Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wierzba Hakuro Nishiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Wierzba Hakuro Nishiki

sarenka 16:16, 08 lip 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Gardenarium napisał(a)
Ta wierzba to chwast, nie opłaci się jej sadzić. Posadźcie coś bardziej wartościowego.

U mnie wierzba rośnie ok, będę ja ciąć na dniach bo znowu sporo urosła.
Jednak zastanawiam się co innego Danusiu możesz polecić żeby rosło przy tarasie.
Jakiego ma pewnie z metr lub więcej średnicy u mnie, a wysokość że 2 metry już. Chyba wolałabym coś co byłoby wyższe i dawać cień w przyszłości.
O,jedynie co mi nie pasuje prócz niskiego jej wzrostu i tego że koorna kładzie mi się na taras to to,że mszyce ją lubią ( decis muszę zakupić).
____________________
Magda W samym sloncu
Martaka88 19:29, 08 lip 2018

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 41
Danusia sie nie cacka ! jak sie drzewku należy to dostanie ochrzan ten miłorząb polecany mnie zaintrygował
Martaka88 07:42, 12 lip 2018

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 41
Mimo wszystko wierzba jest i za chwile obok niech będę na nowej rabacie robić nasadzenia. Co myślicie? Da sie ja odzyskać - przyciąć spryskać? Niestety to nie jest forma szczepiona :/ o drzewo wcześniej chyba nikt nie dbał bo jak widzicie konar i gałęzie robią co chcą:/

Karol99 08:00, 12 lip 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Moim zdaniem, szkoda czasu, pracy i pieniędzy na jej ratowanie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 14:31, 15 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wywal jednym zgrabnym ruchem. Posadź świdośliwę wielopniową, klon strzępistokory, klona Shirasawy Aureum lub całkiem coś innego, ale tego "dziadostwa" nie trzymaj nawet dnia dłużej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dan 15:43, 08 sie 2018

Dołączył: 22 maj 2018
Posty: 19
Martaka88 napisał(a)
Dan, mam to samo z tym że ja mam wierzbę większą o wiele. Poprzedni właściciele raczej jej nie przycinali regularnie. przeczytałam wątek i chyba musimy, podlać, przyciać czymś zasilić. Ja mam do tego suche gałęzie bez listków, które wystarczy dotknąć ( !) a sie ułamują...


Udało mi się rozwiązać problem, przyczyna była trywialna: linia kroplująca był doprowadzona tylko do pierwszego drzewa, pozostałe drzewa których liście brązowiały nie miały podlewania (zauważyłem to dopiero po odsłonieniu warstwy kory). Przez kolejne 2,3 tygodnie obficie podlewałem drzewa pod korzeń i wierzby odbiły. Człowiek jest bogatszy o kolejne doświadczenie...

Pzdr
D.
SylwiaBe 16:57, 20 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Witam serdecznie,
Mam pytanie odnośnie wierzby japońskiej "Hakuro Nishiki" - rozumiem, że pierwsze wiosenne przyrosty są zielone? A późniejsze będą różowawe? Pokażcie swoje wierzby
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 16:58, 20 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Karol99 21:33, 21 kwi 2020


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Tak. Jak zacznie wypuszczać mocne przyrosty to się wybarwi.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
SylwiaBe 13:12, 26 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Dziękuję Karolu za odpowiedź
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies