Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wierzba Hakuro Nishiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Wierzba Hakuro Nishiki

Annak 20:34, 16 lis 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kochani, chciałabym na wiosnę kupić ze 3 wierzby hakuro nishiki na pniu i posadzić je przy siatce odgraniczającej moją działkę od sąsiada. W jakiej odległości od siatki powinnam posadzić, aby w przyszłości nie wchodziła na teren sąsiada?
Będę wdzięczna za podpowiedź
pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Gardenarium 08:31, 17 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy od tego, czy będziesz miała czas ciąć je 3 razy w roku.
Wtedy utrzymasz koronę w kształcie kuli takiej wielkości, jaką przewidujesz. Jeśli metr,. to sadzisz od płotu 70 cm.

Jeśli nie będziesz cięła, wierzba rozrośnie się do niesamowitych wymiarów i dwa metry będzie za mało. Nie polecam tej brzozy, jest mało długowieczna. To roślina dla początkujących, ale potem na pewno Twój gust się zmieni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Annak 12:22, 17 lis 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Danusiu, a co byś poleciła w zamian? Mam małą działkę, więc każde nasadzenie musi być dobrze przemyślane, a chciałabym ze 3 drzewka ozdobne na pniu, najchętniej mało problemowe, a ciekawe Podobała mi się ta brzoza ze względu na kolory liści
Podpowiedz coś, proszę
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Gardenarium 13:40, 18 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz piszesz "brzoza". wtedy napisałaś "wierzba", więc nie wiem o jakie drzewko chodzi.

To już powiem że lepsza jest brzoza niż wierzba. Na wierzbę szkoda miejsca.

Poleciłabym inne drzewka kuliste, miłorzęby Mariken. Ambrowce Gumball. wiśnie Umbraculifera, platany 'Alphen's Globe', ale nie wierzbę.

To już nawet wolałabym katalpę 'Nana'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:41, 18 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź drzewko kwitnące wiosną z tego wyboru

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/282-drzewa-kwitnace-wiosna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Annak 20:25, 18 lis 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Przepraszam, mój błąd, miałam na myśli wierzbę hakuro nishiki, o nią pytałam od początku, nie wiem skąd się potem wzięła ta brzoza, taka ze mnie ogrodniczka
Obejrzę te polecane przez Ciebie, dziękuję za podpowiedzi
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
LewOgrodowy 17:36, 30 sty 2018


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Ja z tą wierzbą się nie cackam. W lipcu zeszłego roku ogoliłam ją na zero, tak że została bez liści. Po kilkunastu dniach miała już nowe, do tego zagęściła się ładnie.
Ale ja mam inne pytanie, a mianowicie chcę hakuro posadzić do donicy, żeby była najwyższym punktem kompozycji (iglaka na pniu szkoda mi męczyć w donicy), ale teraz nie wiem, co jeszcze dodać. Biel - bakopę, surfinię? Może granat - lobelię, fiolety? Jakoś nic do mnie nie przemawia, nie czuję tego zbytnio. Potrzebuję inspiracji. Może limonkę albo srebro? Czy nie będzie zbyt monochromatycznie? Bluszcz dwubarwny albo trzmielina? To znowu góra i dół na pstrokato. Albo czerń i limonkę? Pomocy, z góry dziękuję.
____________________
Monika
Toszka 22:19, 30 sty 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ta wierzba bardzo fajnie wygląda podsadzona szałwią
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
LewOgrodowy 19:04, 02 lut 2018


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Omszoną np. granatową? Taką z ogrodu, Toszko?
____________________
Monika
Toszka 22:57, 04 lut 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies