Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wierzba Hakuro Nishiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Wierzba Hakuro Nishiki

wiunia 07:09, 27 lip 2016


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Danusiu czy teraz można podciąć gałązki wierzby Ivy?
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Gardenarium 08:18, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Spóźniłam się z odpowiedzią to już nieaktualne w takim razie. Tak, można było
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:57, 20 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
olusia_20 napisał(a)
Dzien Dobry
Mam pytanie dotyczace wierzby hakura. Drzewko szczepione na pniu. Drzewko mam drugi sezon, nigdy nie bylo przycinane. Chcialabym je przyciac poniewaz juz galazki wisza, nie wiem na jaka dlugosc powinnam to zrobic, kiedy to zrobic-okres. Oraz najwazniejsze pytanie-chcialam przesadzic drzewko do wielkiej donicy. Czy drzewko takie da rade rosnac w donicy, czy tylko w ziemi? Prosze o rade-ogrodnik ze mnie bardzo kiepski.
Pozdrawiam
Ola
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 11:57, 20 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Olu Hakuro tniemy wiosną krótko, a potem jak już listki przestaną być kolorowe ponownie i jeszcze raz puści wybarwioneCzyli dwa razy w sezonie na pewno można
Co z donicą nie wiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
olusia_20 11:57, 20 sie 2017

Dołączył: 19 sie 2017
Posty: 2
Dziekuje za odpowiedz. Ale czy w takim razie teraz moge ja przyciac ? Czy mam ja zostawic do wiosny? Myslalam ze moze na jesien ja przytne i wsadze do donicy.
Pozdrawiam
ewwa 11:57, 20 sie 2017


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
jest już watek o wierzbie hakuro nishiki, do poczytania:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3155-wierzba-hakuro-nishiki-nie-ma-rozowych-przyrostow
sarenka 17:51, 25 sie 2017


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy teraz w sierpniu można jeszcze ciąć wierzbę? Ostatnio z półtora miesiąca temu była cięta i ma wybujałe gałązki, zastanawiam się nad jej przycięciem. O ile deszcz oczywiście nie padalby
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 11:47, 26 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mozna lekko skorygować, dla kształtu. A na wiosnę mocno przyciąć, dla odmłodzenia.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
korinek 12:26, 23 paź 2017


Dołączył: 01 wrz 2017
Posty: 15

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, czy teraz można jeszcze przyciąć wierzbę?
Tworzymy z sąsiadką taki teren z kwiatami przy bloku. Stworzyłam klomb, w środku posadziłam wierzbę hakuro nishiki. Kupiłam ją w tym roku na początku września w formie krzewu o w sumie dziwnym kształcie.
Proszę o poradę, jak mogę ją ukształtować, aby miała rozsądny kształt, pasujący do klombu i przede wszystkim, czy mogę ją jeszcze teraz przyciąć, uformować.
Pozdrawiam



____________________
Pozdrawiam Bożena
korinek 08:56, 25 paź 2017


Dołączył: 01 wrz 2017
Posty: 15
Gardenarium napisał(a)
Spóźniłam się z odpowiedzią to już nieaktualne w takim razie. Tak, można było

Danusiu, czy mogę prosić Cię o poradę w sprawie tej mojej wierzby?
Napisałam powyżej post.
____________________
Pozdrawiam Bożena
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies