Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wierzba Hakuro Nishiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Wierzba Hakuro Nishiki

Kasia_B 22:34, 07 cze 2020


Dołączył: 19 kwi 2020
Posty: 16
Moja wierzba mimo codziennego podlewania wyglada tak. Siedzi w donicy 50x50. Nsjpierw byla mszyca i mrowki, teraz suche, brązowe listki. Jak ją uratowac?
____________________
Kasia_Btrudne początki
SylwiaBe 10:15, 11 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Ja bym obcięła, wyglądają na przekwitnięte różowe przyrosty
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Jasiulkr 11:09, 16 cze 2020

Dołączył: 16 cze 2020
Posty: 2
Kasiu_B czy udało Ci się rozwiązać problem ze swoją wierzbą? Jeśli tak to w jaki sposób. Moja wygląda jak na zdjęciu i zastanawiam się co jej może być. Ma duże przyrosty i jest obficie podlewana a w dalszym ciągu pojawiają się takie liście jak na zdj.
Basilikum 22:54, 17 cze 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Na pewno musisz ja ciachnac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasia_B 10:06, 18 cze 2020


Dołączył: 19 kwi 2020
Posty: 16
Jasiulkr napisał(a)
Kasiu_B czy udało Ci się rozwiązać problem ze swoją wierzbą? Jeśli tak to w jaki sposób. Moja wygląda jak na zdjęciu i zastanawiam się co jej może być. Ma duże przyrosty i jest obficie podlewana a w dalszym ciągu pojawiają się takie liście jak na zdj.


Obcięłam na krótko gałązki z suchymi liśćmi, donicę małżonek przeniósł w słoneczne miejsce i na razie jest ok . Puściła sporo różowych listkow wiec chyba będzie żyła

Basilikum, SylwiaBe dziękuję za radę
____________________
Kasia_Btrudne początki
Jasiulkr 12:33, 29 cze 2020

Dołączył: 16 cze 2020
Posty: 2
Dzięki za odpowiedź. Ja również poprzycinałem te gorsze gałązki i póki co jest ok
madziuffka 15:08, 28 paź 2021

Dołączył: 28 paź 2021
Posty: 1
Dzień dobry.

Czy coś jeszcze z tej wierzby będzie..? "Odziedziczyłam" ją w spadku po poprzednich właścicielach mieszkania, przycięłam jakoś w maju, ale niewiele to dało. Drugi raz przycięłam ją jeszcze jakoś pod koniec wakacji i teraz wygląda bardzo mizernie. Czy jest jakaś szansa, że jak ją przytnę na wiosnę, wypuści gałązki i w końcu zacznie się rozwijać? Może te trawy wokół niej ją "przygłuszają"? Bardzo proszę o radę. Może całkiem ją usunąć, albo zasadzić nową?

Wierzba rośnie w dużej donicy, razem z 2 trawami i 2 thujami. Zdjęcia są robione od strony zachodniej, czyli po lewej stronie fotografa jest północ, po prawej - południe, tam gdzie ogrodzenie - wschód.

Pozdrawiam - Magda

Ewelinka675 14:22, 29 sie 2023

Dołączył: 29 sie 2023
Posty: 1
Witam, fanka forum jestem od bardzo dawna, a teraz pierwszy raz odważyłam sie napisac prosze o podpowiedź jak przyciac taka wierzbe hakuro, druga jej czesc w zeszłym roku zjadl łoś i teraz nie mam pojęcia jak ja wyrownac,zeby w przyszlosci byla kula, czy to wszystko z prawej strony obciac?! Bardzo proszę o pomoc.
Basieksp 16:00, 29 sie 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Ja obcięłabym ją na wiosnę bardzo krótko, prawie na goło, powinna odrosnąć i wtedy ją systematycznie przycinać. Ja swoją przycięłam w maju dość mocno, bo uschła jej jedna gałąź z jednej strony, ładnie wypuściła nowe gałązki i mam już uformowaną całkiem fajną kulę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies