Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod bukami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod bukami

Gardenarium 15:34, 19 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Pod hortensje wykop wielkie doły, dobrze nasyp kompostu i podlewaj, w ciniu urosną tylko wodę i dobre jedzenie muszą mieć

Danusia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:41, 19 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Pod wrzośce trzeba zrobić podniesioną rabatę, nasypać ziemi kwaśnej i na zimę przykryć gałązkami świerku.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MamaMagda 21:57, 19 kwi 2013


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Danusiu, googlam i rysuję rabaty - jutro jadę do ogrodniczego na zakupy.
Mam pytania: czy Euonyus to popularna Trzmielina? Mam nadmiar takiej o zielono-żółtych liściach i mogłabym ją tam posadzić

i jeszcze:czy Miskant na tak małej rabacie nie zdominuje jej? czytam o nim... cudny jest, wydaje mi się że miejsce dla niego jest idealne.. jednak boję się, że rozrośnie się zbytnio i zadusi Hosty

no i kombinuję tak, aby ocalić piwonię
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Gardenarium 23:37, 19 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miskant Morning Light nie jest wielki, będzie dobry. Nie zabije host.
Gracillimus byłby wielki.

Euonuymus Emerald'n Gold to popularna odmiana, ale może być Sunspot albo Blondy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MamaMagda 08:25, 20 kwi 2013


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Gardenarium napisał(a)


Pod hortensje wykop wielkie doły, dobrze nasyp kompostu i podlewaj, w ciniu urosną tylko wodę i dobre jedzenie muszą mieć

Danusia



Danusiu, jak gęsto robić ten szpaler z hortensji? Czy dobrze zrozumiałam, że tu sadziłaś po dwie sztuki na raz?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=7



____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Gardenarium 19:17, 20 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, tutaj sadziłam, żeby krzaki były większe, ale nie musisz u siebie po dwa sadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MamaMagda 20:17, 20 kwi 2013


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Gardenarium napisał(a)
Tak, tutaj sadziłam, żeby krzaki były większe, ale nie musisz u siebie po dwa sadzić.


no tak - tylko zastanawiam się czy tak też nie zrobić, żeby efekt byl lepszy

byłam dziś w CO i zrobiłam część zakupów
z traw udało mi się dostać tylko Miskanta "Morning Light" - powiedzieli mi, że traw ogolnie jeszcze nie mają i będą pod koniec maja.. nie wiem czy tak wszędzie jest? niby przez to, że trawy jeszcze nie mają nic nad ziemią..

no ale zakupy i tak baardzo udane - kupiłam bardzo dorodne żurawki!
dwie odmiany:
do rabaty z fontanna odmianę "Red Flash"
oraz
Midnight Rose Select - do rabaty z hortensjami







było całe morze żurawek, ale niestety nie mieli tej, którą polecała mi Danusia "Georgia Peach"

i przy okazji dokupiłam borówki amerykańskie i jeżyny bezkolcowe

objeździłam też wszystkie centra w poszukiwaniu Hortensji Limelight ale nie mieli nigdzie.. w desperacji pojechalam nawet do Castoramy i Obi ale tam tez nie bylo...
jest ich spory wybór na allegro, ale boję się tam kupować rośliny - dwa razy już się sparzyłam ;/
za to pan w CO probował mnie namówić na inne odmiany - bo było ich całkiem sporo - argumentując, że Limelight jest kiepskie przez ogromne kwiatostany, które się łamią pod własnym ciężarem


i na koniec pytanie:
co to ca cudo? dostałam w spadku po poprzednich właścicielach.. rośnie w kącie ogrodu i chyba wykorzystam
jeden minus - niezby ładnie pachną jego liście..

____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Gardenarium 21:42, 20 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Muszę Cie zmartwić, te żurawki są za ciemne. Posadź je w słonecznym miejscu z żółtymi lub pomarańczowymi (Caramel).

Pod hortensje daj te co napisałam, nie kupuj zamienników, będą zbyt smutne a w cieniu niewidoczne wcale

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MamaMagda 22:03, 20 kwi 2013


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
kurcze to mnie zmartwiłaś
choć ustawiłam je na tej smutnej rabacie przy brzegu i wyglądają cudnie - przynajmniej wnoszą jakiś kolor (inny niż szaro-zielony)


a napisz mi jeszcze proszę w jakiej dległości przed hortensjami sadzić żurawki? czytam, że Limelight bardzo się rozrasta a zaproponowałaś mi, żeby pomiędzy dać jeszcze turzyce - tak też chciałabym zrobić
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
paola1a 22:24, 20 kwi 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
To cudo które dostałaś od poprzedników to lubczyk - zwany też potocznie magą. Stąd ten zapach ale to świetny dodatek do rosołku- i w formie świeżej i mrożonej
____________________
Prostokątna rabata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies