Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Drzewa-parasole

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa-parasole

Gardenarium 22:13, 23 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz posadzić, na wiosnę zrobić stelaż, naginać ukierunkować gałęzie i ciąć. Po jakimś czasie to się ustabilizuje i patyki można wyjąć.

Napisałam o formowaniu artykuł, więc nie mów że w necie nie ma, bo ja mam Co prawda nie jest głównie o parasolach, ale zasady się liczą

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/384-drzewa-kandelabry-szpalery-i-parasole


http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/388-zasady-formowania-plaskich-drzew-krok-po-kroku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martyszka 22:43, 23 kwi 2014

Dołączył: 23 kwi 2014
Posty: 5
Dziękuję za pomoc Jutro zabieram się do roboty. Artykuł wykorzystam do formowania jabłoni i gruszy, bo coraz mniej miejsca się robi w ogrodzie. A jak zasady te same to muszę uważniej przeczytać po prostu
ilona_szygoska 12:30, 06 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 21


dziłaka jest bardzo nasłoneczniona i bardzo wietrzna . W strefie wypoczynkowej od rana do wieczora jest słońce więc chę wokół tej altany ( która jest namiotem a wiadomo jak w namiocie gorąco w lato ) posadzić drzewa najlepiej liściaste które stworzyłyby trochę cienia przyjemnie szumiały i dały namiastkę lasu co mogę posadzić ? najlepiej coś co szybko rośnie
____________________
Gardenarium 19:03, 07 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tulipanowca, ma piękne szumiące liście, właśnie patrzę na niego, jak kwitnie
Namiastkę lasu? zależy jakiego. Sosny - iglastego a dęby, graby, buki liściastego.

Zarówno sosny jak i dęby odradzam. graby niezbyt dadzą cień i nie najszybciej, buki też, polecam zatem tulipanowca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ilona_szygoska 09:12, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 21
cudownie czy można teraz posadzić jeśli nie będzie to drzewko przesadzane z gruntu tylko sadzone z doniczki?
____________________
Gardenarium 09:16, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, oczywiście, znajdź taki okaz żeby pieniek miał wyprowadzony co najmniej na 2,5 metra - korona będzie wtedy dawała cień. Jak kupisz badylka to będzie krzew nie drzewo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdalenaKT 18:50, 20 sty 2016

Dołączył: 20 sty 2016
Posty: 13
Witam serdecznie.
A dlaczego dęby nie? Planowałam posadzić dąb czerwony by w przyszłości dał cień na dzienne biesiadowanie. Podobno dość szybko rośnie i da radę w glebie piaszczystej i lekko kwaśnej (okolice lasu sosnowego).
____________________
Magdalena
Gardenarium 19:13, 20 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zwykły dąb nie polecam a to dlatego, że choruje na mączniaka i brzydko wygląda. Nic nie mam przeciwko czerwonemu, jedynie rośnie ogromny, a więc czy masz na niego dość miejsca?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Maryla54 15:08, 21 cze 2017


Dołączył: 21 sty 2017
Posty: 6
Co za fantastycznie 'uformowany' naturalny parasol. Jestem ciekawa, czy można w ten sposób 'poprowadzić' i inne liściaste, np: śliwę 'Pissardi' lub inne drzewko. Tylko jakie? Jakiś pomysł??, żeby na tej patelni zrobić cień
____________________
Make yourself a priority every once in a while. It's not selfish. It's necessary. Maryla.
Gardenarium 22:06, 21 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Śliwa ma wrzecionowy pokrój, jak dla mnie nieodpowiednie drzewo na płaski parasol. Powinno być drzewo o dużych liściach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies