Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co zamiast tawul?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co zamiast tawul?

KasiaBawaria 18:10, 28 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przejelam prawie 2 lata temu ogrodek.Czesc krzewow zastapilam juz iglakami.
Mam miejsce przy wjezdzie, gdzie rosna dwie tawuly.Z dwoch powodow mi sie nie podobaja-trzeba co roku ciac,poza tym latem sa oblepione mszycami,a pryskac nie chce,oraz wytwarzaja odrosty korzeniowe ktore trzeba wycinac.

Myslalam,nad zastapieniem ich dwoma tujami-zielonym i zlotym szmaragdem.Cos co bedzie waskie.Jednak ostatnia zima i tutejsze duze opady sniegu pokazaly mi,ze szmaragdy trzeba na zime wiazac.A mam juz ich kilka w ogrodzie.

Co posadzic,by bylo ladnie i jednoczesnie nie wymagalo to wiele pracy?To musi byc cos albo rosnie do maks.3 metrow,albo dobrze znosi przycinanie.

Bylabym wdzieczna za pomysly.

____________________
Zapraszam na kawe
Sebek 18:14, 28 kwi 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A może posadź hortensje bukietowe??? Zimą będą bezpieczne, bo śnieg wyłamuje właściwie tylko nieobcięte kwiaty....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:36, 28 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może karłowe odmiany świerków, które rosną do 4 metrów i mają pokrój stożków?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 20:00, 28 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Sebek-bukietowki mam w innym miejscu.Tutaj z przodu przed tawulami zreszta tez jest jedna,niska odmiana.

Danusiu-a jakie np masz na mysli? Zaraz za tawulami jest plotek,trzeba go malowac co jakis czas wiec nie moze byc to cos szerokiego.
Jakie macie doswiadzczenia ze szmaragdami i sniegiem?Plus mrozy do - 30 stopni? Podobaloby mi sie takie polaczenie-zoltego i zielonego szmaragda, ale mam narazie male doswiadczenie,niestety negatywne jezeli chodzi o snieg.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:32, 29 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moze jeszcze jakies pomysly?Czy moze inna tuja ktora mozna ksztaltowac owalnie czy tez cis bylby rozwiazaniem?
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies