Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod bukami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod bukami

Ewa567 22:43, 20 kwi 2013

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 148
Nie zgodziłabym się z poprzedniczką. według mnie roślina otrzyma na w spadku po poprzednich właścicielach to odmiana bodziszka.
____________________
pozdrawiam Ewa
MamaMagda 09:17, 21 kwi 2013


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Ewa567 napisał(a)
Nie zgodziłabym się z poprzedniczką. według mnie roślina otrzyma na w spadku po poprzednich właścicielach to odmiana bodziszka.


tak, napisałam też to pytanie w dziale Bylin i Danusia podpowiedziala ze to Bodziszek (Geranium)



a Lubczyk zwany Magą też mam ale w części warzywnej i wygląda tak:

____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
paola1a 17:01, 22 kwi 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Oj teraz po zdjęciu widzę jaką gafę strzeliłam ( przepraszam za wprowadzenie w błąd) Chyba przez zimę zapomniałam jak wygląda lubczyk, tylko ten smak pamiętam..........
____________________
Prostokątna rabata
MamaMagda 22:19, 22 kwi 2013


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
a mi dziś udało się kupić hortensje Limelight!
chyba całkiem ładne sadzonki w dobrej cenie

wziełam ostatnie 4 ale ponoć mają jeszcze dojechać



ciekawe czy one zakwitą jeszcze w tym roku?
i w jakiej odległości od siebie je posadzić aby uzyskać taki efekt:

____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 23:29, 03 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Witam po zimie!

Na wstępie chciałam raz jeszcze BARDZO podziękować Danusi za pomoc w zmianie moich rabat.
Hortensje Limelight to strzał w dziesiątkę! Posadzone w ubiegłym roku od razu pięknie kwitły i widzę, ze zimę przetrwały bez problemu. Co więcej rozrosły się strasznie i nie wiem czy nie zagłuszą mi traw, które posadziłam przed nimi..

W tym roku została mi do zmiany ostatnia rabata i będę wdzięczna za pomoc
Nie ukrywam, że zakochałam się żurawkach i trawach - moze coś w tym stylu się uda?

Pokazuję jak wygląda to teraz:
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 10:50, 04 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
róża, która chcę zachować



ma duże, pełne, ciężkie kwiaty - mniej więcej wielkości pięści
ciekawe jak się nazywa?
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 20:27, 04 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Nowe nabytki!
Dzisiejsze!



____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 22:26, 09 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
W związku z tym, że wszyscy ciężko pracują w ogrodzie sama zrobiłam projekt mojej zmienionej rabatki

Bardzo proszę o uwagi i propozycje co do modyfikacji.
(real foto wyżej)
Opiszę w skrócie:
- zostaje trzmielina, róża, rozchodniki i juka.
Dosadzam: Miskanta i żurawki. Mam 6 ogromnych karp "Red Flash" i chciałam je wykorzystać. Jednak z racji ze są ciemne (za ciemne) wymyśliłam, że poprzeplatam je inna odmianą - proszę o radę jaką?

Kocham tez moje piwonie - ale niestety giną latem więc wymyśliłam że zesadzę je z trawami - czy to dobry pomysł?
Myślałam np. o Turzycy włosistej 'Frosted Curls' (Carex comans)
lub Turzycy "ptasie łapki" variegata (Carex ornithopoda) - nie wiem czy ta nie jest za niska??

____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 23:17, 10 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
hop hop jest tam kto?
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 19:55, 13 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
chyba nikogo nie ma, kto by mi mógł poradzić ale trudno na razie poprawiam ubiegłoroczną rabatę..


Doradźcie, z czym zestawić żurawkę Red Flash. Niestety nie posłuchałam w ubiegłym roku Danusi i zamiast kupić Georgia Peach kupiłam ciemną i teraz tak mnie denerwuje, że albo coś zmienię albo się jej pozbędę.

Wstępny plan przesadzić z drugą rabatę, gdzie w długim rzędzie będą żurawki. Na przemian Red Flash i... doradźcie co....?
Wykopałam i w sumie z sadzonkami mam 9 roślin Red Flash.
Na swoim miejscu już posadzona Georgia Peach.

Z czym zestawić tą Red Fash bo pójdzie do kompostownika...
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies