Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Duży taras potrzebuje wsparcia

Pokaż wątki Pokaż posty

Duży taras potrzebuje wsparcia

madziejka2 23:11, 23 kwi 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 11
Witam,
Mam do Was serdeczną prośbę o pomoc w wykonaniu przyjemnego miejsca na naszym tarasie. Teraz to beton, okna sąsiadów, zero intymności, skrawka zielonego, na czym mógłby wzrok się zatrzymać i cieszyć oko i duszę. Chcieliśmy zrobić go sami z mężem, ale obawiam się, że to chyba nas przerasta. Mamy tak małą wiedzę. Czytam już od kilku miesięcy i to forum i inne strony by nauczyć się jak najwięcej.
Jak sobie wyobrażamy to nasze miejsce.... chcielibyśmy się odgrodzić od sąsiadów. Myśleliśmy o podniesieniu ogrodzenia, zbudowania go np. z paneli z wikliny, albo z desek do tego dodać drewniane skrzynie na rośliny. Niestety nie jesteśmy w stanie wymienić teraz podłogi, chociaż marzymy o drewnianej (byłaby kontynuacją mieszkania, a i znacznie przyjemniejszą formą niż ta kostka). Taras musimy zaplanować tak by nasze dzieci nadal miały na nim swoją przestrzeń do zabawy. Fajnie jakby mogły pojawić się na nim: skrzynie na różne tarasowe szpargały, koniecznie zestaw mebli (nie musi być wielki stół), 3-4 krzesełka.Może gdyby na węższych częściach dać mniejsze donice z pnączami, który zazieleniłyby nam ogrodzenie.
Proszę pomóżcie jak to zaplanować, gdzie szukać rozwiązań, jak zabudować.





kaisog1 23:17, 23 kwi 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj....
Nie bardzo rozumiem..... masz taras czy ogród?


Oooo juz rozumiem
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
madziejka2 23:20, 23 kwi 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 11
Wyłącznie taras w blokowisku w centrum miasta. Taras z nadzieją na ułamek maleńkiego ogródeczka za pomocą skrzyń, donic...
Nie powinnam tu pisać do Was z taką prośbą o pomoc w podpowiedzi rozwiązań?
kaisog1 23:24, 23 kwi 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Do zrobienia drewnianego tarasu wzięłabym fachowców... jeżeli żadne z Was nie zna się na kładzeniu czegoś takiego to nie ma co ryzykować. Trzeba się oczywiście liczyć z kosztami, które chyba nie będą male w przypadku tak dużego tarasu
Są też gotowe drewniane elementy do położenia, takie łączone na haczyki tu po prawej stronie prawie na samym dole są... sa dostępne też w Leroy i tym podobnych sklepach. Ale jak to się sprawdza nie wiem... http://www.tchibo.pl/Akcesoria-do-prac-ogrodniczych-i-meble-ogrodowe-t400014092.html

Tu masz realizacje Danusi http://www.gardenarium.pl/realizacje/japonski-ogrod-z-ksiezycowa-brama
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 23:28, 23 kwi 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
i Tu trochę inspiracji i zdjęć z budowy tarasu.... http://www.ogrodowisko.pl/watek/30-taras-z-drewna-egzotycznego
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
madziejka2 23:30, 23 kwi 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 11
Realizacje Danusi mam wrażenie, że znam na pamięć. Jak dla mnie są ideałem. Szukam własnie firmy, która byłaby w stanie coś takiego chociaż w ułamku nam zrobić. Jak na razie marnie mi to idzie. Jak znają się na nasadzaniu i robocie w klasycznych ogrodach to tak z budową już w drewnie na tarasie niekoniecznie. To zaczęłam szukać stolarza, który to zrobi a potem nasadzania. Ale tym sposobem nie mam firmy, która umie taki teraz z sensem zaprojektować i zrealizować. Stąd prośba byście chociaż podpowiedziały jak rozłożyć elementy architektury, nasadzeń, na co zwrócić uwagę, z czego budować. Wszystkie pomysły będę pochłaniać jak woda gąbkę. Problemem jest też to, że nie stać nas w tej chwili na wyłożenie kilkudziesięciu tysięcy złotych jednorazowo i chciałabym spróbować tworzyć nasz ogródek ratami. Ewentualnie sprowadźcie mnie na ziemię, że jest to zupełnie nierealne. Przyjmę wszystko, bo teraz chce nauczyć się jak najwięcej by umieć rozmawiać z firmami, fachowcami itd.
monteverde 23:58, 23 kwi 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Piękny taras ja postawiłabym na skrzynie na kółkach, żeby można było zmieniać i przestawiać skrzynie i oczywiście kącik do siedzenia i zabawy dla maluszków, najlepiej znaleźć na You tube program z http://www.domoplus.pl/d_artykuly_123_matt-james-miejski-ogrodnik-.html odcinek o zabudowie tarasu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 00:04, 24 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie buduj kolejnych płotów, bo to będzie okropnie wyglądało, Wysłaniaj się roślinami, zainwestuj w duże donice, poustawiaj je, tam gdzie ma być szczelnie - zbuduj donice jak najwyższe i sadź nawet drzewa.

Będzie piękne tło, a płoty - nie cierpię ich bo dadzą taką wysokośc jaką same mają, a rośliny urosną wyżej. No i są dużo ładniejsze.

Szukaj więc najpierw donic jak największych, albo buduj je.

Zajrzyj w ogródek Gabika, oni sami zbudowali donice.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/826-miniaturowy-ogrodek?page=172

A tu moje







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:07, 24 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kupuj donice, zdecyduj się na jedną góra dwie serie (materiały), wielka róznorodność donic będzie źle wyglądała.

I przygotuj się że w małych donicach co roku wszystko może Tobie zmarznąć.
Im większe donice, czyli robione i ocieplane - tym większa szansa na przeżycie roślin.

Robota jest ogromna z takim ogrodem, ciągłe dosadzanie, zmiany i inne takie straty.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 01:12, 24 kwi 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No właśnie przecież Danusia też projektuje i buduje tarasowe ogrody zapomniałam napisać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies