Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Duży taras potrzebuje wsparcia

Pokaż wątki Pokaż posty

Duży taras potrzebuje wsparcia

Gardenarium 15:53, 05 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Klon jest kiepski, dostaje mączniaka, lepsza będzie śliwa wiśniowa Nigra lub Pissardii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madziejka2 21:38, 06 mar 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 11
Pewnie się tak Danusiu "wywale" na braku doświadczenia jeszcze nie jeden raz. Trzymam kciuki za mojego klonika z nadzieją, ze da radę, a jak nie to wymienię na śliwę bazując na Twojej wiedzy.

A moze podpowiedziałabyś mi co jeszcze mogłabym dosadzić w tych donicach z winobluszczami, bo one ładnie idą po szczebelkach a na dole łyse donice.

I planujemy dostawić jeszcze dużą donicę w rogu tarasu koło tujek (za domkiem) wyjdzie większa niże teraz te są z drzewami. I dorobić jeszcze ciąg węższych donic, tak by nie było wcale tej szpary pomiędzy donicami obok domku. Domek odsuniemy (i tak będzie z nami max. jeszcze rok). Proszę podpowiedz mi co tam posadzić takiego by osłonić się od oczu sąsiadów ale by i dało radość naszym oczom, brakuje mi bardzo różnorodności kolorów i formy teraz.
Sebek 20:49, 07 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zerknij tu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1992-drzewa-krzewy-byliny-zimujace-do-donic
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
madziejka2 12:02, 24 lip 2015

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 11
Dzień dobry po długiej przerwie.
Roślinki rosną. Chociaż nie ukrywam ze sporymi problemami sie borykaliśmy. Przeszliśmy atak opuchlaków. Oj smutno było patrzeć jak rośliny umierają.Na dzisiaj chyba mogę powiedzieć, że mamy to za sobą. Dużo wspieram rośliny naturalnymi sposobami.

Postaram sie wrzucić nowe zdjęcia.

Mamy nowy pomysł. Ta betonowa posadzka nam bardzo nie pasuje. Jest strasznie betonowo. Na drewno nas nie stać. Zastanawiamy się nad zdjęciem miejscami kostki i w jej miejsce położenie trawy.
Czy możecie podpowiedzieć czy ten pomysł ma sens? Czy to jest wyzwania jak z motyką na słońce? Każda sugestia mile widziana.

Dziękuję i pozdrawiam Was serdecznie.
Kati 20:07, 04 lip 2016

Dołączył: 04 lip 2016
Posty: 9
Dzień dobry.
Chciałam wrócić do tematu donic. W naszym ogrodzie (dosyć duży spadek terenu) po remoncie domu, z gruzu został usypany taras w celu wyrównania terenu. Gruz został ubity, wyrównany i przykryty warstwą ziemi (teren ok. 200 m2) na której posiano trawę. W związku z tym, że nie mam możliwości obsadzenia roślinami terenu wymyśliłam, że zrobimy duże donice w których posadzę rośliny. Mam wątpliwości dotyczące dna donicy, czy ma być, czy pozostawić ją bez dna. Czy od spodu postawić konstrukcję na betonowych bloczkach, czy bezpośrednio na ziemi (tylko wypoziomować). Dodam, że donice będą budowane z płyt OSB i obite deskami, według w/w zdjęć Pani Danusi.
Dziękuję z góry za każdą poradę. Pozdrawiam. Kaśka
Gardenarium 22:33, 08 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Każde rozwiązanie i każda donica odpowiednio duża będzie właściwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kati 15:02, 09 lip 2016

Dołączył: 04 lip 2016
Posty: 9
Dziękuję za odpowiedź.
Gardenarium 22:13, 09 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż chociaż jedno zdjęcie, bo styl donic powinien pasować do reszty, wykończenia domu, kolorystyki itd. użytych materiałów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kati 21:46, 11 lip 2016

Dołączył: 04 lip 2016
Posty: 9


Miejsce w którym chciałam postawić donice, wzdłuż brzegów usypanego z gruzu tarasu. Front tarasu jest od strony południowej, na 1. zdjęciu strona zachodnia. Zależy mi na "zbudowaniu" zielonej ściany, no może ścianki z roślinami, które osłonią ogród.
Gardenarium 17:46, 12 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogą być drewniane jak najbardziej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies