Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod bukami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod bukami

Ania_ogrodni... 21:14, 14 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Hop, hop przyszłam się przywitać. Z chęcią bym doradziła, ale jestem początkującym ogromaniakiem , więc wyrażę tylko moją opinię. Wg mnie lepsze było by nasadzenie w grupach, nie przeplatanie kolorystyczne, wtedy jest taki ład wizualny i jest bardziej elegancko.

Ja usiebie planuję przeplatać różne kolory żurawek, jako iż rabatka jest przy placu zabaw dla dzieci i ma być pstrokato i wesoło.




Róża jest przepiękna, co robisz, że tak pięknie rośnie?


____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
MamaMagda 07:57, 15 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Ania_ogrodniczka napisał(a)
Hop, hop przyszłam się przywitać. Z chęcią bym doradziła, ale jestem początkującym ogromaniakiem , więc wyrażę tylko moją opinię. Wg mnie lepsze było by nasadzenie w grupach, nie przeplatanie kolorystyczne, wtedy jest taki ład wizualny i jest bardziej elegancko.

Ja usiebie planuję przeplatać różne kolory żurawek, jako iż rabatka jest przy placu zabaw dla dzieci i ma być pstrokato i wesoło.

Róża jest przepiękna, co robisz, że tak pięknie rośnie?


Witaj
No wlasnie - ciężko tak samemu wymyślić jak się nie ma doświadczenia. Ja narobiłam sobie kłopotu tym, że nie posłuchalam Danusi w ubiegłym roku i kupiłam za ciemne żurawki. Teraz chciałam je wykorzystać do innej rabaty i nie wiem jak

Z różą w sumie nic nie robię. Dostaje nawoz dla róż. Pilnuję, żeby szkodników nie miała i kwitnie
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Ania_ogrodni... 22:11, 18 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Dzisiaj przesyłka przyszła do mnie, miało być w pudełku od butów ciekawe co to za buty były, bo pudło było baaardzo duże. Trzemielina już siedzi w ziemi, oby tylko się ukorzeniła , wygląda super.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Wesołych, Spokojnych Świąt, Smacznego jajeczka, mokrego Dyngusa
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
MamaMagda 21:44, 25 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Znowu to zrobiłam
Miałam nie kupować roślin bez nazwy a po dzisiejszej wizycie w ogrodnictwie mam dwie odmiany trawy..
Pojechałam w poszukiwaniu Turzycy włosistej 'Frosted Curls' (Carex comans). Czy trafiłam?

A druga, błękitna będzie (chyba) pięknie komponować się z niebieskimi rozchodnikami..
ale co to jest? napisałam juz w dziale identyfikacji traw
zobaczymy

na zdjęciu tylko przymierzałam do rabaty - będą posadzone odwrotnie



____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 22:08, 27 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788






chyba juz pora przyniesc granitowa kule z fontanny z piwnicy
a moze nie powinnam jej chowac na zime?
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Dominika11 07:34, 29 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
trafiłam do Twojego królestwa - bardzo mi się podoba , kiedy ja tak będę mieć ....
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
MamaMagda 09:57, 29 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Dominika11 napisał(a)
trafiłam do Twojego królestwa - bardzo mi się podoba , kiedy ja tak będę mieć ....


na 100% bardzo szybko! ja do tej pory miałam ogórd bylinowy - sadzisz jesienią i wiosną już jest pięknie
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
kamilcia_w 12:12, 30 kwi 2014

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
Witam i dziękuję za odwiedziny. Wczoraj "biegałam" po Twoim ogrodzie.
Pozdrawiam
____________________
Ogród nad Nogatem
MamaMagda 12:41, 30 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
kamilcia_w dziękuję za odwiedziny u mnie jeszcze nie ma się czym chwalić, ale mam zapał i wreszcie trochę czasu więc za jakiś czas może będzie piękny ogród
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 12:47, 30 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Niestety mój brak doświadczenia skutkuje nie do końca trafionymi kompozycjami..
Efekt jest taki, że zrobiłam sobie strasznie smutną rabatkę i nie wiem co zmienić aby bylo trochę lepiej

w miejsce gdzie narysowałam, planowałam Miscanta Morning Light
żurawki Color Dream (obok kostrzewy sinej) miały pomarańczowe obrzeza liści - obecnie wystają zielone i ponure ;/

za ciemne żurawki Red Flash chciałabym posadzić trawy - ale jakie?

bardzo proszę i pomoc..





____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies