczorem jestem, że tylko kąpiel i do łóżeczka.
Dobrze, że zbliża się długi weekend to nadrobię zaległości w domu i ogrodzie. Cały czas coś planuję i przesadzam, końca nie widać
U mnie dużo takich działek jak Twojego sąsiada, klimatyczne, takie lubię.
pozdrowienia ze słonecznego Mazowsza
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Ewa4 11:29, 26 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Podglądam i też mam blisko tarasu truskawki ,poziomki żeby dzieciaki daleko nie mniały ale za to maliny na końcu działki.A jakie już kiełki piwoni ja to si domyślam gdzie posadziłam ale cisza jeszcze .
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
renatamama3 12:25, 26 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Asiu u mnie w długi weekend ,akcja ogrodzenie frontowe,wczoraj m przywiózł ,sztachety od stolarza ,dziś i jutro akcja malowanie.Mamy też ambitny plan wylać betonowe słupy pod taras drewniany ,może się uda,bo M wczoraj wykopał dziury .pozdrawiam w upalny dzień
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
renatamama3 12:31, 26 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Ewa4 napisał(a)
Podglądam i też mam blisko tarasu truskawki ,poziomki żeby dzieciaki daleko nie mniały ale za to maliny na końcu działki.A jakie już kiełki piwoni ja to si domyślam gdzie posadziłam ale cisza jeszcze .[/quote

U mnie 20 metrów od tarasu.U mnie wszystko tak podskoczyło,że sama jestem w szoku.Uciekam ,bo jadę z córą na odczulanie.pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
JoannA 12:35, 26 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
O to duże plany, takie z rozmachem.
Jak pogoda dopisze to plany uda się zrealizować.
Pamiętam jak w majowy weekend 2008 r. zaczęliśmy robić ogrodzenie, to była nasza pierwsza poważna praca na działce. Pogoda była wtedy upalna, nie było jeszcze gdzie się schować, do dzisiaj pamiętam moje spieczone słońcem plecy
Facet z którym umówiliśmy się do pomocy dzień wcześniej zapił tak porządnie, że nie był w stanie wstać z wyrka więc wszystko robiliśmy sami. Nie było jeszcze prądu na działce to beton mieszaliśmy ręcznie. Nie wiem czy teraz byłabym w stanie od początku te wszystkie znosić, chyba się starzeję
Jak będziesz miała ogrodzenie to wzrośnie poczucie bezpieczeństwa.
Powodzenia


____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
renatamama3 22:00, 26 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Asiu mam nadzieję,że jakoś pójdzie ,dziś udało mi się wymalować 30 sztachet.Ech ci robotnicy ,najlepiej liczyć na siebie ,no chyba ,że porządna firma ,ale znowu cena.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
JoannA 22:26, 26 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Masz rację Renatko, najlepiej liczyc na siebie.
Niezłe tempo sobie narzuciłaś, już widzę jak działka wypięknieje z tym ogrodzeniem. Koniecznie rób fotki, wiesz jak wszyscy na nie czekają.
Ja dzisiaj znów zmęczona, rabaty zmieniły kształt, obrzeża z kostki granitowej M ułożył i trochę bałaganu zniknęło.
Dzisiaj popatrzyłam na roślinki w ogrodzie, niesamowite jak szybko strzeliły pąki na drzewach. Klony zaczęły wypuszczać listki, wiąz Wredei o którego drżałam najbardziej ma nabrzmiałe i pękające pąki, buki niestety ciągle w uśpieniu ale żyją. Funkje pokazują kły, tulipany lada dzień rozkwitna w pełnej krasie. Wypatrzyłam też dzisiaj swoje lilie, wychodzą z ziem. Niesamowite tempo ma ta wiosna. No i trawy ruszyły, widać zielone źdźbła, o nie martwiłam się troszke to posadziłam je jesienią i nie wiedziałam jak przezimują.
Fotek niestety brak bo nie zdążyłam, ciemno się zrobiło.
Jutro też pracowity dzień, sadzenie horti, rh, przesadzanie żurawek. Jak zdążę to zabiorę bratki z rozsadnika, zaczęły już ładnie kwitnąć.
Powinnam już wysiać nasionka bylin na rozsadnik, w domu nadal brakuje miejsca na parapetach, powinnam chyba swoje rozsady zacząć hartować przed wysadzeniem na działkę.
Pozdrawiam i dobrej pogody życzę
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Asia 22:55, 26 kwi 2013


Dołączył: 20 sty 2013
Posty: 330
witam , to pracowity dzień miałaś ja dziś miałam wolne, po pracy, bo przyjechali goście pozdrawiam i jutro znów do pracy ogrodowej
____________________
Kwiaty i ja - nierozłączna z nas para
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies